Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Hakman'ın Yerine Göçmen Getirildi
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Hakman'ın Yerine Göçmen Getirildi

Hakman'ın Yerine Göçmen Getirildi
Sabancı Holding Enerji Grup Başkanlığı görevine Mehmet Göçmen atandı.
22.06.2014 / 21:10

Enerjimagazin-Sabancı Holding Enerji Grup Başkanı Selahattin Hakman görevinden ayrıldı.


Sabancı Holding Enerji Grup Başkanlığı görevine Sabancı Holdingin Çimento Grup Başkanı olan Mehmet Göçmen atandı. Enerji Grup Başkanlığı görevine atanan Göçmen aynı zamanda Çimento Grup Başkanlığı görevini de devam edecek.


Sabancı Holdinge Enerji iş kolunu kazandıran ve kuruluşundan itibaren görev alarak ENERJİSA’yı bugünkü konumuna taşıyan ve bugün itibarıyla görevinden ayrılan Selahattin Hakman, Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi Danışma Kurulu bünyesindeki görevine devam edecek.


Konu ile ilgili Sabancı Holding ‘ten KAP'a yapılan açıklamada, "Şirketimizdeki görevi 16 Haziran 2014 tarihinde sona eren Enerji Grubu Başkanı Mehmet Selahattin Hakman'ın yerine aynı tarihten geçerli olmak üzere Enerji Grup Başkanlığı'na Çimento Grup Başkanı Mehmet Göçmen'in mevcut görevine ilaveten atanmasına karar verildi" ifadelerine yer verildi.


Mehmet Göçmen Kimdir?


1957 yılında doğan Mehmet Göçmen, Galatasaray Lisesi ve ODTÜ Endüstri Mühendisliği eğitiminin ardından Amerika'da Syracuse Üniversitesi'nde Endüstri Mühendisliği ve Yöneylem Araştırması üzerine yüksek lisans yaptı. Çalışma hayatına 1983 yılında Çelik Halat ve Tel San. A.Ş.'de başlayan Göçmen, 1996- 2002 tarihleri arasında Lafarge Ekmel Beton A.Ş. Genel Müdürlüğü ve Lafarge Türkiye İş Geliştirme ve Dış İlişkiler Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttü. Haziran 2003 tarihinden itibaren Akçansa'da Genel Müdür olarak görev yapmış. 01.08.2008 tarihi itibariyle görevinden ayrılmış olan Mehmet Göçmen, 12.09.2008 tarihinde yönetim kurulu üyesi olarak atandı. Göçmen, 20.07.2009 tarihinde ise Yönetim Kurulu Başkanı olarak yeni görevine başladı.


Bu haber toplam 4837 defa okundu


YAZARLAR