Türkiye Petrolleri Genel Müdürlüğü Görevine Mutlu GÜL Atandı
Haber
12 Mart 2015 - Perşembe 10:25 Bu haber 6419 kez okundu
 
Türkiye Petrolleri Genel Müdürlüğü Görevine Mutlu GÜL Atandı
PETROL Haberi
Türkiye Petrolleri Genel Müdürlüğü Görevine Mutlu GÜL Atandı

Enerjimagazin-Türkiye Petrolleri Petrol Dağıtım A.Ş Genel Müdürlüğü görevine uzun zamandır Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nda Bakan Taner Yıldız’ın Danışmanı olarak görev yapan Mutlu GÜL atandı. Türkiye Petrolleri Petrol Dağıtım Teknik işler Genel Müdür Yardımcılığına ise Muhammed Selman Yılmaz atandı.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Basın Müşavirliği ve Bakan Danışmanlığı gibi görevlerde bulunan Mutlu Gül, Bilkent Üniversitesi Uygulamalı Yabancı Diller Fakültesi Muhasebe Bilgi Sistemleri’nden mezun oldu.
2009-2012 yılları arasında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde "Türkiye’nin Elektrik Piyasasındaki Rekabet Ortamının ve Serbestleşme Faaliyetlerinin Analizi: Bir Rekabet Aracı Olarak Serbest Tüketici Örneği" konulu teziyle işletme Yüksek Lisansı’nı tamamladı.
Halen Dumlupınar Üniversitesi’nde işletme dalındaki doktora çalışmalarını sürdürüyor.
Gül, 2009’dan bu yana TPIC’te kıdemli uzman, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Basın Müşavirliği, ETKB Bakan Danışmanlığı,
Özelleştirme idaresi Başkan Müşavirliği gibi görevlerde bulundu. Kemerköy Elektrik Üretim AŞ Yönetim Kurulu Üyeliği de yapan Mutlu Gül, EPDK tarafından yönetimine kayyum atanan Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevinde de bulundu.
ingilizce, Fransızca ve Arapça bilen Gül, evli ve bir çocuk babasıdır. Bu haberin tüm hakları www.enerjimagazin.com'a aittir.
Aktif Link verilerek veya açık kaynak gösterilerek kullanılabilir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türkiye, Petrolleri, Genel, Müdürlüğü, Görevine, Mutlu, GÜL, Atandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı