Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - AYEDAŞ'ta Gergin Bekleyiş
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

AYEDAŞ'ta Gergin Bekleyiş

AYEDAŞ'ta Gergin Bekleyiş
İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş. (AYEDAŞ)’de 4/C’ye geçmek için dilekçe veren AYEDAŞ çalışanlarındaki gergin bekleyiş sürüyor.
01.11.2013 / 11:42

Enerjimagazin-Sabancı Holding  ve Alman E.ON’un ortaklığındaki Enerjisa tarafından devralınan İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş. (AYEDAŞ)’de 4/C’ye geçmek için dilekçe veren AYEDAŞ çalışanlarındaki gergin bekleyiş sürüyor.


Yayın gurubumuzu mail ve telefon yağmuruna tutarak, artık isyan etme noktasına geldiklerini ifade eden AYEDAŞ çalışanları, www.enerjimagazin.com’a aşağıdaki açıklamaları yaptılar:


“ Geçtiğimiz günlerde 4/C konusunun ele alındığı bir toplantı yapıldı. Bu toplantıdan sonra hiçbir yöneticimiz bizimle temas kurmadı. Hiçbirimizle görüşme yapılmadı. Vermiş olduğumuz dilekçelere dilekçe kanununun öngördüğü zaman içerisinde cevap verilmedi. Üyesi olduğumuz Tes-İş Sendikası İstanbul 1 Nolu Şube Yönetimi ise sus pus. Sendikamızdan hiçbir destek alamıyoruz. Sendika görevini yapmıyor. Toplantıda alınan karar gereği hangi personelin 4/C’ye gideceğine şeflerimiz, müdür yardımcılarımız ve müdürlerimiz karar verecekmiş. Bu karar kafalarımızın karışmasına sebep oldu. Bu güne kadar hiçbir yöneticimiz bizlere konu hakkında herhangi bir açıklama yapmadı. Hangi kriterlere göre karar verilecek? Adalet nasıl sağlanacak? Şüpheliyiz.Ayedaş’ı devralmadan önce bizlerle gerçekleştirilen bölge toplantılarında ‘bizimle çalışmak istemeyenle çalışmayız’ şeklinde konuşan Enerjisa yönetiminin tavır değişikliği de bizleri rahatsız ediyor. Hiçbirimizin huzuru yok. Zorla şirket kadrosunda tutulacak personellerden ne kadar verim alacaklar?


4/C’ye geçmek isteyenler dilekçelerini göndersin dediler, bizler de dilekçelerimizi verdik. Eğer bu konunun kararını yöneticilerimiz vereceklerse neden bizlerden dilekçe topladılar. Bu kadar önemli bir konuda sadece yöneticilerin muhatap alınmış olması bizlerde büyük hayal kırıklığı yarattı.


Şirket içerisinde, ‘300 kişilik bir toplu işten çıkarma listenin oluşturulduğu ve belirlenen isimlerin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na gönderildiği’ konuşuluyor. Neyin doğru, neyin yanlış olduğunu bilmiyoruz. Ortada ciddi bir belirsizlik var. Bir an önce bu belirsizliğin ortadan kalkmasını istiyoruz.


Yaşamakta olduğumuz belirsiz ortamın, www.enerjimagazin.com aracılığı ile Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, Enerji Bakanımız Taner Yıldız, Maliye Bakanımız Mehmet Şimşek ve tüm sorumlu kesimlere duyurulmasını ve bizlere sahip çıkılmasını bekliyoruz.”


Hatırlanacağı üzere 01 Ağustos 2013 tarihinde Sabancı Holding  ve Alman E.ON’un ortaklığındaki Enerjisa tarafından devralınan İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş. (AYEDAŞ)’de, Eylül ayı içerisinde 4/C’ye geçmek için dilekçe veren personelin durumunun konuşulduğu geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştirilmiş, toplantıya ilişkin tüm detaylar sadece www.enerjimagazin.com da yayımlanmıştı.


