Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Enerji Çalışanlarının İzinleri Kaldırıldı
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Enerji Çalışanlarının İzinleri Kaldırıldı

Enerji Çalışanlarının İzinleri Kaldırıldı
TEİAŞ ve Elektrik Dağıtım Şirketi çalışanlarının 7 Haziran seçimlerine kadar tüm izinlerinin kaldırıldı.
15.04.2015 / 11:38

Enerjimagazin-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye Elektrik İletim A.Ş.(TEİAŞ) ve Elektrik Dağıtım Şirketi çalışanlarının 7 Haziran seçimlerine kadar tüm izinlerinin kaldırıldığını belirtti.


Bakan Yıldız, 2011 genel seçimlerinde ve 2014 yerel seçimlerinde gerçekleşen elektrik kesintileri sebebiyle bunun 7 Haziran seçimlerinde de gerçekleşeceği endişesi taşıyanlara hitaben “Seçimlerle ilgili elektrik kesintisi bekleyen varsa, tüm izinlerin kaldırıldığını ve yoğun bir çalışma mesaisi uygulayacağımızı söylemek isterim. Seçim gününe kadar tüm izinleri kaldırdık” açıklaması yaptı.

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven'in, seçim günü yaşanabilecek elektrik kesintilerine karşı önlemleri Adalet Bakanı Kenan İpek ile görüştüklerini belirterek, "İlçe seçim kurullarında gerekli tedbirleri aldık. Jeneratör olan adliyelerimizi ilçe seçim kurulunun çalışma yerlerini belirledik. Jeneratör bulunmayan yerlerle ilgili de seçim gününe kadar jeneratör alınabilmesi için gerekli çalışmaları yaptık" şeklindeki açıklamasına da değinen Yıldız, “YSK'nın özellikle oy sayımının yapılacağı binalarla ilgili jeneratör talebini, kendi içerisindeki bir mekanizma olarak görüyoruz. Bizim için önemli olan Türkiye'nin geleceğiyle alakalı, Türkiye'nin demokratik hayatıyla alakalı 7 Haziran seçimlerinde elektrik kesintisi olmadan bunu sağlıklı şekilde yapabilmektir. Bununla alakalı bütün tedbirlerimizi alıyoruz. Ek tedbirlerimizi alıyoruz. Böyle bir tedirginliğe ne muhalefet partilerinin ne de herhangi bir sivil toplum örgütlerimizin kapılmasına inşallah gerek kalmayacak. Bunu hep beraber göreceğiz, Allah'ın izniyle o gün bir problem yaşanmayacak.” dedi.Cumhuriyet Halk Partisi'nin seçim kampanyası için hazırladığı kedili reklam filminin sorulması üzerine Bakan Yıldız, “Siyasette bir gündem belirleyenler vardır bir de gündemin peşinde koşanlar vardır. Tabii CHP'nin bir kedinin peşinde koşmasını ben biraz esprili buluyorum açıkçası” dedi.


Bu haber toplam 3124 defa okundu


YAZARLAR