Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Schneider Electric Geleceğin Enerji Sistemleri Mühendisleriyle Buluştu
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Schneider Electric Geleceğin Enerji Sistemleri Mühendisleriyle Buluştu

Schneider Electric Geleceğin Enerji Sistemleri Mühendisleriyle Buluştu
Schneider Electric, Kocaeli Üniversitesi’nde düzenlenen “Enerji Verimliliği ve Önemi” adlı konferansta geleceğin enerji mühendisleriyle buluştu.
26.03.2015 / 23:32

Enerjimagazin-Enerji yönetiminde global uzman Schneider Electric, enerji verimliliği ve enerji yönetimiyle ilgili farkındalığı artırmak amacıyla Kocaeli Üniversitesi’nde düzenlenen “Enerji Verimliliği ve Önemi” adlı konferansa katıldı.

Schneider Electric Enerji Verimliliği Müdürü Mahmut Dede’nin konuşmacı olarak katıldığı konferansta, “Enerji Verimliliği ve Önemi” konusu geleceğin enerji profesyonelleriyle birlikte incelendi.

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen konferansta 'Dünya Enerji Görünümü ve Güncel Gelişmeler', Türkiye Enerji Görünümü ve Yasal Mevzuatlar, 'Neden Enerji Yönetimi', 'Enerji Yönetimi Nasıl Yapılmalı' ve 'Örnek Enerji Verimliliği Uygulamalı' konularında bilgiler aktarıldı.

Mahmut Dede: “Enerji verimliliği konusunda bilinç ve farkındalık düzeyi artmalı”

Schneider Electric Enerji Verimliliği Müdürü Mahmut Dede, günümüzde insanların gerek işyerlerinde, gerekse günlük kullanımda enerjiyi verimli kullanmadığını belirterek, bu konuda bilinç düzeyinin artması gerektiğini vurguladı. Schneider Electric olarak, enerji yönetimindeki global tecrübeleri ışığında bir enerji danışmanı olarak çalışmalar yaptıklarını dile getiren Dede, “Türkiye’nin enerji konusunda en önemli düğüm noktasının enerji verimliliği olduğunu düşünüyorum. Öncelikli hedefimiz, toplumda bilinçlendirme ve farkındalık yaratmak olmalıdır. Schneider Electric olarak, Türkiye'nin kısa vadede enerji yönetimine odaklanmasını gerekli görüyoruz. Bu sayede enerji kaynaklarının en etkin ve verimli biçimde kullanılması dışa bağımlılığı da ciddi oranda azaltacaktır” dedi.

Schneider Electric’in enerji yönetimi konusunda farkındalığı artırmak için global çapta bir online eğitim uygulamasını hayata geçirdiğini vurgulayan Dede, “Enerji Üniversitesi” uygulamamızla Türkiye dahil 165 ülkede ve 12 dilde enerji verimliliği eğitimleri sunuyoruz. Tüm dünyada farkındalık yaratarak, her insanın bilinçlenmesini amaçlıyoruz” diye konuştu.


Bu haber toplam 2191 defa okundu


YAZARLAR