Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Büyük Ödül ENERJİSA'nın Oldu
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Büyük Ödül ENERJİSA'nın Oldu

Büyük Ödül ENERJİSA'nın Oldu
Enerjisa, Enerji Zirvesi’nde 186 Mobil uygulama ile Altın Voltaj ödülünün sahibi oldu.
23.10.2015 / 17:46

Enerjimagazin-Enerjisa Dağıtım Şirketleri’nin, Başkent EDAŞ, AYEDAŞ, Toroslar EDAŞ, 186 Çağrı Merkezi’ni mobil uygulama ile cep telefonlarına getiren yenilikçi projesi Konya Enerji Zirvesi’nde büyük ödüle layık görüldü. Geçen yıl aynı zirvede sosyal sorumluluk alanında gerçekleştirdiği enerji verimliliği projesi ile ödül alan Enerjisa, bu yıl da 186 Mobil uygulama ile Altın Voltaj ödülünün sahibi oldu.


Türkiye enerji sektörünün en büyük şirketlerini her yıl farklı şehirlerde bir araya getiren Türkiye Enerji Zirvesi’nin altıncısı bu yıl Konya’da düzenlendi. Enerji ve ekonomi alanında bürokrat, sektör temsilcileri, özel şirketler ve Enerjisa’nın üst düzey yöneticilerinin yer aldığı Zirve’de, sektörün gelişmesine katkıda bulunan projeler ödüllendirildi. Enerjisa Dağıtım Şirketleri Genel Müdürü Murat Pınar alınan ödül hakkında: “Türkiye’de 20 milyon kullanıcıya kesintisiz ve kaliteli enerji sunma stratejisiyle altyapı çalışmalarını ve teknoloji yatırımlarını sürdürüyoruz. Elektrik dağıtımındaki öncü rolümüzü koruyarak, ödül aldığımız mobil uygulama gibi teknolojik yeniliklerle hizmet kalitemizi hızla yükseltmeye devam edeceğiz” dedi.


Türkiye’de bir ilk olan 186 Çağrı Merkezi uygulamasına, IOS ve Android işletim sistemli mobil cihazlardan erişilebiliyor. Başkent, Ayedaş ve Toroslar elektrik dağıtım bölgelerindeki İstanbul Anadolu Yakası, Ankara, Bartın, Kastamonu, Karabük, Zonguldak, Çankırı, Kırıkkale, Adana, Gaziantep, Mersin, Hatay, Kilis ve Osmaniye illerinde geçerli olan mobil uygulama; ‘Arıza Bildir’, ‘Arıza Kaydını Sorgula’ ve ‘Planlı Kesinti Sorgula’ bölümlerinden oluşuyor.


Arıza Bildir başlıklı bölümden kullanıcılar sistemde kayıtlı adresleri, o an bulundukları bölge veya farklı bir adres için aydınlatma, elektrik kesintisi, arıza kaydı ve acil durumlar konusunda kayıt oluşturabiliyor. Oluşturulan kayıtlar bilgi sistemi üzerinden anında sisteme kaydedilerek sahaya aktarılıyor.


Arıza Kaydını Sorgula bölümünde ise kullanıcılar oluşturdukları kayıtlarının durumunu sorgulayabiliyorlar. Planlı Kesinti Sorgula bölümünden ise planlı bakım, iyileştirme ve yenileme çalışmaları nedeniyle yapılacak kesintilerden 72 saat öncesinde haberdar olunabiliyor. ajanslar


Bu haber toplam 2459 defa okundu


YAZARLAR