Toplantıda konuya ilişkin olarak konuşan AYEDAŞ Genel Müdürü Kıvanç Zaimler: “Ayedaş’ta çok iyi bir ekip var. Geçmişte çok iyi işler yapılmış. Herkesin kafasında önemli soru işaretlerinin olduğunu biliyorum. Bizler ne olacağız, nasıl çalışacağız gibi. Şimdi 4/C konusu var. İnanınki 4/C bir isim, bir slogan gibi olmuş. Hatta bazı arkadaşlar 4/G filan diyorlar. Teknik olarak da eksik bilgilendirmeler var. Enerjisa değerlerine sahip olan ve işini severek yapmak, çalışmak isteyen herkesle devam etmek istiyoruz” şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.


AYEDAŞ Genel Müdürü Kıvanç Zaimler’in konuşmasının ardından söz alan AYEDAŞ İnsan Kaynakları ve İdari İşler Direktörü Teoman Özağ ise, “Ayedaş’ta 4/C’ye yoğun talep var. Bu kadar büyük bir sayıyı 4/C’ye gönderemeyiz. Biz bu talebin hepsinin karşılaması durumunda operasyonu devam ettirebileceğimize inanmıyoruz. Siz inanıyorsanız sorun yok. İşçi kendi talep etti diye 4/C’ye geçemez. Çalışmakta zorluk çekiyor, bu kurumda başarılı olacağına inanmıyorsa, çeşitli sorunları varsa bu kişileri bize sizler önereceksiniz. 4/C’ye gideceklerin kararını siz departman yöneticileri vereceksiniz. Sizler yöneticiler olarak, hangi personelleri 4/C’ye göndermek istediğinizi, hangi personellerle çalışmak istediğinizi belirteceksiniz. Bu kişileri biz tespit etmeyeceğiz. Çünkü biz bilmiyoruz. Yani, günahı vebali sizlerin boynuna.

4/C’nin şirketimize hiçbir katma değeri yok. Bu işten çıkarmalar nedeniyle ödenecek kıdem tazminatı, ihbar tazminatı, izin parası, v.s gibi ödemeleri EPDK bize geri ödemiyor. O para şirketimizin kasasından çıkıyor. Yani işveren için çalışanları 4/C’ye göndermek hiç cazip değil. Ayrıca giden personelin yerine yetişmiş eleman bulmak, onları yetiştirmekte ayrı bir maliyet getiriyor.
Demişti.


Aradan geçen süre içerisinde hiçbir gelişmenin olmamasından şikayet eden AYEDAŞ çalışanları isyan noktasına geldiler.


