KKTC Enerji Bakanlığı Görevine Sunat Atun Atandı
Haber
06 Kasım 2021 - Cumartesi 18:32 Bu haber 9810 kez okundu
 
KKTC Enerji Bakanlığı Görevine Sunat Atun Atandı
GÜNDEM Haberi
KKTC Enerji Bakanlığı Görevine Sunat Atun Atandı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Ekonomi ve Enerji Bakanlığı'na Sunat Atun getirildi. Atun görevi Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı'dan devraldı.

Görevi deraldıktan sonra sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Atun "Sn. Dr. Faiz Sucuoğlu kabinesinde Ekonomi ve Enerji bakanı olarak atanmış bulunuyorum. Görevimi dün Sn. Erhan Arıklı'dan devraldım. Kendisine bu süre içinde vermiş olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ederim.

Ülke olarak son derece zor bir dönemden geçmekteyiz. Bu dönemde üretimi, dayanışmayı, işbirliğini ve kardeşliği geliştirmek zorundayız.

Gelişen süreçte, sayın Genel Başkanımız Faiz Sucuoğlu Başbakanlığında oluşan kabinede, daha önce uzun bir dönem hizmet verme fırsatında bulunduğum, Ekonomi ve Enerji Bakanı olarak görevlendirildim. Bu güven için sayın Başbakanımız Sucuoğlu’na teşekkür ederim. Onun liderliğinde KKTC'nin istikrar dönemine gireceğine inanıyorum.
 
Makamlar gelip geçici, ama KKTC kalıcıdır. Geçtiğimiz iki yılda ülke ekonomisi çok ciddi zararlar gördü. Tüm ülke insanımız büyük bir dayanışma içerisinde gerek mal gerekse hizmetler sektörlerinde üretime dört elle sarıldı.
 
Önümüzdeki günlerde tarihinin netleşeceği erken seçime kadar Ekonomi ve Enerji Bakanı olarak görev yapacağım. Erken seçimle birlikte partimizin tek başına iktidara geleceğine olan inancım tamdır.
 
Bu kısa sürede yapılabilecek olanlar bellidir. Yoğun bir mesai ortaya koyarak, tüm tecrübem ve geçmiş birikimlerimizle halkımızın üretim mücadelesine gerekli katkıyı koymaya hazırım. Bilinmesini isterim ki, mesaimin tamamını bu sürede ülkemizin kalkınmasına, üreten insanlarımızın sorunlarını çözmeye, yıpranan kurumlarımızı ayağa kaldırmaya harcayacağım.
Bu zor dönemi, birlik ve beraberlik içerisinde aşacağımıza olan inancım tamdır." dedi.
 
www.enerjimagazin.com ailesi olarak Sayın Atun'a görevinde başarılar dileriz.
Kaynak: (Enerjimagazin) - Enerjimagazin Editör: Remzi Ciğerli
Etiketler: sunat atun, enerji, kktc, ekonomi ve enerji bakanlığı, ubp
Yorumlar
Haber Yazılımı