Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Emeklilikte Yaşa Takılanlar Açıklaması
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Açıklaması

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Açıklaması
Çalık, “Onlarla ilgili çalışmalarımızı yaptık, Sayın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımıza ilettik. Konuyu Ali Babacan ile de paylaştık”
27.01.2015 / 00:15

Enerjimagazin-Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, “Erkan Tan’la Tartışalım” programına katılarak Emeklilikte Yaşa Takılanlara ilişkin açıklamalarda bulundu ve konuya ilişkin soruları yanıtladı.


Çalık, “Onlarla ilgili çalışmalarımızı yaptık, Sayın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımıza ilettik. Konuyu Ali Babacan ile de paylaştık” dedi.


Emeklilikte Yaşa Takılanların sorunlarının çözümüne ilişkin net bir ifade kullanmayan Çalık,  Emeklilikte Yaşa Takılanların durumuna ilişkin sorulan soru üzerine “Emeklilikte Yaşa Takılanlar, geldiler bir platform oluşturmuşlar. Özellikle kadınlarımız geldi. Yaklaşık 15-20 kişilik bir grupla genel merkeze ziyaretimizde bulundular. Onlarla da paylaştık. Emeklilikte Yaşa Takılanların kimisi yaşını doldurmuş ama prim gününü doldurmamış. Kimisi prim gününü doldurmuş ama yaşı emekli olmak için daha dolmamış. Dolayısıyla bunlarla birlikte bazı yan problemleri de var. Hepsinin raporlarını aldık, onlarla ilgili çalışmalarımızı yaptık, Sayın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımıza da ilettik.”dedi.


Emeklilikte Yaşa Takılanlar Ak Partiye Oy Versin


Erkan TAN’ın; Emeklilikte Yaşa Takılanlar seçimlerde size oy versinler mi, vermesinler mi? şeklindeki sorusuna “Tabiki versinler. Biz neyi söylersek onu mutlaka icraya döküyoruz. Hiç boş vaatte bulunmadık. Ne söylüyorsak akabinde hemen bunun gereğini yerine getiriyoruz. Emeklilikte Yaşa Takılanlarla ilgili bir sorun var. Ama bununla ilgili olarak sayı o kadar fazla ki Sayın Ali Babacan’la konuyu paylaştık. Arkadaşlarımız bilsinler ki bana geldikten sonra konuyu bakanlarımıza ilettik. Ama bugün Emeklilikte Yaşa Takılanlarla ilgili olarak çözüm için ne yapılabilir sayın bakanlarımızın düşünceleri önemli”dedi.


CHP Bol Kepçeden Atıyor


Erkan TAN’ın; Muhalefet partileri çıkıp biz bu sorunu çözeceğiz derlerse yalan mı söylemiş olurlar şeklindeki soruya “Muhalefet öncelikle iktidara gelmeyi tasavvur etsin. CHP iktidar olabileceklerine inanıyorlarsa vaatte bulunsunlar. İktidar olamayacakları için bolca vaatte bulunabilirler. CHP’nin iktidar olabilme ihtimali olmadığı için ne derlerse desinler bol kepçeden atıyorlar. Ben şimdi televizyonda merak etmesinler Emeklilikte Yaşa Takılanları çözeceğiz, taşeronu çözeceğiz, sözleşmelileri çözeceğiz, atanamayan ne kadar insan varsa atayacağız söylemek kolay. Ama ben iktidar partisi sorumluluğunda hareket emek zorundayım ve bununla ilgili olarak ta üstümüze düşen; yaptıklarımızı ve yapabileceklerimizi anlatmak. Yaptıklarımız bizim yapabileceklerimizin garantisidir zaten ve referansıdır." dedi.


Bu haber toplam 6525 defa okundu
YORUMLAR
33 SEN ÇALIŞAN EYT li :(: 
""
siz vekiller kendiniz olunca bir gecede her şey vız diye meclisten geçiyor tümünüze yazıklar olsun ALLAH belanızı versin lanet olsun sizin gibi vekillere ne kastınız var biz EYT lilere bize yaşı bekleyin diyorsunuz 12 yıldır sömürdünüz 3 kuruşa işçinin huzuru kaçtı mutsuz oldu parasız kaldı geçimsizlik yaşadı boşandı yuvalar bozuldu sebebi sadece PARADIR peki siz vekiller CEYLAN derisinde keyif çattınız allah belanızı versin iki elimiz 2 yakanızda olsun
03.02.2015 / 23:09
aydın: 
"oldu gözlerim doldu"
Size oy veririsem ellerim kırılsın..Konuşmaya bak aldatmacadan başka bir şey değil.Bunların derdi vatandaş olmamış iktidara en yakın parti CHP olmuş iki lafın başı CHP bu kadar korkuyorlar..Korkun...çünki ANAP da böyle esmişti bir zamanlar..Millet aptal değil yemiyor artık.Emekli lerin maaşını düşüren sistem, emeklilerden sağlık primi kesecek olan sistem, GSS ile milleti soyan sistem, 65 yaş emekliliği armağan eden sistem, kıdem tazminatlarına göz diken sistem EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLARA ÇÖZÜM ÜRETECEK...bizde yedik..ÇOĞUNLUK SİZDE DEĞİLMİ? HAZIRLAYIN YASAYI ÇOĞUNLUK İLE OYLAYIN VE GEÇİRİN..Seçimlerden önce yapmazsanız çok oy beklersiniz...
26.01.2015 / 09:35
bulent: 
"yorum"
Seçimden önce yasa takılanlar emekli edilmezse 4 oyn var ama hiçbirini akp Atmayacağını sebep ben erken emekli olmak istemiyorum HAKKIMI ISTIYORUM SAYIN YARDIMCIMIZ..
25.01.2015 / 13:12


YAZARLAR