Bu haber toplam 103320 defa okundu
YORUMLAR
emre güzel: 
"GAZİANTEP TOROSLAR EDAŞ"
ASLINDA GÖRÜŞÜLEN KONULAR ÜZERİNDE BİR DİĞER MAGDURLARDA BİZLERİZ HER NE KADAR TAŞERON ÇALIŞANI OLSAKTA NE KADAR HAKLARIMIZ YENSEDE BİRİLERİNİN CEPLERİNİN DOLMASI UGRUNA 50 GÜNDÜR MAAS ALAMAMIZIN SEBEBİ KİMLER ACABA GAZİANTEP TOROSLAR EDAŞ YAKLAŞIK 6 AY OLDU SABANCININ ALALI NE DÜZENLİ MAAŞ ALABİLİYORUZ NE YETKİLİ BİRİ ÇIKIP BİZİMLE GÖRÜŞÜYOR NE OLACAK SONUMUZ BİLİYORUZ İŞÇİ ARKADAŞLARLA TOPLU KARAR ALMA AŞAMASINDAYIZ HERKES EMİN OLSUN Kİ KENDI İŞİ İÇİN BİŞEYLER YAPIYOR ÇOK YAKIN Bİ TARİHTE GAZİANTEPI TECRÜBESİZ BİR ÇALIŞAN KADROYLA BIRAKICAZ...
25.11.2013 / 20:46
metin yağmur: 
"4/c gönderileri başladı"
25,11,2013 tarihi itibarı ile 4/c gönderilmesi kabul görülen arkadaşlar müdürlüğe çağırılmaya başlanmış
25.11.2013 / 15:32
ayedaşlı mehmet emmi: 
"alınteri"
tanır mert ile yamuğu yapmaz alayla mimiği idarenin bel kemiği ayedaslı mehmet emmi işine aşk ile tapar olmayınca kıyamet kopar bire karşı beş iş yapar ayedaşlı mehmet emmi dal değildir sağlam dibi buna karsı delik cebi makinanın beyni gibi ayedaşlı mehmet emmi hata bulmaz gelse piri doğru yoldan dönmez geri başarır her türlü zoru ayedaşlı mehmet emmi evet canlar dostlar bu şiir yıllarca hizmet verdigimiz halkımızdan bir abonemizin bır çalişana yazdığı şiir okadar cok mehmet varkı hangi birini anlatalım her nefer calıştıgı urettiği yerde birer kahraman evet kahraman bu arkadaslar onurlu şerefli namuslu durust çalışkan uretken hepsiyle çalışmaktan gurur duyuyorum bizler buyuk bir aile olmuştuk ama gorunen o kı kapitalızm her seyı yakıp yıktığı gıbı bizlride birer birer degişik yerlere savuracak acı bır sessızlık var kabullenmıslık yılgınlık burukluk aslında yuzler cok sey soyluyor cok seyler haykırıyor ama cıkmıyor o bedeb-nden o haykırıslar o cıglıklar işi icin ekmegi icin topragı ıcın dagı ormanı denızı havası suyu elınden alınıyorsa onurlu bır sekılde mucadele gerekır sessiz yıgınlar sesinizi cıkartın en azından ıcınızden ne gelıyorsa haykırarak dile getirin işte o zaman kendinizi birseyın parcası olarak gorebilirsınız
22.11.2013 / 22:31
Klavye Silahjörü: 
"Teşekkürler Tes iş"
Bu yorumu okuduktan sonra klavye silahjörleri yine bizi yaylım ateşine tutmuşlar diye savunacaksınız kendinizi.Evet biz Zulmün ve Adaletsizliğin kılıcını sallaya cağımıza sizin gibi. Klavye silahjörü olarak haksızlıklara ses çıkarmayı tercih ederiz.Özellikle son toplu sözleşmelerdeki zam farklarıyla adaletsiz bilinçsiz hesapsız ve haksızlığın zirve yaptığını bir bir anlatmayacağım bunları çok iyi biliyorsunuz.Bilenlerde çok iyi biliyor.Ona iki lira buna 4+4 gibi. Bakın yayınladığınız kitap var ya ona bile uymaktan aciz kalınmış.Yeni yevmiyeleri gördük Baş teknisyenle mesul mesulle uzman ve uzmanla etip işçisi arasındaki fark ve farksızlıklara bakıp farkınızı anlayın.Ortaya çıkan bu duruma neden olan emeği geçen tüm sendikacılarımızı yürekten kutluyor her birine ayrı, ayrı teşekkür ediyorum.
