Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Elektrik faturalarını PKK yükseltiyor
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Elektrik faturalarını PKK yükseltiyor

Elektrik faturalarını PKK yükseltiyor
Yıldız, elektrikte kayıp kaçak oranlarının arttığı yerler olduğunu belirterek, ''Bunların bir kısmı, terör örgütünce 'siz bu paraları ödemeyin' denilen ve bizim tespit ettiğimiz yerler'' dedi.
19.01.2013 / 12:26


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, elektrikte kayıp kaçak oranlarının arttığı yerler olduğunu belirterek, ''Bunların bir kısmı, terör örgütünce 'siz bu paraları ödemeyin' denilen ve bizim tespit ettiğimiz yerler'' dedi.Yıldız, TBMM Genel Kurulu'nda, Elektrik Piyasası Kanunu ile Özel Tüketim Vergisi Kanunu'nda değişiklik yapılmasına ilişkin kanun teklifi üzerinde milletvekillerini sorularını yanıtladı.

Yıldız, elektrikte kayıp kaçak oranlarının arttığı yerler olduğunu ifade ederek, ''Bunların bir kısmı, terör örgütünce 'siz bu paraları ödemeyin' denilen ve bizim tespit ettiğimiz yerler'' dedi.TTK'nın Zonguldak'taki kömür havzasında herkesi derinden üzen ve yaralayan kaza olduğunu anımsatan Yıldız, bir milletvekilinin, ''icralık işçilerin bir müddet sonra işten çıkarılacağını'' söylediğini kaydetti. Yıldız, ''Bu, Sayıştay'ın denetlemesinde konu edilen maddelerden bir tanesi. O işçi kardeşlerimiz bizim mesai arkadaşlarımız, onlar bizimle beraberler ve onların mağdur olmasını istemeyiz. Ama bu konu iki tane ayrı raporda zikredilen husustur'' diye konuştu.Bakan Yıldız, bor madenlerini özelleştirmek gibi bir düşüncelerinin olmadığını, borun, kamu eliyle işletilmesinin önünü kapatmadan çalışmaları sürdüreceklerini söyledi.KAYIP KAÇAK BEDELİNİ VATANDAŞ ÖDÜYORPartisinin değişiklik önergesi üzerinde söz alan MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, kayıp ve kaçak elektrik bedellerinin vatandaşa ödetildiğini, hatta bu bedelin elektrik faturalarında da gizlendiğini ifade etti. Kalaycı, ''Neden masum vatandaş bunu ödemek zorunda? Kim kaçak kullandıysa bedelini o ödemeli'' dedi.CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Arhavi'de Kamilet Vadisi üzerinde HES yapımına ilişkin tepkileri dile getirdi. AK Parti, CHP ve MHP de dahil olmak üzere tüm siyasi görüşlerdeki vatandaşların aynı tepkiyi gösterdiğini belirten Bayraktutan, büyük bir turizm potansiyeline sahip bu bölgede HES yapımından vazgeçilmesini istedi.Doğalgazla çalışan elektrik santrallerinde ikincil yakıt alımlarındaki ÖTV muafiyetinin 7 yıl daha uzatılmasını öngören teklifin ilk 4 maddesi kabul edildi.Birleşime ara veren TBMM Başkanvekili Mehmet Sağlam, daha sonra komisyonun yerini almaması üzerine, saat 14.00'te toplanmak üzere birleşimi kapattı.
Bu haber toplam 2043 defa okundu


YAZARLAR