Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - ENERJİSA'dan 4/C Açıklaması
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ENERJİSA'dan 4/C Açıklaması

ENERJİSA'dan 4/C Açıklaması
Enerjisa, 4/C’ye geçmek için dilekçe veren AYEDAŞ çalışanlarına süreçle ilgili yazılı açıklamada bulundu.
06.11.2013 / 20:04

Enerjimagazin-Enerjisa, 4/C’ye geçmek için dilekçe veren AYEDAŞ çalışanlarına süreçle ilgili yazılı açıklamada bulundu.


Enerjimagazin olarak, Sabancı Holding  ve Alman E.ON’un ortaklığındaki Enerjisa tarafından devralınan İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş. (AYEDAŞ)’de 4/C’ye geçmek için dilekçe veren AYEDAŞ çalışanlarının yaşadıkları sorunları haber yaparak gündeme getirmiştik.


Ayedaş çalışanları, Enerjisa yönetiminin süreçle ilgili olarak sadece yöneticilerle görüşürken, kendilerinin muhatap alınmadıklarından ve bilgilendirilmediklerinden duydukları rahatsızlığı www.enerjimagazin.com a ifade etmişlerdi.


Enerjisa Yönetimi, bu haber sonrası harekete geçerek 4/C’ye geçmek için dilekçe veren AYEDAŞ çalışanlarını süreçle ilgili bilgilendirmek amacıyla yazılı açıklamada bulundu.


Enerjisa yönetimi tarafından AYEDAŞ personellerine yapılan yazılı açıklamada, “4/C’ye geçmek için yapılan taleplerin, çalışanların beklentileri ve Enerjisa’nın stratejileri göz önüne alınarak, mümkün olan en azami sayıdaki talebin karşılanması yönünde incelendiği,” “4C statüsünde geçilmesine yönelik işlemlerin ise Aralık ayının ilk haftasında başlamak üzere 31 Ocak 2014 tarihine kadar sonlandırılacağı,” “Çalışanların, bu süreçte iş sürekliliğinin sağlanması yönünde hassasiyet göstermeleri gerektiği” ifade edildi.


İşte Enerjisa’dan Yapılan Açıklamanın Tamamı


Değerli Çalışanlarımız,


Şirketimiz çalışanlarının 03.05.2004 gün ve 2004/7898 sayılı Bakanlar Kurulu kararının uygulanması talebiyle 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (C) fıkrası kapsamında (4C) görevlendirilmek üzere iletmiş oldukları yazılı talepleri; çalışan beklentileri ve şirketimizin stratejileri göz önüne alınarak büyük bir titizlikle ve taleplerin karşılanması yönünde incelenmektedir.


İş sözleşmelerinin sonlandırmasını isteyen çalışanların başvuruları şirket yönetimince değerlendirmekte olup, imkanlar zorlanarak mümkün olan en azami sayıda talebin olumlu karşılanmasına çalışmaktadır.


Bu durum çerçevesinde, 4C statüsünde geçilmesine yönelik işlemler Aralık ayının ilk haftasında başlamak üzere 31 Ocak tarihine kadar sonlandırılacaktır.


Bu süre zarfında, gerek şirketimizin gerekse çalışanlarımızın herhangi bir sorun yaşamamaları için, çalışanlarımızın iş sürekliliğinin sağlanması yönünde gösterecekleri hassasiyet için şimdiden teşekkür ederiz.


Saygılarımızla


İnsan Kaynakları


AYEDAŞ çalışanlarının bu açıklama sonrası, bugün yapmayı planladıkları eylemden vazgeçtikleri öğrenildi.


