Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - EPDK Basın Müşavirliği Görevine Mehmet Nayır Getirildi
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

EPDK Basın Müşavirliği Görevine Mehmet Nayır Getirildi

EPDK Basın Müşavirliği Görevine Mehmet Nayır Getirildi
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Basın Müşavirliği görevine Mehmet Nayır getirildi.
16.07.2014 / 10:30

Enerjimagazin- Enerji Gazetecileri ve Medya Derneği (EGAD) Yönetim Kurulu Üyesi ve Sabah Gazetesi’nin deneyimli enerji ve diplomasi muhabiri Mehmet Nayır, Nafiz Kaya'nın görevinden ayrılması nedeniyle boşalan  Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Basın Müşavirliği görevine atandı.


Enerji Gazetecileri ve Medya Derneği (EGAD) yayımladığı mesajla ile Nayır’ı yeni görevi dolayısıyla kutladı. EGAD’ın kutlama mesajında “Nayır’ı yeni görevi dolayısıyla tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz” ifadelerine yer verildi.


EPDK'nın 12 yıllık Basın müşaviri Nafiz Kaya, Çankaya Belediye Başkan yardımcılığı görevine başlaması nedeniyle bu görevinden ayrılmıştı.Mehmet Nayır kimdir?


Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu Mehmet Nayır, 2009 yılı Kasım ayından bu yana Sabah Gazetesi enerji-ekonomi muhabirliği görevini devam ettiriyordu.


Ankara Üniversitesi Enerji Hukuku programı ve Konya Selçuk Üniversitesi’nde Kamu Hukuku Yüksek Lisansı programlarını tamamlayan Nayır’ın "Doğu Akdeniz Gerginliğinde Münhasır Ekonomik Bölge Çatışması" konulu tez çalışması bulunuyor.


Mehmet Nayır, Londra King`s College üniversitesinde "Global Enerji Politikaları" eğitimi aldı. Nayır, Enerji Gazetecileri ve Medya Derneği’nin Yönetim Kurulu Üyesi.


Enerjimagazin ailesi olarak, Nayır’ı atanmış olduğu yeni görevi dolayısıyla tebrik ediyor, başarılar diliyoruz.


Bu haber toplam 6425 defa okundu


YAZARLAR