VEDAŞ Karabet Geçidine Yer Altı Hattı Tesis Etti
Haber
31 Ocak 2023 - Salı 18:35 Bu haber 6656 kez okundu
 
VEDAŞ Karabet Geçidine Yer Altı Hattı Tesis Etti
ELEKTRİK Haberi
VEDAŞ Karabet Geçidine Yer Altı Hattı Tesis Etti

Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ), Bahçesaray ilçesindeki Karabet Geçidi’nin olduğu bölgede bulunan havai elektrik hatlarına alternatif oluşturması için yer altı hattı tesis etti. Yapılan çalışmayla, çığ ve aşırı kar yağışı nedeniyle mevcut hatta arıza oluşması durumunda yer altına tesis edilen yeni hatla enerji sürekliliğinin sağlanması hedefleniyor.

Bahçesaray ilçesinin enerji altyapısını güçlendirmek amacıyla gerçekleşen yatırım çalışması hakkında bilgi veren VEDAŞ Van İl Müdürü Abdulmelik Özsoy şu ifadelerde bulundu: “Karabet Geçidinin olduğu bölge, kar yağışının çok etkili olduğu aynı zamanda da çığ oluşumunun fazla olduğu bir yer. Bu bölgedeki şebekemize alternatif oluşturması amacıyla yaklaşık 10 kilometrelik alanda yeni yer altı tesisi inşa ettik. Böylece kar yağışının ve çığın etkili olduğu Karabet Geçidinde iklime bağlı arıza olması durumunda yeni inşa ettiğimiz yer altı hattımızdan Bahçesaray ilçemizi enerjilendirebileceğiz. Yaklaşık 7 Milyon TL bedelle gerçekleşen yatırımımızın halkımıza hayırlı olmasını diliyorum.”

VEDAŞ Yatırım Grup Müdürlüğü Planlama ve Yatırım Müdürü M.Sait Fırat Keskin, yapılan yatırımın Bahçesaray ilçesi için önemine vurgu yaparak; “Yaklaşık 3 bin rakımlı Karabet Geçidinde gerçekleştirdiğimiz bu yatırım sonucunda, Bahçesaray ilçemize sunduğumuz hizmetin kalitesini daha da artmış bulunuyoruz. Bu zor coğrafyada böylesine kritik bir çalışmayı özveriyle sonuçlandıran ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: (Enerjimagazin) - Enerjimagazin Editör: Yeliz Yılmaz
Etiketler: vedaş, elektrik, enerji, van
Yorumlar
Haber Yazılımı