Bu haber toplam 10369 defa okundu
YORUMLAR
başkent elektrik: 
"selam olsun"
sakına enerjisa iyidir dünya şirketidir devlet gibidir gibi savsatalara inanmayın karabük zonguldak bartında olanları arastırın emekliliğine 1 yıl kalan adamı bile süper emeklilik diye bi sistemle işine sonverdi 45 v asına gelmiş 1 insan bulamassınız ne demek istedimi anlayın iş pereforman bildikleri baska b.. yok verdikleri maaş zammı calısan işci tasarondan enerjisaya kabul edilenin günlük yevmiyesi 38 tl arayın sendikayo sorun... saygffılar
07.11.2013 / 08:44
Tepki için sendikadan toplu istifa nasıl olsa artık ne.olursa olsun: 
"sendikadan istifa"
Tepki için sendikadan toplu istifa nasıl olsa artık ne.olursa olsun
06.11.2013 / 23:41
mali: 
"yazık"
ağalar merhaba.mehmet ali ben.adana toroslar edaştan.........sizin yaşadığınız süreçten şuan bizde geçiyoruz.bu olanlardan sonra gereken en iyi şekilde kilitlenmek yerine yine yaptığımız en başarılı şeyi yapıyoz....nedir o:...birbirimizi satıyoruz...yapmayın yazık bence ...hayırlısı denilip duruluyor sadece...tabiki hayırlısı ama.....birde görünen bir köy var....hayır dilediğimiz Allah bize göz vermiş,akıl vermiş....kim ne yaparsa yapsın ama saygı çerçevesinde ve satış yapmadan....mertçe.....bence ....saygılar
06.11.2013 / 23:40
bstknker: 
"herkesin akli kendine"
Metin teknisyen herkesin aklı kendine yeter.Onurluca paspas çekmek deve g..u yaglamaktan iyidir.bizim cekecegimiz belli semi ne çekeceksin.
06.11.2013 / 22:42
kameracı: 
"HAYIRLISI"
ARKADAŞLAR HAKKIMIZDA HAYIRLISI NEYSE OLSUN AMA BİZ ESKİ GN MÜDÜRÜMÜZ HALİL İBRAHİM LEVENTOĞLUNU ÇOOOOOK ARARRIZZ O BURDA OLSAYDI ÇALIŞANİNİ BAŞKALARI GİBİ ELLERE BIRAKMAZDIBEN İNANIYORUM Kİ İBRAHİ BEY BURDA OLSAYDI ÇALIŞANLARIN YÜZDE SEKSENİ DİLEKÇE VERMEZDİ BENDE DAHİLL HAYIRLISYİ ARTIK BEKLEYİP GÖRECEZ........
06.11.2013 / 21:54
murat: 
"BİZLERİ ELEMAN OLARAK GÖRENLER VE ŞEFLERE BIRAKANLARLA KALAN 16 YIL NASIL TAMAMLANIR"
seni muhatap bile almayan konuşmaya bile tenezzül etmeyen sabancıda kalacaksan bildiğin kendine yeter metin teknisyen 1300 kişiden 1050 si dilekçe vermiş birtek sen akıllısın METİN TEKNİSYEN ayedaşın yönetici ruhu kalmadı bunu çok hissettim 3 ay içinde . Bizim müdürlerimiz bilhassa genel müdürümüz dahi bizle yakinen ilgilenirdi bir sorununuz olduğunda direk yazabilir konuşabilirdin şu an sıkıntın varsa başındaki şefe anlatacan anlamassa yapacak bişe yok senin geleceğin adamın 2 dudağı arasında olacak gelmişin burada nerdeyse sabancı için hayırsever olacaksın bundan sonra paspas çekeceksemde onurumla çekerim yalakalık yapmam kalan 16 yılımı onurumla tamamlarım helede mahkemeye vermişsen hiç durma metin kardeş
06.11.2013 / 21:36
metin tknsy: 
"4c"
Bu kadar gerginliğe gerek yok arkadaşlar.4C çokmu iyi biyer sanki bu kadar can atıyosunuz. Ayedaşı çok ararsınız. Paspası verdilermi. Adamlarda göndericez diyo zaten mümkün olduğunca gitmek isteyen gerçekten isterse gönderirler zaten.
06.11.2013 / 20:41
AGA: 
"NASIL BİRLİK OLACAĞIZ"
ARKADAŞLAR BİRLİK OLALIM DİYORUZ EĞER GÖNDERİLMEZSEK NELER YAPABİLİRİZ NASIL BİR YOL ÇİZMELİYİZ? GÖRÜNEN O Kİ ÇOĞUMUZ GİDEMEYECEK GİBİ İNŞALLAH HAKKIMIZDA HAYIRLISI OLUR
06.11.2013 / 15:31


YAZARLAR