Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - ENERJİSA'ya Haksız Kazanç Tepkisi
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ENERJİSA'ya Haksız Kazanç Tepkisi

ENERJİSA'ya Haksız Kazanç Tepkisi
CHP Gençlik Kolları, ENERJİSA'nın kayıp kaçak bedelini faturalara yansıtarak haksız kazanç elde etmesini protesto etti.
03.02.2015 / 23:47

Enerjimagazin-CHP Ankara Gençlik Kolları, yargı kararlarına rağmen ENERJİSA'nın kayıp kaçak bedelini faturalara yansıtarak haksız kazanç elde etmesini protesto etti.


CHP’liler ENERJİSA Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş Kızılay Müşteri Hizmetleri Merkezi önünde bir araya geldiler. Ellerinde “Konu ZamSa En İyisi EnerjiSa” yazılı pankart taşıyan ve “Bu zamlarla yaşanmaz zamlar geri alınsın!” sloganı atan grup Kızılay Müşteri Hizmetleri Merkezi önünde basın açıklaması yaptılar.
CHP Gençlik Kolları adına basın açıklaması yapan CHP Gençlik Kolları Başkanı İrfan İnanç Yıldız, "Halkın tükettiği, sadece barınılan konutlarda kullanılan 30 milyon elektrik kullanıcısı, yani 30 milyon abone var.

Soygun trafiği şöyle işliyor; önce elektrik dağıtım şirketleri fatura dönemlerini bu yansımanın net anlaşılmaması ve muallakta kalması için ve kendi nakit ihtiyaçlarına göre ayarlamak için 40-45 günlük faturalar düzenliyor. Ve elektrik faturalarına halkın faturasına kayıp kaçak bedeli, belediye tüketim vergisi, dağıtım bedeli, perakende satış hizmeti, iletim bedeli, sayaç okuma bedeli, enerji fonu ve KDV'yi ekliyor. Aynı elektrik miktarını kullanmasına rağmen kabaran elektrik faturalarının sebepleri bu haksız kazancı elde etmek için eklenen kalemlerdir.
Ne yazık ki AKP'nin özelleştirme politikalarının sonuçları ile karşı karşıyayız. Vatandaşlarımıza, çiftçiye, üniversite öğrencisine, emekliye elektrik faturaları son ayların en yüksek miktarlarında yansıyor. 'Elektrikteki kayıp kaçağı halktan tahsil edemezsiniz, bu yasaya aykırıdır' diye ortada Yargıtay kararı olmasına rağmen AKP hukuksuz soyguna, talan tahsilatına devam ediyor. Halkın cebine giren üç kuruşta dahi gözü olan bu iktidar halkı mağdur etmek adına her türlü soygunu mübah olarak görüyor" dedi.
Önümüzdeki günlerde AKP'nin bu haksızlığı yasalaştırmak için parlamentoyu devreye sokacağını söyleyen CHP Gençlik Kolları, yasalaşmanın önünde 81 ildeki sokak muhalefetiyle duracaklarını belirtti.


Bu haber toplam 4168 defa okundu


YAZARLAR