Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Kaçak Farkını İstiyorlar
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Kaçak Farkını İstiyorlar

Kaçak Farkını İstiyorlar
Elektrik Dağıtım şirketleri, kayıp-kaçak oranına ilişkin EPDK’nın belirlediği hedeflerde değişiklik istiyor
20.03.2014 / 09:01

ENERJİ Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) özelleştirme öncesi belirlediği kayıp kaçak oranlarının fiiliyatta daha yüksek olduğunu tespit eden dağıtım şirketleri, kayıp-kaçak oranına ilişkin EPDK’nın belirlediği hedeflerde değişiklik istiyor.


Hürriyet'ten Neşe Karanfil'in haberine göre, Bir süre önce Dicle EDAŞ kayıp kaçak hedefinin düşürülmesi için EPDK’ya başvurmuştu. Şimdi de Van Gölü EDAŞ, özelleştirme öncesinde kendilerine bildirilen kayıp kaçak oranının fiili duruma göre daha düşük belirlendiği gerekçesiyle farkı talep etmeye hazırlanıyor.

Van Gölü EDAŞ’ın devralan Türkerler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Türker, dört ay önce devraldıkları Van Gölü EDAŞ’ta şu anda yeni olduklarını anımsatarak, “Kış aylarında kayıp-kaçak çok artıyor, özellikle de kaçak artıyor. Ama çok iyi bir ekibimiz var, bunları aşacağımızı düşünüyoruz” dedi.


Tahsilatta ciddi bir artış olduğunu dile getiren Türker, “Hedefe tahminimizden daha çabuk ulaşacağımızı düşünüyorum” dedi. Kendilerine verilen kayıp-kaçak oranı ile fiiliyattaki oran arasında fark olduğunu vurgulayan Türker, “Biz onun farkını talep ediyoruz. Bu konuda EPDK’ya müracaat için arkadaşlarımız hazırlık yapıyorlar” bilgisini verdi. Van EDAŞ, Van, Bitlis, Hakkari ve Muş illerini kapsıyor.

Bu haber toplam 1882 defa okundu


YAZARLAR