Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Torba Yasa TBMM Genel Kurulu'nda
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Torba Yasa TBMM Genel Kurulu'nda

Torba Yasa TBMM Genel Kurulu'nda
"Torba Kanun Tasarısı"nın TBMM Genel Kurulu'ndaki görüşmelerine başlandı.
17.07.2014 / 09:45

Enerjimagazin-Enerjimagazin-TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, 37 günlük mesainin ardından kabul edilen "Torba Kanun Tasarısı"nın TBMM Genel Kurulun'daki görüşmeleri başladı.


Özelleştirme mağduru 4/C'liler ve Araştırmacılar, Emeklilikte Yaşa Takılanlar ve Taşeron işçilerinin gözü kulağı bu görüşmelerde olacak. Tasarının komisyon görüşmeleri sırasında 4/C’li geçici işçi statüsünde çalışanların kadroya geçirilmesi başta olmak üzere birçok mağdur kesimin (Özelleştirme mağdurları, Emeklilikte Yaşa Takılanlar ve Taşeron işçiler) mağduriyetini giderecek düzenlemelere ilişkin muhalefet partilerinin milletvekilleri tarafından verilen önergeler Ak Partili Milletvekillerinin oylarıyla ret edilmişti.


Gözler, bugün başlayan görüşmelere çevrildi. Genel kurul görüşmeleri sırasında muhalefet partilerin çok sayıda önerge vermesi bekleniyor. Verilecek önergelere karşı Ak Partili milletvekillerinin takınacakları tavır Özelleştirme mağduru 4/C'liler ve Araştırmacılar, Emeklilikte Yaşa Takılanlar ve Taşeron işçilerinin kaderini belirleyecek.


Koncuk’tan Torba Yasaya Girmeyen Konularla İlgili Mektup


Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, torba yasaya girmeyen konularla ilgili Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Kurulu üyeleri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Milletvekillerine bir mektup göndererek Kamu Personeli Danışma Kurulu’nda karara bağlanan ancak bir türlü hayata geçirilemeyen maddelerin TBMM Genel Kurulu’nda yapılacak olan Torba yasa görüşmelerinde dikkate alınmasını ve bu fırsatın kamu çalışanları adına iyi değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.


Kamu Personeli Danışma Kurulu’nda alınan ve kamu görevlileri için hayati derecede öneme sahip sorunların çözümü için çok ciddi bir fırsat yakalandığının altını çizen Genel Başkan İsmail Koncuk, “Kamu İşveren tarafı ile tam bir mutabakat halinde kalınarak kabul edilen konuların TBMM Genel Kurulu’nda gündeme getirilerek Torba Kanun Tasarısı’na eklenmesi imkânı bulunmaktadır.” dedi.


2013 yılı Toplu sözleşme döneminde gündem dışında tutulan Enflasyon farkı konusuna da mektubunda yer veren Genel Başkan İsmail Koncuk, kamu çalışanları ve emeklilerin çok ciddi bir maddi kayıp yaşadığını kaydederek, “Enflasyon farkı konusunun da milletvekillerimizin girişimleriyle çözüme kavuşturulması en büyük beklentimizdir.” ifadelerini kullandı.


Torba Kanun Tasarısı görüşmelerinde memurlarımızın sorunlarının çözümü için tüm milletvekillerine çağrıda bulunan Genel Başkan İsmail Koncuk, “Demokrasinin gelişmesi, sosyal diyalogun güçlenmesi ve kamu kurum ve kuruluşlarında yönetişim anlayışının yerleşmesi için verilen sözlerin yerine getirilmesi ve karar altına alınan konuların hayata geçirilmesi, siz sayın milletvekilimizin TBMM Genel Kurulu’nda konuya göstereceği duyarlılık ve mücadelemize vereceği destekle mümkün olacaktır.” dedi.                                                                                                  


Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’un Gönderdiği Mektup
Bu haber toplam 6875 defa okundu


YAZARLAR