PÜiS Genel Başkanını Seçti
Haber
26 Mart 2015 - Perşembe 00:18 Bu haber 6715 kez okundu
 
PÜiS Genel Başkanını Seçti
PETROL Haberi
PÜiS Genel Başkanını Seçti

Enerjimagazin-PÜiS'in Olağanüstü Genel Kurulu Ankara'da gerçekleştirildi. imran Okumuş tek aday olarak katıldığı Olağanüstü Genel Kurul'da PÜiS Genel Başkanlığı'na seçildi.
PÜiS'in Olağanüstü Genel Kurulu PÜiS Genel Merkez Kompleksi'nde gerçekleştirildi. PÜiS Onursal Genel Başkanı ismail Aytemiz, TABGiS Yönetim Kurulu Başkanı Ferruh Temel Zülfikar, Başkan Vekili Murat Bilgin, Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Şüküroğlu, PiGM eski Genel Müdürü Erdal Gülderen, Aytemiz Akaryakıt Genel Müdür Yardımcısı Yakup Yazar, Milan Petrol Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Öztürk ve çok sayıda delegenin katıldığı Olağanüstü Genel Kurul'da akaryakıt sektörünün gündemindeki önemli konular ele alındı.
Olağanüstü Genel Kurulun Divan Başkanlığını PÜiS Erzurum Şube Başkanı Vahit Bingöl, Divan Başkan Yardımcılıklarını Mustafa Pamak ile Zafer Güler, Divan Sekreterliklerini ise Musa Ertaş ve Adem Soylu üstlendi.
"Okumuş'a inancımız tam"
Olağanüstü Genel Kurul'un açılışında konuşan PÜiS Onursal Genel Başkanı ismail Aytemiz, PÜiS yöneticilerinin özveriyle çalışıp sendikayı bu günlere getirdiğini vurguladı. Aytemiz, "Bu gün bir yol kavşağında tekrar bir araya geldik. Bugün görevine veda eden Muhsin Alkan 13 yılda büyük bir özveriyle ailesi ve işine ayırması gereken zamandan fedakarlık yaparak sendikaya büyük hizmetler verdi. 13 yıl bir ömürdür. Bayilerimize bir beklenti içinde olmadan yıllarımızı verdik. Sayın Muhsin Alkan kardeşimiz bugün PÜiS'ten ayrılmıyor, sadece Genel Başkanlığı bırakıyor. Her zaman bizlerle olmaya devam edecek. Şimdi ise imran Okumuş gibi kendini iyi yetiştirmiş, sendikamıza büyük emekleri geçmiş bir kardeşimiz bu göreve seçilecek.
imran Okumuş'un hem benden, hem de bayrağı devraldığı Muhsin Alkan'dan daha büyük işlere imza atacağına ve PÜiS'i daha da yükseklere çıkaracağına inancım tamdır" diye konuştu.
Alkan'a "PÜiS Üstün Hizmet Nişanı"
Muhsin Alkan PÜiS Genel Başkanlığı görevine veda ederken "Ben PÜiS'ten ayrılmıyorum, sadece Genel Başkanlık görevimi yıllardır birlikte çalıştığım ve bu görevi layıkıyla yapacağına inandığım imran Okumuş'a devrediyorum. Tam 37 yıl PÜiS'in çeşitli kademelerinde hizmet verdim. Değerli Onursal Genel Başkanımız ismail Aytemiz, görev sürem boyunca her zaman yanımda oldu, beni destekledi. Kendisine sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Allah Sayın Aytemiz'i başımızdan eksik etmesin. PÜiS'i emin ellere bırakıyorum. Ben de Sayın Genel Başkanımızın PÜiS'in çıtasını çok daha yukarıya taşıyacağına inanıyorum. Kendisine başarılar diliyorum. Kimseye kırgınlığım, küslüğüm yok. Ufacık bir hakkım sizlere geçmişse hakkımı helal ediyorum. Sizlerden de helallik istiyorum. Hakkınızı helal edin" diye konuştu. Alkan'ın bu sözleri tüm delegeler tarafından ayakta alkışlandı.
PÜiS GENEL BAŞKANI iMRAN OKUMUŞ.JPG görüntüleniyor PÜiS Genel Merkez Yönetim Kurulu'nun aldığı kararla, Muhsin Alkan'a sektöre ve bayilere verdiği hizmetlerden dolayı "PÜiS Üstün Hizmet Nişanı" verildi. Üstün Hizmet Nişanı'nı Muhsin Alkan'a PÜiS Onursal Genel Başkanı ismail Aytemiz takdim etti. Ayrıca, Aytemiz Şirketler Grubu adına da ismail Aytemiz tarafından Alkan'a bir teşekkür plaketi verildi. Bunun yanı sıra PÜiS Erzurum ve Antalya Şubeleri de Muhsin Alkan'a birer plaket takdim etti.
"PÜiS geçmişine yakışır bir şekilde hareket etmeye çalışacağız"
PÜiS Başkanı imran Okumuş, PÜiS'in köklü bir geleneğe sahip olan büyük bir camia olduğunu belirterek, yeni dönemde PÜiS'in büyüklüğüne ve geçmişine yakışır bir şekilde hareket edeceklerini söyledi. Okumuş, "PÜiS çok büyük bir çınar. 48 yıllık geçmişi olan bu ulu çınarı hep birlikte daha ileriye taşımanın yollarını arayacağız. Bizler ticaret erbabıyız. Bizlere kavga yakışmaz. Biz hakkımızı uzlaşı yoluyla arayacağız. Uzlaşıyla çözüme kavuşmayan sorunlarımızı da hukuk yoluyla çözeceğiz. PÜiS bu sektörün çatı kuruluşudur. Sektördeki uzlaşının adresi de PÜiS'tir. Biz de PÜiS'in bu misyonuna yakışır biçimde sektörün tüm taraflarıyla ortak aklı oluşturmak için öncü olacağız. PÜiS'i sektör için adım atabilen, proje üretebilen bir sendika haline getireceğiz" dedi.
Bayilerin birlik beraberlik içinde olmaları halinde tüm sorunların çözülebileceğini söyleyen Okumuş, herkesi PÜiS etrafında birleşmeye davet etti. PÜiS'in tüm bayilerin sorunlarını çözmeye talip olduğunu söyleyen Okumuş, "Biz sadece üyelerimize değil, tüm bayilere hizmet
vereceğiz" dedi.
PÜiS olarak kaçak akaryakıtın önlenmesi konusunda göreve talip olduklarını söyleyen Okumuş, "PÜiS olarak bir çok konuda misyon üstlenmek, görev üstlenmek istiyoruz. Bunun hakkını da çok iyi yerine
getireceğimize inanıyorum. Bunu hep birlikte başaracağız. Elimde 34 tane sorun içeren liste var. Yani 34 tane çözüm bekleyen sorun var.
Bunların hepsine değinsek, akşama kadar bitiremeyiz. Önemli olan bunları anlatmak değil, bunları nasıl çözeceğini bilmek. Biz bunların çözüm yollarını çok iyi biliyoruz. Bunu da başaracağız" dedi.
Okumuş, PÜiS'in 7. Genel Başkanlığı'na seçildi
Toplantının ardından yapılan seçimlerde imran Okumuş, PÜiS'in 7. Genel Başkanı olarak göreve başladı. Bu haberin tüm hakları www.enerjimagazin.com'a aittir.
Aktif Link verilerek veya açık kaynak gösterilerek kullanılabilir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: PÜiS, Genel, Başkanını, Seçti,
Yorumlar
Haber Yazılımı