Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Türkiye ve Erzurum'da Enerji Görünümü Paneli
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Türkiye ve Erzurum'da Enerji Görünümü Paneli

Türkiye ve Erzurum'da Enerji Görünümü Paneli
Makina Mühendisleri Odası Erzurum Temsilciliği tarafından "Türkiye ve Erzurum'da Enerji Görünümü" paneli düzenlendi.
26.12.2013 / 20:20

Enerjimagazin-Makina Mühendisleri Odası Erzurum Temsilciliği tarafından "Türkiye ve Erzurum'da Enerji Görünümü" paneli düzenlendi.

Atatürk Üniversitesi Oditoryum Mavi Salon'da düzenlenen "Türkiye ve Erzurum'da Enerji Görünümü" paneline konuşmacı olarak TMMOB Makina Mühendisleri Odası Enerji Çalışma Grubu Başkanı ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Yönetim Kurulu Üyesi Oğuz Türkyılmaz, Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Denetleme Kurulu Başkanı Tülin Keskin, TMMOB Makina Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Şayende Yılmaz, Mühendisleri Odası Başkanı Erzurum Temsilcisi Doç.Dr. Bayram Şahin ve öğrenciler katıldı.


Panelin açılış konuşmasını yapan Mühendisleri Odası Başkanı Erzurum Temsilcisi Doç.Dr. Bayram Şahin, "Etkinliğimizin adı Türkiye ve Erzurum'un Enerji Görünümüdür. Böyle bir etkinlik yapmamızın sebebi enerjinin Türkiye gündeminde olmasıdır. Düzenlediğimiz panelimizde enerjinin siyasi, politik ve ekonomik etkileri biraz sonra iyice tartışılacak. Erzurum gerek hava kirliliği gerek soğuk havayı ele aldığımız zaman enerjiye ihtiyacı olan illerden birisidir. Ayrıca enerji yatırımlarına konu olabilecek illerin başındadır. Ayrıca her zaman tartışıyoruz güneş enerjisi potansiyelimiz, rüzgar enerjisi potansiyelimiz var diye panelde biz hem Türkiye'nin genel enerji durumunu ortaya koymak hem de Erzurum'un enerji potansiyelleri hakkında bilgi vermek istiyoruz. Enerji panelimiz iki oturum olarak gerçekleşecek. Birinci oturumuz Türkiye enerji görünümü oturumda TMMO ve Dünya enerji konseyinin Türk komitesi üyeleri Türkiye'de enerji konusunda gerekli istatiksel verileri gerekli enerji verimliği konusundaki teknik çalışmaları Türkiye'nin önde gelen isimleri panelde önemli açıklamalar yaparak katılımcıları bilgilendirecek." dedi.


İki oturum olarak gerçekleştirilecek "Türkiye ve Erzurum'da Enerji Görünümü" panelinde Türkiye'nin enerji görünümü, enerji verimliliği, enerji ekipmanlarının yerli üretimi, Erzurum'un güneş enerjisi potansiyeli, Erzurum'un jeotermal enerji potansiyeli, Erzurum'da yalıtım, enerji ve çevre açısından değerlendirilmesi, Erzurum'un hidroelektrik potansiyeli konuları uzman panelistler tarafından katılımcılara aktarılacak.

Bu haber toplam 2244 defa okundu


YAZARLAR