Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Enerji Sistemleri Mühendislerinin Sorunları
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Enerji Sistemleri Mühendislerinin Sorunları

Enerji Sistemleri Mühendislerinin Sorunları
CHP Samsun Milletvekili Prof. Dr. Haluk KOÇ, Enerji Sistemleri Mühendislerinin sorunlarını TBMM gündemine taşıdı.
07.03.2014 / 12:56

Enerjimagazin-CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Prof. Dr. Haluk KOÇ, Enerji Sistemleri Mühendislerinin sorunlarını TBMM gündemine taşıdı.


KOÇ, Enerji Sistemleri Mühendislerinin durumu hakkında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi sundu.


CHP Samsun Milletvekili Prof. Dr. Haluk KOÇ’un Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı tarafından yanıtlanması istemiyle TBMM'ye sunduğu soru önergesi şöyle:


1- Türkiye’de “ Enerji Sistemleri Mühendisliği’nde kaç öğrenci okumaktadır? Bu bölümlerden yıllık kaç öğrenci mezun olmaktadır? Bu mezunların kaçı özel sektörde, kaç tanesi devlette işe girebilmektedir.

2- YÖK, Enerji Sistemleri Mühendisliği için kontenjan belirlerken bakanlığınıza başvuruyor mu? Mezun olan Enerji Sistemi Mühendislerinin işe girmesi için bir öncelik ve kolaylık tanımayı düşünüyor musunuz?

3- Osmaniye Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği bölümünden 2013 yılında 82 kişi mezun oldu. Bu yeni mühendisler için 2013 KPSS ve YDS puanıyla başvurabilecekleri şekilde taban puan şartı ile kısıtlama yapmadan bakanlığınızda ya da kamuda kadro açılması mümkün mü?


Bu haber toplam 4641 defa okundu


YAZARLAR