Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - EYT Kefen Giydi
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

EYT Kefen Giydi

EYT Kefen Giydi
Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu üyeleri Başkent Ankara’da kefenli eylem yapıp, helva dağıttılar.
15.12.2013 / 01:40

Enerjimagazin-Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu üyeleri Başkent Ankara’da kefenli eylem yapıp, helva dağıttılar.


Eyleme, Emeklilikte Yaşa Takılanların sorunlarını sürekli meclis gündemine taşıyan çok sayıda CHP’li milletvekilleri de destek verdi.
08.09.1999 Tarihinde çıkarılan 4447 sayılı yasanın yürürlüğe girdikten sonra geriye doğru işletilmesi nedeniyle mağdur olan ve gasp edilen haklarının bir an önce geri verilmesi için verdikleri mücadele kapsamında birbirinden ses getirici eylemlere imza atan Emeklilikte Yaşa Takılanlar, bu kez Başkent Ankara’da buluşarak kefen giyip, helva dağıtarak Hükümete yaşayan birer ölüyüz mesajı verdiler.
Kızılay Güvenpark’ta bir araya gelen grup, “Edirne’den Kars’a ne zaman çıkacak bu yasa?”, “Af değil hak istiyoruz”, “Herkese var, Hak edene yok”, “Gasp edilmiş emeklilik hakkımızı istiyoruz”, "Bitmezse bu çile, oy veremeyiz bile bile", "Mezarda emekliliğe hayır", "444 Yedi, bizim paraları kim yedi", "İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın", "Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır", "Maç devam ederken kural değişmez", "5 Milyon ailenin emeği çalındı", “Tam mevcut burada yok, sandıkta belli olacak” pankart ve dövizleri taşıdı.


Emeklilikte Yaşa takılanlar sık sık ”Emeklilik hakkımız söke söke alırız”, “Yalnızca adalet istiyoruz”, “Sandığın başında biz olacağız”, “Ölüm var, kul hakkı var” sloganları attılar.


Emeklilikte Yaşa Takılanlar, kefen giyip, helva dağıtarak tepkilerini gösterdikten sonra basın açıklaması yaptılar. Emeklilikte Yaşa Takılanlar, yapılan basın açıklamasında: Bir an önce gasp edilmiş emeklilik haklarını istediklerini” ifade ettiler.
“Tek istediğimiz işe başladığımız zamandaki koşullarla emekli olmaktır. Maçın ortasında kural değiştirilmiş, ülkemizde ilk defa bir yasanın geriye işletilmesi nedeni ile emeklilik hakkımız gasp edilmiştir. Bu uygulama, her birimizin onlarca yılını çalarken, işsiz kalan ve emekliliği hak ettiği halde yaş sınırına takılan çalışanlarımızı ve ailelerini açlığa, yokluğa ve sefalete mahkum etmiştir” dediler.


Giydikleri kefenlerin yaşan birer ölü olduklarını ve aslında gerçek hallerini ortaya koyduğunu ifade eden Emeklilikte Yaşa Takılanlar, hükümetten seslerini duyup, gasp edilen haklarının bir an önce iade edilmesini talep ettiler. Grup basın açıklamasının ardından grup üyeleri olaysız bir şekilde dağıldı.


Bu haber toplam 4433 defa okundu
YORUMLAR
emeklilik: 
"yazık"
bu insanlara yazık değilmi herkesime af oluyorda hakkı elinden alılanlara neden yok bu zülüm re va mı
16.12.2013 / 10:53
mehmet kandemir: 
"E.Y.T heryerde AKP nerede"
ankaranın soğugunda kazanılmış haklarımızı geri almak için cebindeki son parasını bile basın açıklaması için harcayan değerli mağdur bırakılmış EYT li arkadaşların hepsine ayrı ayrı teşekkürlerimizi sunarız ne yazıkki AKP halkın sorunlarını düşünen bir parti olmaktan uzaklaşmış çalışan emek veren kesimle uğraşan bunların haklarını alıp başka yerlere harcayan kurumu kar ettirmek için alt tabaka üreten kesimi öldürmek için elinden gelen herşeyi yapmaktadır AKP unutmasın bu kanunu çıkartanlar bugün çoğu meclis dışı kalmıştır bilmelerini istiyoruz haklarımız asla helal değil
15.12.2013 / 11:48


YAZARLAR