Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Elektrik Mühendislerinden Muhteşem Gala
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Elektrik Mühendislerinden Muhteşem Gala

Elektrik Mühendislerinden Muhteşem Gala
Kocaeli Elektrik Mühendisleri Odası, TMMOB ve EMO’nun 60’ncı yaşını muhteşem gala yemeğiyle kutladı.
07.12.2014 / 20:25

Enerjimagazin-Kocaeli Elektrik Mühendisleri Odası, TMMOB ve EMO’nun 60’ncı yaşını muhteşem gala yemeğiyle kutladı. Gala’da altmış, elli, kırk ve yirmi beşinci yılını dolduran mühendislere plaket verildi.


TMMOB’a bağlı Kocaeli Elektrik Mühendisleri Odası(EMO), TMMOB ve EMO’nun 60’ncı yaşını muhteşem gala yemeğiyle kutladı. Wellborn Otel’de düzenlenen yemekte TMMOB ve EMO’nun kuruluşunun yanı sıra Kocaeli şubesinin kuruluşunun da 16’ncı yılı kutlandı. Geceye  EMO Kocaeli şube kurucusu Sait Bülbül, KOÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Sarp Ertürk, SEDAŞ temsilcileri Ener Aka, Gökhan Öztürk,  Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, Gazeteci-Yazar Ruhan Odabaş,  eski EMEP İl Başkanı Güner Kizir, Emekli-Sen şube başkanı Suca Omurcalı, Çevre Platformu sözcüsü Oktay Karaman, Mustafa Küpçü, TMMOB’a bağlı Odaların Kocaeli şube ve temsilcilik yönetim kurulu üyeleri, elektrik mühendisleri ve aileleri katıldı. Gala’da altmış, elli, kırk ve yirmi beşinci yılını dolduran mühendislere plaket verildi. 


AYAKLARIMIZ DAHA SAĞLAM BASIYOR


Galada açılış konuşmasını gerçekleştiren EMO Kocaeli Şube Başkanı Mehmet Fidan, ‘’EMO Kocaeli Şubesi 8’inci dönemde mesleğimizin sorunlarını ülkemizin sorunlarından ayrı görmeden, birlikte üretmek, birlikte yönetmek anlayışı çerçevesinde bütünlük içerisinde yürüttüğümüz bilimsel, mesleki ve sosyal faaliyetlere imza attık. 2 bin 900’ü geçen 9 temsilciliği ve 15 çalışanı ile şube sınırlarının her yerinde barış, adalet, emek, demokrasi ve meslek mücadelesi sürdürmektedir. Bugün ayaklarımız daha sağlam basıyor. Gücümüzü daha iyi biliyoruz.


MUHALEFET ÖRGÜTLERİNE TEŞEKKÜR ETTİ


Emek yoğun, yorucu, ama bir o kadar da zevkli ve onurlu bir süreç geçirdik. 2014 yılı içerisinde değerli üyelerimizi ve kamuoyunu bilimsel, akademik, sosyal ve mesleki etkinliklerle buluşturduk. Ülkemize, mesleğimize, onurumuza sahip çıkan, bağımsız demokratik bir Türkiye ve insanca yaşamayı hedefleyen bu çalışmalar içerisinde görev alan şubemizin değerli yönetici, çalışan ve üyelerine, her daim yanımızda gördüğümüz diğer toplumsal muhalefet örgütlerine yönetim kurulu adına bir kez daha teşekkür ediyorum.


TALAN DEVAM EDİYOR


Bu yılda İktidarın ve yandaşlarının sürdürdüğü yüksek kar hırsları, yolsuzluk, rüşvet çarkında madenlerde, gökdelen inşaatlarında, fabrikalarda çok sayıda insanımızı kaybettik.


Verilen onca mücadeleye karşılık Ormanlık ve tarım alanlarındaki talan durmaksızın yasa ve hukuk tanımaksızın devam ediyor. Verilen zarar gelecek nesillerimizin sağlıklı çevrede yaşamlarını ipotek altına alıyor.  


GELECEĞİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ


TMMOB ve odalar üzerinde oluşturulmak istenen baskı maalesef devam etmektedir. Yıllar içinde oluşturduğumuz hukuku ve örgütlü gücümüzü pekiştirerek bu saldırıyı göğüslemeğe devam edeceğiz. Yılların birikimine dayanan; çok sayıda arkadaşımızın, emeği ve özverisiyle oluşturulan demokratik, emekten ve halktan yana TMMOB örgütlülüğünün korunarak sürdürülmesi, bu dönemin bize yüklediği en kritik sorumluluktur. Mühendis, mimar ve şehir plancılarının sesi kısılırsa, bu ülkenin sesi kısılır. Ormanlarımızı kıyılarımızı, madenlerimizi, mera alanlarımızı ve kentlerimizi ranta teslim etmeyecek ve geleceğimize sahip çıkacağız’’ ifadelerine yer verdi.


PLAKETİ EVİNDE VERİLECEK


Konuşmanın ardından EMO Kocaeli şubesine bağlı meslekte altmış, elli, kırk ve yirmi beşinci yılını dolduran mühendislere plaket verildi.  Meslekte 60 yılını dolduran elektrik mühendisi Falih Kaya Önder, çok yaşlı olduğu için plaketini alamadı. Falih Rıfkı Önder’in plaketi ise evine düzenlenecek ziyaret ile verilecek.


bizimkocaeli

Bu haber toplam 2533 defa okundu


YAZARLAR