19.11.2013 / 21:17
çetin: 
"Bize yapılan açıklama farklı"
Bize yapılan açıklamada devlet enerjisa ile sözleşmesinde çalışan memur işçilerin ancak %5 inin gidebileceğini söylemiş yani 10 kişilik bir yerden kimse gidemiyor ve o gidecek olan kişiyide ancak enerjisa belirliyormuş. Çalışması zorunda olan kişi %95 4/C kapısını adamlar resmen direk kapattılar ve kimseyi göndermiyorlar sadece tek tük kişileri oda işe yaramayan diye tabir ettiğimiz kişileri.
16.11.2013 / 16:08
serkan: 
"oedas"
osmangaziye ait 5 il de korku süphe var.yenı fırma taminat verecek mı calıstıracak mı calıstırmayacak mı bellı degıl
16.11.2013 / 12:07
serkan: 
"oedas"
oedas ihale verdıgın sırketlerı ıyı denetle maas ve yolsuzluk yonunden. pazar calısıldıgı resmı tatıllerde calısıldıgı halde mesai verılmemesını.
16.11.2013 / 12:06
AGA: 
"SENDİKA TEMSİLCİNİ BİLE KORUYAMAZKEN....."
ENERJİ-SA KALMAK İSTEYEN PERSONELE 4/C DİLEKÇESİ VER DİYOR HELEDE BUNUN İÇİNDE SENDİKA TEMSİLCİSİ BİLE VAR EY SENDİKA KENDİNİ TEMSİL EDENİ KORUYAMAZKEN BİZLERİ NASIL KORUYACAKSIN.....
14.11.2013 / 16:25
ayedaşlı: 
"emek"
bu nasıl iştir anlamıyorum bize demedilermi 2015 yılına kadar 3 sene boyunca sıkıntı yok personelın yuzde doksanbeşini korı-umak zorunda diye ve bizlere devir ile ilgili sendika dokumanlar dağıttı şimdi diyorlarki herkesi gönderecekler şimdi kalmak isteyen personeli bile tek tek çağırıp dilekce veriniz diye baskı yapılıyor hani kalmak isteyenle bizde çalışimaya devam ederiz deniyordu ne oldu sayın sendika yekılelerı nerdesiniz neden bu kalmak isteyen arkadaşlara sahip çıkmıyorsunuz bu sessizliğnizi sus pusluğunuzu neye yorumlayalım gelin onurlu bir şekilde yıllarını vermiş emekci arkadaşların yanında durun işletmeleri dolaşın işcinin emekcının emeğin yanında durun bırazcık olsun omurgalı olun aldıgınız paranın hakkını verin
13.11.2013 / 22:29
Taşeron: 
"sayaç okuma"
arkadaşlar herkesin derdi farklı naçizane bende yazayım dedim.Sayaç okumada çalışıyorum.Enerjisa bizle bir görüşme yaptı ne olduğunu anlayamadığımız bir görüşme.Bedaşta bizimle aynı işi yapan sayaç okuma elemanları kadroya geçti maaşları mesailerle 2200 lira oldu dün bir okumacıyla görüştüm okuma yaparken enerji de pazarlayacaklarmış bundanda prim alacaklarmış.oldumu maaş en az 2750.bizde burda yemek yol 1400 e talim.valla bu şartlarda bizde sabancıyla anlaşamayacağız..
13.11.2013 / 16:27
bstknker: 
"uyutma sabanci"
Son 4c açıklaması yazınız elimizde uyutursaniz hepimiz mahkemeye veririz haberiniz ola.
06.11.2013 / 22:48
Dikkat: 
"Uyuma"
Arkadaş Enerjisadan 05.11.2013 tarihindeki atılan mailde Mümkün olduğunca azami sayıda göndermek istedikleriniz ve bu geçişlerin aralık ayının ilk haftasından ocak ayının son haftasına kadar sürebileceği yazısı sizce oyalama olabilir mi
