Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - PÜİS Genel Başkanını Seçti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

PÜİS Genel Başkanını Seçti

PÜİS Genel Başkanını Seçti
PÜİS'in Olağanüstü Genel Kurulu Ankara'da gerçekleştirildi.
26.03.2015 / 00:18

Enerjimagazin-PÜİS'in Olağanüstü Genel Kurulu Ankara'da gerçekleştirildi. İmran Okumuş tek aday olarak katıldığı Olağanüstü Genel Kurul'da PÜİS Genel Başkanlığı'na seçildi.

PÜİS'in Olağanüstü Genel Kurulu PÜİS Genel Merkez Kompleksi'nde gerçekleştirildi. PÜİS Onursal Genel Başkanı İsmail Aytemiz, TABGİS Yönetim Kurulu Başkanı Ferruh Temel Zülfikar, Başkan Vekili Murat Bilgin, Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Şüküroğlu, PİGM eski Genel Müdürü Erdal Gülderen, Aytemiz Akaryakıt Genel Müdür Yardımcısı Yakup Yazar, Milan Petrol Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Öztürk ve çok sayıda delegenin katıldığı Olağanüstü Genel Kurul'da akaryakıt sektörünün gündemindeki önemli konular ele alındı.

Olağanüstü Genel Kurulun Divan Başkanlığını PÜİS Erzurum Şube Başkanı Vahit Bingöl, Divan Başkan Yardımcılıklarını Mustafa Pamak ile Zafer Güler, Divan Sekreterliklerini ise Musa Ertaş ve Adem Soylu üstlendi.

"Okumuş'a inancımız tam"

Olağanüstü Genel Kurul'un açılışında konuşan PÜİS Onursal Genel Başkanı İsmail Aytemiz, PÜİS yöneticilerinin özveriyle çalışıp sendikayı bu günlere getirdiğini vurguladı. Aytemiz, "Bu gün bir yol kavşağında tekrar bir araya geldik. Bugün görevine veda eden Muhsin Alkan 13 yılda büyük bir özveriyle ailesi ve işine ayırması gereken zamandan fedakarlık yaparak sendikaya büyük hizmetler verdi. 13 yıl bir ömürdür. Bayilerimize bir beklenti içinde olmadan yıllarımızı verdik. Sayın Muhsin Alkan kardeşimiz bugün PÜİS'ten ayrılmıyor, sadece Genel Başkanlığı bırakıyor. Her zaman bizlerle olmaya devam edecek. Şimdi ise İmran Okumuş gibi kendini iyi yetiştirmiş, sendikamıza büyük emekleri geçmiş bir kardeşimiz bu göreve seçilecek.

İmran Okumuş'un hem benden, hem de bayrağı devraldığı Muhsin Alkan'dan daha büyük işlere imza atacağına ve PÜİS'i daha da yükseklere çıkaracağına inancım tamdır" diye konuştu.

Alkan'a "PÜİS Üstün Hizmet Nişanı"

Muhsin Alkan PÜİS Genel Başkanlığı görevine veda ederken "Ben PÜİS'ten ayrılmıyorum, sadece Genel Başkanlık görevimi yıllardır birlikte çalıştığım ve bu görevi layıkıyla yapacağına inandığım İmran Okumuş'a devrediyorum. Tam 37 yıl PÜİS'in çeşitli kademelerinde hizmet verdim. Değerli Onursal Genel Başkanımız İsmail Aytemiz, görev sürem boyunca her zaman yanımda oldu, beni destekledi. Kendisine sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Allah Sayın Aytemiz'i başımızdan eksik etmesin. PÜİS'i emin ellere bırakıyorum. Ben de Sayın Genel Başkanımızın PÜİS'in çıtasını çok daha yukarıya taşıyacağına inanıyorum. Kendisine başarılar diliyorum. Kimseye kırgınlığım, küslüğüm yok. Ufacık bir hakkım sizlere geçmişse hakkımı helal ediyorum. Sizlerden de helallik istiyorum. Hakkınızı helal edin" diye konuştu. Alkan'ın bu sözleri tüm delegeler tarafından ayakta alkışlandı.
PÜİS GENEL BAŞKANI İMRAN OKUMUŞ.JPG görüntüleniyor


PÜİS Genel Merkez Yönetim Kurulu'nun aldığı kararla, Muhsin Alkan'a sektöre ve bayilere verdiği hizmetlerden dolayı "PÜİS Üstün Hizmet Nişanı" verildi. Üstün Hizmet Nişanı'nı Muhsin Alkan'a PÜİS Onursal Genel Başkanı İsmail Aytemiz takdim etti. Ayrıca, Aytemiz Şirketler Grubu adına da İsmail Aytemiz tarafından Alkan'a bir teşekkür plaketi verildi. Bunun yanı sıra PÜİS Erzurum ve Antalya Şubeleri de Muhsin Alkan'a birer plaket takdim etti.

"PÜİS geçmişine yakışır bir şekilde hareket etmeye çalışacağız"

PÜİS Başkanı İmran Okumuş, PÜİS'in köklü bir geleneğe sahip olan büyük bir camia olduğunu belirterek, yeni dönemde PÜİS'in büyüklüğüne ve geçmişine yakışır bir şekilde hareket edeceklerini söyledi. Okumuş, "PÜİS çok büyük bir çınar. 48 yıllık geçmişi olan bu ulu çınarı hep birlikte daha ileriye taşımanın yollarını arayacağız. Bizler ticaret erbabıyız. Bizlere kavga yakışmaz. Biz hakkımızı uzlaşı yoluyla arayacağız. Uzlaşıyla çözüme kavuşmayan sorunlarımızı da hukuk yoluyla çözeceğiz. PÜİS bu sektörün çatı kuruluşudur. Sektördeki uzlaşının adresi de PÜİS'tir. Biz de PÜİS'in bu misyonuna yakışır biçimde sektörün tüm taraflarıyla ortak aklı oluşturmak için öncü olacağız. PÜİS'i sektör için adım atabilen, proje üretebilen bir sendika haline getireceğiz" dedi.

Bayilerin birlik beraberlik içinde olmaları halinde tüm sorunların çözülebileceğini söyleyen Okumuş, herkesi PÜİS etrafında birleşmeye davet etti. PÜİS'in tüm bayilerin sorunlarını çözmeye talip olduğunu söyleyen Okumuş, "Biz sadece üyelerimize değil, tüm bayilere hizmet

vereceğiz" dedi.

PÜİS olarak kaçak akaryakıtın önlenmesi konusunda göreve talip olduklarını söyleyen Okumuş, "PÜİS olarak bir çok konuda misyon üstlenmek, görev üstlenmek istiyoruz. Bunun hakkını da çok iyi yerine

getireceğimize inanıyorum. Bunu hep birlikte başaracağız. Elimde 34 tane sorun içeren liste var. Yani 34 tane çözüm bekleyen sorun var.

Bunların hepsine değinsek, akşama kadar bitiremeyiz. Önemli olan bunları anlatmak değil, bunları nasıl çözeceğini bilmek. Biz bunların çözüm yollarını çok iyi biliyoruz. Bunu da başaracağız" dedi.

Okumuş, PÜİS'in 7. Genel Başkanlığı'na seçildi

Toplantının ardından yapılan seçimlerde İmran Okumuş, PÜİS'in 7. Genel Başkanı olarak göreve başladı.


Bu haber toplam 2837 defa okundu


YAZARLAR