Avrupa'nın Göbeğinden Petrol Fışkırdı
Haber
15 Nisan 2015 - Çarşamba 11:32 Bu haber 6456 kez okundu
 
Avrupa'nın Göbeğinden Petrol Fışkırdı
PETROL Haberi
Avrupa'nın Göbeğinden Petrol Fışkırdı

Enerjimagazin-ingiliz enerji şirketi UK Oil and Gas Investments (UKOG), Londra'daki Gatwick Havalimanı yakınlarında toplam kapasitesi 100 milyar varili bulabilecek bir rezerve ulaştıklarını açıkladı. UKOG CEO'su Stephen Sanderson bu rezervin yüzde 15'lik bir kısmının çıkarılabileceğini belirtti. Bu da bugünün fiyatıyla dünyanın en önemli finans merkezlerinden Londra'da 855 milyar dolar değerinde çıkarılabilir petrol bulunduğu anlamına geliyor. Şirket, ingiliz yayın kuruluşu BBC'ye yaptığı bir açıklamada, Horse Hill sahasında geçen yıl başlayan sondaj çalışmaları sonucu bölgede yaklaşık 1 mil karelik alanda ortalama 158 milyon varillik rezerve ulaşıldığını bildirdi.
UKOG şirketi, mevcut keşfin, toplam kapasitesi 100 milyar varile ulaşabilecek büyük bir rezervin sadece küçük bir kısmı olduğunu ifade etti. Sanderson, şirketin resmi internet sitesinden konuya ilişkin yaptığı açıklamada, bölgede ilk sondajın 30 yıl önce yapıldığını anımsatarak, gelişen teknolojiyle birlikte bölgedeki potansiyelin farkına varıldığını kaydetti. Keşfin son derece önemli olduğunun altını çizen Sanderson, "Horse Hill bölgesindeki keşfin dünya standartlarında bir potansiyel rezerv olduğuna inanıyoruz" değerlendirmesinde bulundu.
UKOG'un Gatwick Havaalanı yakınlarından başlayan Horse Hill- Weald Basin sahasının işletme lisansına sahip Horse Hill Developments şirketinde yüzde 30 ortaklığı bulunuyor.
ingiltere'nin, Kuzey Denizi'nde 40 yılda yaklaşık 45 milyar varillik üretim yaptığı değerlendirildiğinde uzmanlar Horse Hill sahasında bu denli büyük bir keşfin son derece önemli olduğunun altını çiziyor. habertürk

Kaynak: Editör:
Etiketler: Avrupa'nın, Göbeğinden, Petrol, Fışkırdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı