Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Emeklilikte Yaşa Takılanlar İzmir'i Salladılar
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Emeklilikte Yaşa Takılanlar İzmir'i Salladılar

Emeklilikte Yaşa Takılanlar İzmir'i Salladılar
Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu üyeleri İzmir’de geniş katılımlı büyük bir eylem gerçekleştirdiler.
17.11.2013 / 22:56

Enerjimagazin-Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu üyeleri İzmir’de geniş katılımlı büyük bir eylem gerçekleştirdiler.


Bugüne kadar “Gasp edilen haklarını geri alabilmek ve yasanın geriye doğru işletilmesinin iptali için verdikleri mücadele kapsamındabirçok eyleme imza atan Emeklilikte Yaşa Takılanlar, bu sefer İzmir’de buluştular ve ülke gündemine oturacak büyük bir eyleme imza attılar.
Yurdun dört bir yanından İzmir’e akın eden Emeklilikte Yaşa Takılanlar, sabah saatlerine öncelikle Kızılay’a kan bağışında bulunmak için kan toplama merkezine gittiler ve kuyruğa girdiler. Fakat çadırın kan alımına hazır olmaması nedeniyle kan bağışında bulunamadılar.
Emeklilikte Yaşa Takılanlar Saat 13.00’da Konak’ta bulunan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı önüne gelerek burada lokma döktüler ve basın açıklamasında bulundular. İzmir Emeklilikte  Yaşa Takılanlar Platformu Başkanı Mehti Bıkmaz tarafından yapılan basın açıklamasında TBMM’ye ve Hükümet yetkililerine seslenen Emeklilikte Yaşa Takılanlar, 08.09.1999 Tarihinde çıkarılan 4447 sayılı yasanın yürürlüğe girdikten sonra geriye doğru işletilmesi nedeniyle Gasp edilen haklarının bir an önce geri verilmesi” taleplerini yinelediler.
Basın açıklamasının ardından  "Taner Bey" ve Ali Efe" isimli Develerin eşliğinde yürüyüşe geçtiler. Ellerinde, “Beş milyon ailenin umudu çalındı”, “Gerçeklerimizin başladığı yerde iktidarınız biter”, “O sandık önümüze gelecek”, “Mezarda emekliliğe hayır”, “Maç oynanırken kural değişmez”, “Umudumuz bitince inadımız başlar”, “Af değil, hak istiyoruz”, “Hükümet uyuma oylar gidiyor” yazılı pankartlar taşıyan grup, yürüyüş boyunca "Yaşa takıldık hiçe sayıldık", "Emeklilik hakkımız söke söke alırız", "Gün doldu, yıl doldu, emeklilik yok oldu" gibi sloganlar atarak Gündoğdu meydanına kadar yürüdüler. Eylem yürüyüşün ardından olaysız bir şekilde sona erdi.


Eyleme İzmir CHP milletvekilleri Hülya Güven ve M.Ali Susam ve Musa Çam başta olmak üzere bazı siyasi parti temsilcileri de destek verdiler.

Bu haber toplam 6175 defa okundu
YORUMLAR
Aydemir ünsal: 
"teşekür"
haberinizden dolayı emeğinizden dolayı desteğinizden dolayı TEİEKÜRLER EYT haklıdır
17.11.2013 / 22:48


YAZARLAR