Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Enerjisa’nın Enerjik Gönülleri Enerji Verimliliği İçin Sahnede!
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Enerjisa’nın Enerjik Gönülleri Enerji Verimliliği İçin Sahnede!

Enerjisa’nın Enerjik Gönülleri Enerji Verimliliği İçin Sahnede!
2010 yılında başladığı çocuklara yönelik enerji verimliliği eğitimlerini sürdüren Enerjisa, İstanbul’da çocuklarla buluştu.
09.11.2015 / 12:06

Enerjimagazin-“Dünyanın Enerjisini Ben Koruyorum!” sloganıyla 2010 yılında başladığı çocuklara yönelik enerji verimliliği eğitimlerini sürdüren Enerjisa, İstanbul’da çocuklarla buluştu. Enerjisa, eğitimle beraber gerçekleştirdiği çeşitli aktivitelerle çocukların keyifli dakikalar geçirmesini sağladı.

Başkent EDAŞ, AYEDAŞ ve Toroslar EDAŞ şirketleriyle toplam 14 ilde elektrik dağıtım hizmeti veren Enerjisa, “Dünyanın Enerjisini Ben Koruyorum!” sloganıyla 2010 yılında başladığı çocuklara yönelik, “Enerji Verimliliği ve Enerji Tasarrufu Eğitimleri”ni sürdürüyor.


Enerjisa, son olarak 3 6 Kasım tarihleri arasında İstanbul Kartal Uğur Mumcu Mahallesi Yaşam Kalitesini Yükseltme Merkezi’nde belirlenen ilköğretim okullarında okuyan çocuklara eğitim verdi. “Enerji Verimliliği ve Enerji Tasarrufu Eğitimi”, 7 Kasım’da da Sabancı Center’da Enerjisalılar’ın çocukları ile buluştu.

Enerjisa’nın enerjik gönülleri enerji verimliliği için sahnede!

Türkiye’nin en önemli konularından biri olan enerji verimliliği hakkında kamuoyunda ve özellikle ilkokul öğrencilerinde enerji tasarruf algısını uyandıracak çalışmalara büyük önem veren Enerjisa’nın sosyal sorumluluk platformu olan “Enerjik Gönüller” ile çalışanların destekleriyle verilen Enerji Verimliliği Eğitimleri ve Bremen Mızıkacıları oyunu, bugüne kadar 280 okulda 190.000 bin öğrenciye ulaştı. Söz konusu projede gönüllü Enerjisa çalışanlarıyla “Enerji Verimliliği Tiyatrosu”nu da hayata geçiren firma, Bremen Mızıkacıları oyununu enerji verimliliği temasına uyarlayarak, çocukların eğlenirken öğrenmelerini amaçlıyor.

Aynı zamanda www.enerjimikoruyorum.org web sitesi aracılığı ile çocuklara enerji verimliliğine ilişkin oyunlar sunan Enerjisa, bir başka aktivite olan “Dünyanın Enerjisini Ben Koruyorum” ile çocukların eğlenceli dakikalar geçirmesini sağlıyor.


Toplam 280 okulda eğitimlerini tamamladı

Bugüne kadar, Türkiye genelinde çeşitli illerde toplam 280 okulda eğitimlerini tamamlayan Enerjisa, bu yıl içinde ise Başkent EDAŞ ile Zonguldak, Kastamonu, Bartın, Ankara?da ve İstanbul AYEDAŞ eğitimlerini gerçekleştirdi. Enerjisa, Toroslar bölgesinde ile Gaziantep, Hatay, Mersin ve Adana’da eğitimlerini sürdürecek.


Bu haber toplam 2712 defa okundu


YAZARLAR