BOTAŞ Doğal Gaz Tüketiminde Kısıtlamaya Gidecek
Haber
20 Ocak 2022 - Perşembe 23:42 Bu haber 6143 kez okundu
 
BOTAŞ Doğal Gaz Tüketiminde Kısıtlamaya Gidecek
DOĞAL GAZ Haberi
BOTAŞ Doğal Gaz Tüketiminde Kısıtlamaya Gidecek

Boru Hatları İle Petrol Taşıma A.Ş (BOTAŞ) Genel Müdürlüğü, Gürbulak-Ağrı giriş noktasından sağlanan doğal gazın, İran tarafındaki doğal gaz iletim hattında meydana gelen arıza nedeniyle elektrik ve doğal gaz sistem dengesinin korunması amacıyla yüksek tüketimi olan sanayi tesisleri ve elektrik santralleri ile sınırlı olmak ve kesinti planları önceden bildirilmek suretiyle, doğal gaz tüketiminde kısıtlamalar yapılacağını duyurdu.

BOTAŞ'tan yapılan açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verildi:

Ülkemize Gürbulak-Ağrı giriş noktasından sağlanan doğal gazın, İran tarafındaki doğal gaz iletim hattında meydana gelen bir arıza nedeniyle 20.01.2022 tarihinden itibaren 10 gün süre ile yapılamayacağı bildirilmiştir.
Arızanın daha kısa sürede giderilmesi için İranlı muhataplarımız nezdinde gerekli girişimlerde bulunulmuş ve konu hassasiyetle takip edilmektedir. Elektrik ve doğal gaz sistem dengesinin korunması amacıyla yüksek tüketimi olan sanayi tesisleri ve elektrik santralleri ile sınırlı olmak ve kesinti planları önceden bildirilmek suretiyle, doğal gaz tüketiminde kısıtlamalar yapılacaktır.
Mevsim normallerinin altında seyreden olumsuz hava koşullarına rağmen diğer tüketicilerin kısıtlamalardan etkilenmemesi için tüm önlemler alınmıştır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kaynak: (Enerjimagazin) - Enerjimagazin Editör: Şenol Ciğerli
Etiketler: Enerji, elektrik, doğal gaz, botaş
Yorumlar
Haber Yazılımı