06.11.2013 / 12:07
MEHMET NAZ: 
"FARKSIZ SENDİKA FARKLAR NERDE??*"
ARKADAŞLAR HEP ENERJİSAYA YÜKLENİYORUZ..BU FARKSIZ SENDİKA NE İŞ YAPAR BEDAŞDA ANLAŞMIŞ FAKLAR İÇİN YAKINDA ÖDENCEKMİŞ...BİZ AYEDAŞ HEP SONA KALAN MI OLCAĞIZ YOK ANLAIYORUZ ANLAŞMAK ÜZERİYİZ FALAN NEYİN ANLAŞMASI BECERİKSİZ SENDİKAYI BENCE HERKES ARASIN BELKİ OZAMAN KIPIRDARLAR BELKİ BRAZZ ADAMLAR O KADAR RAHAT Kİİİ EEE TEPKİSİZ İŞÇİ OLUNCA SORGULAMAYA OLUNCA BÖÖYLE OLUYOR HERHALDE...ARKADAŞLAR HERKES BASKI YAPSINDA MSADA BİTİRSİNLER ARTIK ŞU FARK İŞLERİNİDE 4 C GİTMEDEN FARKLARIMIZIDA ALALIM....EĞER BİZ BUNLARI ZORLAMADIKÇA BUNLARIN KEYFİNİN GELCEĞİİ YOK SENDİKA YI HERKES TEELEFON FAKS YAĞMURUNA TUTALIM SAYGILAR...
05.11.2013 / 23:55
Hepdestek: 
"Toplanma zamanı"
Arkadaşlar aralık ortasına kadar bekleyelim ondan sonra bu platformda toplanır ve hakkımızı ararız.Ama acele etmeyelim
05.11.2013 / 18:25
X MAN: 
"AMAÇ NE"
BU NASIL BİR MANTIK ANLAYANA HELAL OLSUN GELİNCE TOPLANTI YAP BİZİMLE ÇALIŞMAK İSTEMEYENLE BİZDE ÇALIŞMAYIZ DE SONRADA KİMSEYLE KONUŞMA PERSONEL PROFİLİNİ İYİ ANALİZ ETME SONRA DA EMEKLİLİĞİNE 1 SENESİ KALAN BİLE 4/C İÇİN DİLEKÇE VERİR TABİ TEK ÜZÜLDÜĞÜM BENİM GİBİ EMEKLİLİĞİNE 15-20 SENE KALAN ARKADAŞLARINDA 1 SENESİ KALAN ARKADAŞLARINDA AYNI DURUMDA OLMASI BAŞTAN GÖRÜŞME YAPILSAYDI BU DİLEKÇE SAYISI 1000 LERİ BULMAZDI.O ZAMAN PERSONELİN HİÇBİRİNİ GÖNDERME YADA İSTEYEN HERKEZİ GÖNDER SEDAŞ DA ÖZELLEŞTİĞİNDE KİMSEYİ GÖNDERMEDİ SEÇMECE YAPMADI EĞRİSİDE DOĞRUSUDA BENİMDİR DEDİ.
05.11.2013 / 17:11
SALIHABI1: 
"4c"
arkadaşlar artık toplanma vakti geldi bir şeyler yapmazsak bu adamlar göndermeyecek vakit geçiyor bizleri oyalıyorlar.
05.11.2013 / 15:48
büyük salih: 
""
para ile ihaleyi aldınız 4G diyerek alay ettiniz ama paranız onur gurur şerefide satın almadınızya insan yerine koyup iki dakikanızımı ayırdınız ki personelin sizinle çalışmasını bekliyorsunuz artık bu satın alamadığınız onura sizde onurlu davranarak 1024 kişiyi kırmadan üzmeden sizde üzülmeden saygı ile kimse kimseye saygısını kaybetmeden helalleşip 4C ye gönderin kimsenin hayatı ve geleceği ile oynamayın
05.11.2013 / 15:40
salih abi: 
""
Adamlar atamaları bile şirket dışından yapıyor,(maillerde goruyoruz). Adamlar bizi cepte görüyor ayak takımı muamelesı yapıyor. Birlik olmamız lazım ve bunun içinde bir toplanma yeri yapmamız lazım bu toplanma yeri de en iyi burası, yorumlarla çoğalalım arkadaşlar. İlk önce burada çoğalalım.
05.11.2013 / 15:29
işçi: 
"biz işçileri de satın aldık"
bu nasıl iştir anlayana aşk olsun biz işçileri de satın aldık mantığı
05.11.2013 / 11:55
AGA: 
"PARAKENDE -DAĞITIM=ENERJİSA FARK YOK..."
