Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Emeklilikte Yaşa Takılanlar Bu Defa Başka
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Bu Defa Başka

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Bu Defa Başka
Emeklilikte Yaşa Takılanlar, Başkent Ankara’ya çıkarma yaptı.
16.01.2015 / 00:27

Enerjimagazin-08.09.1999 Tarihinde çıkarılan 4447 sayılı yasanın yürürlüğe girdikten sonra geriye doğru işletilmesi nedeniyle mağdur olan ve gasp edilen haklarının bir an önce geri verilmesi için verdikleri mücadele kapsamında birbirinden ses getirici eylemlere imza atan Emeklilikte Yaşa Takılanlar, Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği çatısı altında ilk olarak Başkent Ankara’ya çıkarma yaptı.


Yurdun birçok ilinden hareket eden Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği üyeleri, sabah saatlerinde Anıtkabir’de buluşarak, Mozoleye çelenk koyup Ata’nın huzurunda saygı duruşunda bulundular. Dernek Başkanı Gönül Boran Özüpak, anı defterini imzaladı.
Emeklilikte Yaşa Takılanlar, buradan hareket ederek Türkiye Büyük Milet Meclisi’ne giderek siyasi partilerin grup toplantılarına katıldılar ve başta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık olmak üzere bir dizi ziyaretlerde bulunarak mağduriyetlerini anlattılar.


Kılıçdaroğlu: Siz Sokağa Bırakılamazsınız


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında Emeklilikte Yaşa Takılanlara seslendi. Emeklilikte Yaşa Takılanların mağduriyetlerini çok iyi bildiklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, “Emeklilikte yaşa takılanlar, sizin sokağa atılmanızı bizim vicdanımız kabul etmez. Siz sokağa bırakılamazsınız. Mutlaka geliriniz olmalı. Bununla ilgili olarak CHP milletvekilleri kanun teklifi hazırladılar, TBMM Başkanlığına sundular. Sizinle ayrıca CHP Genel Başkanı olarak ayrı bir toplantı yapacağız ve sizin sorunlarınızı ben ayrıca dile getireceğim” dedi.
Emeklilikte Yaşa Takılanlar, TBMM’deki görüşmelerinin ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına giderek siyah çelenk bıraktı. Heyet burada basın açıklaması yaparak gasp edilen emeklilik haklarını istediler.
Görüşmeler Olumlu Geçti


Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Gönül Boran Özüpak görüşmelerden sonra yaptığı açıklamada" Heyet olarak Ankara'da yapmış olduğumuz görüşmeler olumlu geçti. Gerek hükümet kanadı gerekse ana muhalefet kanadı sorunun çözümüne olumlu yaklaştılar. Özelikle şunu ifade etmek isterim bizler mağduruz. Hak ettiğimiz, ertelenen ve gasp edilen emekliliğimiz alamıyoruz. Sorunlarımızı hükümet ve ana muhalefete ifade ettik. Önümüzdeki süreçte konunun takipçisi olacağımızı söyledik. Sorunu çözmek için taraflardan biriyiz. Sorunun bir an önce çözülerek mağduriyetlerimizin giderilmesini istiyoruz. Kamuoyundan bu konuda destek bekliyoruz. Bildiğimiz gibi konu aynı zamanda Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin de gündemindedir. Çıkacak karara saygı duyunuz. Sorunun devletimiz tarafından çözüleceğine inanıyoruz" dedi.Bu haber toplam 7839 defa okundu
YORUMLAR
murat YILM<: 
"TEŞEKKÜR EDERİZ"
biz eyt lilere göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür eder devamını dileriz. TEŞEKKÜRLER ENERJİMAGAZİN
14.01.2015 / 14:30


YAZARLAR