Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Enerji Sistemleri Mühendisleri'nden İmza Kampanyası
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Enerji Sistemleri Mühendisleri'nden İmza Kampanyası

Enerji Sistemleri Mühendisleri'nden İmza Kampanyası
Enerji Sistemleri Mühendisleri, “Enerji Yöneticilik Belgesini sadece Enerji Sistemleri Mühendislerine verin” sloganıyla imza kampanyası başlattılar.
11.03.2014 / 10:30

Enerjimagazin-Enerji Sistemleri Mühendisleri, “Enerji Yöneticilik Belgesinin” sadece, "Enerjinin etkin kullanılması, enerjinin yönetimi ve verimliliğiyle ilgili" lisans derslerini ağırlıklı şekilde alan Enerji Sistemleri Mühendislerine verilmesini talep ediyorlar.


Enerji Sistemleri Mühendisleri, bu amaçla “Enerji Yöneticilik Belgesini sadece Enerji Sistemleri Mühendislerine verin” sloganıyla imza kampanyası başlattılar.


Kampanya kapsamında toplanan imzalar Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’a iletilecek.


Enerji Sistemleri Mühendisleri, kampanya kapsamında yaptıkları açıklamada “Enerji Sistemleri Mühendisliği’nde Enerjinin etkin kullanılması, enerjinin yönetimi ve verimliliğiyle ilgili lisans dersleri ağırlıklı olarak okutulmaktadır.


Buna rağmen enerji yönetimiyle alakalı olmayan diğer bazı mühendislikler bu yetkiyi (Enerji Yöneticiliği) bu unvanı (Enerji Yöneticisi) alabilmektedir. Hem bizlerin is alanını daraltmakta hem de konuyla ilgili yeterli bilgi seviyesine sahip olmayan kişi veya kişiler bu hizmeti gerçekleştirmektedir” ifadelerine yer verdiler.Bu haber toplam 2377 defa okundu


YAZARLAR