BENİM BİLDİĞİM İKİSİ AYNI FİRMA AMA NEDEN DAĞITIM FARKLI PARAKENDE. FARKLI ŞİRKET DENİLEREK ŞİRKET ÇALIŞANLARINI BÖLÜYORLAR BİZE SORULDUMU HANGI ŞİRKETTE KALACAKSIN DİYE BİZ ÇALIŞMAK İSTEMEYENİ İSTEMEY,Z DİYENLER ŞİMDİ NEREDELER 4/C DİYORUZ ZORLA ÇALIŞMA OLMAZ BİZ ÜMİDİMİZİ YİTİRMEDİK GEÇECEĞİZ....DAĞITIM GİDER BİZ PAREKENDEDEKİLERİN VAY HALİNE MÜDÜRÜMÜZ GİDEMEZLER DİYORMUŞ....SON SÖZÜMÜZ 4/C ACI AMA GERCEK ÇALIŞANLARIN ÇOĞU ENERJI SA YI İSTEMİYOR KABUL ET ARTIK ENERJI SA BAZEN İSTENMİYE BİLİRSIN
05.11.2013 / 09:13
Vatan sevdalısı: 
"4/C-4/B"
İlk önce 4/C ye geçmek isteyen arkadaşlara sesleniyorum, bizi ilk satan kişiler eski ayedaşda müdürlük yapan şahıslardır. Bu şahısların tek dertleri koltuklardır. Gelelim 4/B ye devlet bunlara bir şans vermiş fakat bunlar o kadar rahatlarki genelde %98 4/B istememektedir. Şu anda o şahıslar o kadar sabancıyı benimsemişlerki yıllardır çalıştıkları masa arkadaşlarını koltuk ve para uğruna unuttular. Ama Allah verede ben hastaneye, veya başka bir kuruluşa geçtiğim zaman inşallah o kuruma bir işleri düşer.
04.11.2013 / 22:49
karaca: 
"Biraz daha sabır"
Arkadaşlar biraz daha sabır enazından kasım ayı çıksın inş ondan sonra yaparız yapacağımızı
04.11.2013 / 21:57
AYEDAŞ TEKNİSYEN: 
"BİZLERİ ELEMAN OLARAK GÖRENLER VE ŞEFLERE BIRAKANLARLA KALAN 16 YIL NASIL TAMAMLANIR"
İşte 4/ c ye asıl geçme sebebim budur neymiş şefler karar verecekmiş şefle aram iyi deilse yalakalık yapmıyorsam günahım nedir enerji sa geleli 3 ay oldu 3 ay zarfında 1 kez olsun gel bakalım arkadaş sen dilekçe vermişsin neden geçmek istiyorsun diye sormadı Yoksa bizler köle gibi düşünülüp hakkımızda şeflermi karar verecek enerji sa bu şekil davranmakla iyice güvenimi kaybetti daha önceden herhalde sabancıyla devam edebilirim diyordum kaderimi şeflere bırakacak kadar korkak davrananla aslaa işim olmaz bazı şeflerin elinde olsa şu anda bile işten atma meraklısı şu anda birşey yapamıyorlar . Bu konuda birlik olalım arkadaşlar.
04.11.2013 / 20:23
aysel koca: 
"bekle bekle nereye kadar"
Nerde kaldı enerjisanın itibarı. Bu kadar insanın ahını alıyorsunuz. Yakışmıyor size. Siz koskoca bir şirketsiniz. İnsanların geleceği ile oynamayın artık yeter. Artık ne yapacaksanız yapın. Ortamı iyice geriyorsunuz haberiniz olsun
04.11.2013 / 09:13
Şair: 
"Giderim"
Göndermem derseniz, biz çalışanı. Kapıdan bacadan, çıkar giderim Ekmek kavgasında, haddi aşanı. Sel olur çağlarım, yıkar giderim. Kim haklı kim haksız, gösterir zaman. Şirket de ortalık, olmuş toz duman. Görürüz er midir, bey midir yaman. Amirden memurdan, bıkar giderim. Ahbap çavuş kalsın, ben asla kalmam. Helalinden yerim, haramdan almam. Görürüm şirkette, huzuru bulmam. Son defa yumruğu, sıkar giderim. Niyet iyi olsa, yola devam da. Böyle amirlerle, olmam havamda. Haklıyım sorsanız, ben de davam da. Her söze kulağı, tıkar giderim
03.11.2013 / 01:04
hasan: 
"söz ağızdan çıkar"
