Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - El Ele 'Torba Yasa'ya
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

El Ele 'Torba Yasa'ya

El Ele 'Torba Yasa'ya
Emeklilikte Yaşa Takılanlar, ”Emeklilikte Yaşa Takılanlar El Ele Meclise Torba Yasaya Yürüyor” sloganıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne çıkarma yapacaklar.
26.01.2014 / 00:15

Enerjimagazin-Emeklilikte Yaşa Takılanlar, ”Emeklilikte Yaşa Takılanlar El Ele Meclise Torba Yasaya Yürüyor” sloganıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne çıkarma yapacaklar.


Hatırlanacağı üzere Emeklilikte yaşa takılanlar, gasp edilen emeklilik haklarının iade edilmesi için geçtiğimiz hafta TBMM’de CHP ve MHP’nin grup toplantılarına katılmış ve TBMM Dikmen kapısı önünde basın açıklaması yapmışlardı.Gasp edilen emeklilik haklarının iade edilmesi için uzun zamandır gerçekleştirdikleri birbirinden ilginç eylemlerle dikkat çekmeye çalışan, seslerini duyurmaya çalışan Emeklilikte Yaşa Takılanlar talepte bulunmayanların dahi haklarının düzenlenmesi için Torba Yasa’ya eklemeler yapan Hükümetin yıllardır kendilerini görmediği, duymadığı ve kendileri ile ilgilenmediklerinden şikayetçiler.


1999 yılında çıkartılan 4447 sayılı yasa ile mağdur edilen Emeklilikte Yaşa Takılanlar, çıkartılan bu yasaya o dönemde Muhalefette olan, bugünkü hükümetin çoğu üyesinin de Milletvekili ve mensubu olduğu Fazilet Partisi olarak Anayasa Mahkemesine itiraz ederken, bu gün ülkeyi yöneten ve Emeklilikte Yaşa Takılanlara yapılan haksızlıkların Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı tarafından da kabul edildiği halde neden bu sorunun çözülmediğini soruyorlar.


“Bir sözleşmenin kurallarının tek taraflı değiştirilemeyeceğini,


Kazanılmış Hakların gasp edilemeyeceğini,


Kanunların geriye doğru işletilemeyeceğini”


İfade eden Emeklilikte Yaşa Takılanlar, sorunlarının önümüzdeki günlerde Meclis Genel Kuruluna gelecek olan Sosyal Güvenlik paketinde çözüme kavuşturulmasını istiyorlar.


Yeni çıkacak olan Torba Yasa'da kendileri için de bir düzenleme yapılması talebi ile 28 Ocak 2014 Salı günü Saat 12.15’de Türkiye Büyük Millet Meclisi Dikmen Kapısında “BASIN AÇIKLAMASI” yapacak olan Emeklilikte Yaşa Takılanlar, CHP ve MHP grup toplantılarına da katılacaklar. TBMM Dikmen kapısında yapılacak basın açıklamasına çok sayıda Milletvekilinin de katılması bekleniyor.


Bir türlü seslerini duymak istemeyen yetkililere seslerini duyurmak için “Emeklilikte Yaşa Takılanlar El Ele Meclise Torba Yasaya Yürüyor” diyerek Emeklilikte Yaşa Takılarak mağdur olan herkesi Başkent Ankara’ya, mücadelelerine omuz vermeye davet ediyorlar.


Bu haber toplam 7883 defa okundu
YORUMLAR
ERCAN ÇELEN: 
"EYT MAĞDURLARININ HAKLARI"
SEVGİLİ MİLLETVEKİLİ ; 1)BİZİM 25 YIL ÇALIŞIP KAZANAMADIĞIMIZ PARALARI BİR YILLIK MAAŞINIZLA ZATEN KAZANIYORSUNUZ YAN GELİRLER HARİÇ. 2)SÜPER ÖTESİ İKİ YIL MİLLETVEKİLİ OLARAK MECLİSTE KALINCA EMEKLİLİK İKRAMİYESİ ALIYORSUNUZ(YANLIŞSA DÜZELTİN) 3)ARTI ZATEN PİYASADAN BAHSETMEYE GEREK YOK TÜM İŞVERENLER ASGARİ ÜCRETTEN SİGORTALI GÖSTERİYOR BUDA BİZİM HANDİKAPIMIZ. 4)YAŞ KIRK CİVARI OLUNCA SİZİN İÇİN GENÇ İŞVEREN İÇİN YAŞLI KONUMDA KALIYORUZ.(ESKİ İŞYERİ CANINI ÇIKARIYOR YENİ İŞYERİ İŞE ALMIYOR ALSADA POSA OLARAK BAKIYOR.) 5)PRİM GÜNÜ DOLU ÖDESEN EMEKLİ OLUNCA KESİNTİ OLACAK ÖDEMEDENDE SAĞLIKTAN FAYDALANAMIYORSUN.(DİLERİM EN KISA SÜREÇTE SİZDE BÖYLE ARAFTA KALIRSINIZ) 6)KANUN VE YASALARI GERİYE DÖNÜK NASIL İŞLETİYORSUNUZ TEBRİK EDERİM. 7)TAHMİNİM EN AZ BU KONUMDA EYT Lİ OLAN 4.000.000 KİŞİ VAR. AİLESİNDE EN AZ 2 ŞER KİŞİ OLSA 12.000.000 KİŞİ YAPAR İNANIN İYİ BİR AK PARTİLİ OLDUĞUM HALDE BU ŞEÇİM EĞERKİ GEREKLİ YASA VEDE DÜZENLEME YAPILMAZ İSE AK PARTİ DIŞINDA BİR PARTİYE OYUMU VERECEĞİM. ŞİMDİ ÇÖZÜM SÜRECE SİZDE İŞLETİN BAKALIM....
27.01.2014 / 13:42
filiz ayhan: 
"hükümet miyopmuş gibi davranıyor"
Gözün belirli bir uzaklığın ötesindeki nesneleri seçememesine miyopluk denir. Emeklilik hakkı gasp edilenleri miyopmuş gibi davranarak yok farz ediyor. Biz varız ve bekliyoruz. Hükümet bizi görsün......
27.01.2014 / 13:00
ahmetarda nalbant: 
"hükümet duy sesimizi"
hükümet duy sesimizi bu, emeklilik hakkı gasp edilenlerin ayak sesleri bu, emeklilik hakkı gasp edilenlerin bitmeyen çilesi hükümet duy artık sesimizi
27.01.2014 / 00:43


YAZARLAR