EPDK'dan Sharz'a Araç Şarj İşletmecisi Lisansı!
Haber
08 Temmuz 2022 - Cuma 16:03 Bu haber 10797 kez okundu
 
EPDK'dan Sharz'a Araç Şarj İşletmecisi Lisansı!
ENERJİ Haberi
EPDK'dan Sharz'a Araç Şarj İşletmecisi Lisansı!

Ülkemizde 300 adet şarj İstasyonu ile en geniş yayılıma sahip olan şarj istasyon şirketlerinden bir olan Sharz.net, hız kesmeden yatırımlarına devam ederken, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu EPDK tarafından araç şarj işletmecisi lisansını alan ilk 10 şirketten biri oldu. Geçtiğimiz günlerde yeni uygulanmaya başlanan Şarj Mevzuatı maddesine uygun olarak kWs uygulamasına geçen ilk şarj operatörü şirketi unvanına da ulaşan Sharz.net'in Genel Koordinatörü Ayşe Ece Şengönül, konuyla ilgili görüşlerini paylaşırken "Ülkemizin elektrikli araçlar dünyasında öncü olacak ülkeler arasında yer alabilmesi için 3 yıldır gece gündüz çalışarak üzerimize düşen görevleri yapmaya gayret ediyoruz. Kamu, özel sektör ve sürücülere elimizden gelen her türlü desteği veriyoruz. EPDK'dan 10 numaralı lisansımızı elden teslim aldık. Bugüne kadar ülkemize 20 Milyon TL'lik yatırım yaparak sektöre önemli bir katma değer sağladık. Ülkemizde elektrikli araçların yaygınlaşmasına ve elektrikli araç çağında öncü ülkelerden birisi olmasına katkıda bulunmak üzere diğer 4 şarj ağı işleticisi ile birlikte önemli çalışmalar yaptık ve bu çalışmalarımızın başarılı sonuçlar aldığını görmekten gurur duyuyoruz. EVS şirketi olarak Sharz markası ile bir şarj ağı işletmecisi olmamız dışında, şarj ağı işletmecisi olmak için lisans almak isteyen yatırımcılara şarj işletim sistemi yazılımlarımızı kullandırıyor ve bu şirketlerle baştan sona çözüm ortaklığı yapıyoruz.” dedi. 

Ülkemizde şarj ağı lisansı almak için  girişimde bulunan otomobil markası ve Enerji şirketine yazılım ve donanım alt yapısı sağlayan, 300 şarj noktasıyla da Türkiye'nin en yaygın şarj ağlarından birisine sahip olan Sharz.net, şarj işletmecisi lisansını alan ilk on şarj operatörü şirketinden biri oldu. 2019 yılından bu yana faaliyet gösteren ve 300 şarj istasyonunu bünyesinde bulunduran Sharz.net, aynı zamanda 6 adet lisans alma başvurusunda bulunan şirkete de alt yapı desteği sağlıyor.

Konuyla ilgili görüşlerini aktaran Sharz.net Genel Koordinatörü Ece Şengönül "Ülkemizin elektrikli araçlar dünyasında öncü olacak ülkeler arasında yer alabilmesi için 3 yıldır gece gündüz çalışarak üzerimize düşen görevleri yapmaya gayret ediyoruz. Kamu, özel sektör ve sürücülere elimizden gelen her türlü desteği veriyoruz. EPDK'dan 10 numaralı lisansımızı elden teslim aldık. Geçtiğimiz günlerde de Şarj Mevzuatı maddesine uygun olarak hizmet tarifemizi kWs olarak revize eden ilk şarj işletmecisi unvanını kazandık. Bugüne kadar ülkemize 20 Milyon TL'lik yatırım yaparak sektöre önemli bir katma değer sağladığımıza inanıyoruz. Lisans alan ve alacak yeni şirketler ile şarj istasyonlarımızı ortak kullanıma açarak müşterilerimizin veya lisanslı diğer şirketler müşterilerinin daha geniş alanlarda şarj edebilme olanağına kavuşmasını istiyoruz. 1 yıl içinde istasyon ağımızı 50 adet yeni istasyonla 350'ye ulaştırarak elektrikli araç kullanımının yaygınlaşmasına öncülük etme misyonumuzu sürdürmeyi hedefliyoruz. Daha çok çalışacağız ve herkese destek olmaya devam edeceğiz. Tüm iş ortaklarımıza teşekkür ederiz." açıklamasını yaptı.

Kaynak: (Enerjimagazin) - Enerjimagazin Editör: Mert Ciğerli
Etiketler: sharz.net, enerji, epdk
Yorumlar
Haber Yazılımı