bizle çalışmak istemeyenle bizde çalışmayız demek çok kolaydır, gereğini yapmak ciddi kendinden emin yerleşik demokratik kurumlara yakışır ya bu lafı etmeyecektiniz yada o lafın arkasında durun ki kalanlar size inansın güvensin...koskoca enerjisanın düştüğü duruma bakarmısınız ..ne yapacağını bilmeyen çözümü ahbap çavuş ilişkisiyle bir yerlerde olanlara bırakmış..bizi bu durumlara düşürenlere işimizi gücümüzü belirsziliğe acemice yönetimlere vereneler utansın
02.11.2013 / 22:34
Mertkancan: 
"Mecbur Gönderecek"
Arkadaşlar göndermiyorum diyemezler o 1000 kişi den enaz 800 ü kararlı vede o genel müdürlüğü onların başına yıkarlar
02.11.2013 / 18:20
Ses Çıkarın SES: 
"SES çıkarın SES"
İnsanlar kedi gibi oturuyor. 4 ncu aydayız. Herkes şu yazıları okuyor yorum dahi yapamıyor. Bekleyin gidersiniz. Torpilli gidenler vardı hani pers.müd.demişti bunu da unuturlar neyı unutmuyoruz kı aynen oyle 4C yi de unutun. Adamlar 2 ayda 1000 adam mı yollayacak.
02.11.2013 / 13:37
sen enerjisasın enerjisa sensin :))) bide lokum söyleyin ortaya karışık: 
"cok gergin"
konu baslığı gercekten cok dogru! enerjisanın elinde lastigin bir ucu bizlerin elinde diğer ucu birine patlayacak ama hadi hayırlısı böyle bir çalışma ortamı eminim biryerde yazılı yasa, anayasa maddelerinede terstir ..dimi sendika sen daha iyi bilirsin? gerci 4857 den başka bişey bilmezsin ekmek ordan nasıl olsa eskiden sendika denince hak özgurluk akla gelirdi simdi ise hakkın ne oldugu dahi konuşulamıyor.
01.11.2013 / 22:16
Tekniks: 
"Aralığa Kadar Sussunlar Bakalım"
Arkadaşlar Aralık ayının ortasına kadar bu sorunu çozdüler çözdüler yoksa bu gerginlik büyük problemlere yol açabilir.Benden söylemesi.İnsanlaın bğazına kadar geldi herkes pimi çkilmiş bomba gibi sinirli
01.11.2013 / 19:15
misafir: 
"çok acı"
Arkadaşlar ne yazık ki üç aydır kimde bizi muhatap almıyor.hiçkimse gelipte neden 4-c dilekçesi verdiğimizi sormuyor.sahada çalışanların akıbetini mudurlerimizin ve şeflerimizin iki dudağına bırakmak Sabancı gibi kurumsal bir şirkete yakışıyor mu?peki bunca insanın geleceği çoluk çocuğunun ailesinin geleceği hiç mi anlam ifade etmiyor.ayedaşı ayedaş yapan sahadaki ve bürodaki tüm çalışanlardır.müdürlerin ve şeflerin tabiki katkıları azımsanamaz.ama bu şirket buralara gelmişse şuan dikkate bile alınmayan 4-c dilekçesi veren veya vermeyen görevini büyük özveriyle yapan işini kendi işiymiş gibi sahiplenen kişilerin emeğiyle gelmiştir.ve bu insanların şimdi düşürüldüğü durum manidardır.sonuç olarak eğer insanlar gelecekleri ile ilgili karar veremiyorsa ve bu konuyla ilgili uç ay geçmesine rağmen adam yerine konmuyorsa sebebini 4-c dilekçesi verenlerde değil kendilerinde aramalıdırlar.yoksa kimse seve seve 4-c istemiyor.işe yaramaz denilen insanların bile en tepedeki insan kadar söz hakkı ve emeği vardır.kimse kul hakkımı ödeyemez.
30.10.2013 / 23:18
gitmekte çok kararlı: 
"başka şansları varmı????"
Çoğunluğumuz 15 yıllık çalışan olarak düşürüldüğümüz duruma bakıyorum da.. umarım toparlayabilirsiniz!!!! sayın enerjisa yetkilileri suskunluğunuzu sonlandırsanız artık..
