Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Enerji Tüketimi Daha da Artacak!
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Enerji Tüketimi Daha da Artacak!

Enerji Tüketimi Daha da Artacak!
4. TEPAV-BP Enerji Forumu’ dün Ankara’da TEPAV binasında gerçekleşti
07.12.2014 / 23:29

Enerjimagazin-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) ve BP Türkiye işbirliğinde ‘4. TEPAV-BP Enerji Forumu’ dün Ankara’da TEPAV binasında gerçekleşti.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) ve BP Türkiye işbirliğinde ‘4. TEPAV-BP Enerji Forumu’ dün Ankara’da TEPAV binasında gerçekleşti. Küresel enerji konuları hakkında kamuoyunu bilgilendirmek ve bu alandaki bilimsel çalışmalara katkı sağlamak amacıyla düzenlenen konferansın dördüncüsüne enerji alanında faaliyet gösteren şirketlerin yetkilileri, akademisyenler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile Türkiye’deki yerleşik diplomatik misyonlar ve ilgili kamu kurumlarından temsilciler katıldı. BP Enerji Ekonomisi Bölüm Başkanı Paul Appleby geçtiğimiz yıl küresel enerji sektörünün dünya ekonomisindeki dalgalanmalardan etkilendiğini belirterek, Türkiye’de 2013 yılında 33.1 milyon ton petrol tüketilirken, 2012 yılına göre tüketim miktarı yüzde 5.7 oranında arttığını söyledi. Türkiye bu rakamla dünya petrol tüketiminin yüzde 0.8’ini gerçekleştirdi. Doğalgaz tarafında ise, Türkiye 2013 yılında dünya tüketiminin yüzde 1.4’ünü gerçekleştirdi. Appleby BP’nin her yıl yayımlanan ‘Enerji Görünümü 2035’ raporuna göre, dünya enerji tüketiminin 2012’den 2035’e kadar toplam yüzde 41 büyümesinin öngörüldüğünü belirterek, bu büyümenin neredeyse tümünün OECD dışında kalan ülkelerden görüleceğini söyledi.


yenimesaj

Bu haber toplam 1831 defa okundu


YAZARLAR