Cumhurbaşkanı EÜAŞ'a Ait Çamlıca 1 HES Özelleştirmesini Onayladı
Haber
02 Ekim 2021 - Cumartesi 10:12 Bu haber 7135 kez okundu
 
Cumhurbaşkanı EÜAŞ'a Ait Çamlıca 1 HES Özelleştirmesini Onayladı
ELEKTRİK Haberi
Cumhurbaşkanı EÜAŞ'a Ait Çamlıca 1 HES Özelleştirmesini Onayladı

Elektrik Üretim A.Ş. (EÜAŞ)’a ait Kayseri'nin Yahyalı ilçesi Çamlıca Köyü mevkiinde, Zamantı Irmağı üzerinde bulunan 84 MWe kurulu güce sahip Çamlıca 1 Hidroelektrik Santrali ile bu Santral tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirmesine ilişkin yapılan ihale Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandı.

Cumhurbaşkanlığı’nın Özelleştirme İdaresine ilişkin Kararları Resmi Gazete’de yayımlandı. Karar çerçevesinde İşletme hakkı devir sözleşmesinin imzalanması ile bu Karar gereklerinin yerine getirilmesi hususlarında Özelleştirme İdaresi Başkanlığı yetkili kılındı.

Buna göre; Elektrik Üretim A.Ş.ye ait; Çamlıca 1 Hidroelektrik Santrali ile bu Santral tarafından kullanılan taşınmazların işletme hakkı ihale Şartnamesi çerçevesinde 580 milyon 500 bin Türk Lirası bedelle en yüksek teklifi veren Zeytindalı Elektrik Enerjisi Tedarik Toptan Satış Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ne verilecek.

Zeytindalı Elektrik Enerjisi Tedarik Toptan Satış Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin sözleşmeyi imzalamaktan imtina etmesi veya diğer yükümlülükleri yerine getirmemesi halinde teminatı idare lehine irat kaydedilecek ve işletme hakkı 580 milyon Türk Lirası bedelle ikinci teklifi veren Güner Enerji Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ne verilecek.

Güner Enerji Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin sözleşmeyi imzalamaktan imtina etmesi veya diğer yükümlülüklerini yerine getirmemesi halinde teminatları idare lehine irat kaydedilecek ve ihale iptal edilecek.

Kaynak: (Enerjimagazin) - Enerjimagazin Editör: Şenol Ciğerli
Etiketler: eüaş, çamlıca 1 hes, özelleştirme, enerji, elektrik
Yorumlar
Haber Yazılımı