30.10.2013 / 21:46
devrim demir: 
"Eee Zurnanin zirt dedigi yere geldik.."
Bir ayedas calisani olarak sunu acik secik ifade etmeliyimki bu sendika yillar once aktas elektrigin %5 kar ortagiydi..o zaman tek calisanina nasil yardimci olmadilar ise bugunde bizlere hicbir fayda saglamiyacaklardir.Evet ilk grup 15 kasim dan sonra gonderilecektir..Bunlardan biride benim cok sukur kabustan kurtuluyorum..son sozum sudurki insanlarin huzurlariyla ekmekleriyle oynamak hos bir olay degil..gun gelicek ekmekle emekle oynayanlar bir dilim ekmege muhtac olacaklardir..herkese tesekkurlerimi sunarim....
30.10.2013 / 20:19
ayedaş: 
"hak yerini bulmalı"
Tüm belirsizliklere rağmen, bu psikolojiye rağmen halen iş akışını ve işleyişi aksatmayan tüm profesyonel iş arkadaşlarım adına, ENERJİ MAGAZİN YETKİLİLERİNE duyarlılıkları için teşekkür ederiz.. umarım gerekli tercihler bu duruma kulak verir ve bu olumsuzlukları bir an önce çözüme ulaştırırlar.
30.10.2013 / 19:20
sedat: 
"4 c"
Iscilerin gelecegi ile oynarlarsa iscide ona gore oynar
30.10.2013 / 11:17
SÜPERTEKNİSYEN: 
"Karar Bizlerin Olmalı"
Siz toroslar edaşı devralacaksınız diye 2 ay ayedaşla ilgilnmeyin şimdi bu kadar dilkçeyi sorun edin bakalım bu 3 ayda nasıl zapdedeceksiniz bu 1000 kişiyi hayırlısı diyorum vede tekrar söylüyorum beni ve benim gibi kararlıları kim tutacakmış görücez
29.10.2013 / 23:19
sedat: 
"zabanci"
Isin boyutu degisecek boyle giderse
29.10.2013 / 22:23
MEHMET NAZ: 
"MÜDÜRLERE ŞEFLERE KALMIŞIZ HANGİLERİNE Mİ ??"
BAŞLIKDADA OLDUĞU GİBİ PARTİ ARCALIĞIYLA ATANAN MÜDÜRLERE VEYA RİCA EDİLİP G ŞEF VEYA G MÜDÜRLERİN ELİNEMİ VEYA AHBAB DOST İLİŞKİSİYLE ATANAN ( MÜDÜRÜN YA TANIDIĞI YA AİLE DOSTU YADA YANDAŞI OLMUŞ ŞEFCİKLERİN ) ELİNE KALDIYSA VAY AYEDAŞ İŞÇİSİNİN HALİNE...NE İNSANLAR VAR BUNLARIN DEVRİ BİTERDE GERÇEK ÇALIŞAN HAK EDEN İNSANLAR ADALETLİ BİR ŞEKİLDE ÇALIŞTIRILIR DİYE YALAKALIK YAPMADAN BİR YERE ( KARİYER ) YAPABİLİR DİYE AMA NERDE ....HEP ŞANSLI OLDULAR YİNE ŞANLILAR SABANCI BİRDE İSTEKLERİNE BIRAKMIŞŞ KİM GİDECEK KİM KALACAK DİYE ONLAR KARAR VERECEKLERMİŞ SANKİ HAYATLARINDA DOĞRU DÜZGÜN İŞ YAPAMAMIŞ HELE DE İŞÇİSİİNDE DAHA AZA BİLGİLİ ŞEFÇİKLER SİZLERİN OLSUN..SENDİKA YA GİRMİYORUM ONLARI ZATEN YOK SAYIYORUM NE ZAMAN VARDIKİLER Dİ ONLAR ÖNCEDEN MÜDÜRLERİN ARKASINDA PİS PİS SIRTITIRLARDI ŞİMDİDE İŞVERİNİN ARKASINDAN SIRITIRLAR...BİRAZCIK ZATEN YÜZLERİ VARSA DOĞRU OLAN ORTADA OLMAMALARI BEN YERLERİNDE OLSAM ZATEN PİYASA ÇIKMAZDIM (ZATEN DE ONU YAPIYORLAR )HANGİ YÜZLE GEZECEKLER Kİİ... NEYSE İNŞALLAH HER İŞÇİNİN İSTEDİĞİ OLUR YANİ GİTMEK İSTEYEN GİDER KALMAK İSTEYEN KALIR İNSANLARIN FİKRİNE VE TERCİHLERİNE İNŞALLAH SAYGI GÖSTERİLİR.... VE İNSANLARIN KADERLERİY LE OYNANMAZ HER KESE SELAMLAR SAYGILAR...ENERJİ MAGAZİN VE YÖNETİCİLERİNEDE BU DUYARLILIKLARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜRLER....
29.10.2013 / 21:49


YAZARLAR