Aras EDAŞ Pano Kilitlerinin Çalınması Nedeniyle Sıkıntı Yaşıyor
Haber
16 Haziran 2022 - Perşembe 16:47 Bu haber 8766 kez okundu
 
Aras EDAŞ Pano Kilitlerinin Çalınması Nedeniyle Sıkıntı Yaşıyor
ELEKTRİK Haberi
Aras EDAŞ Pano Kilitlerinin Çalınması Nedeniyle Sıkıntı Yaşıyor

Doğu’da 7 ilde elektrik dağıtım hizmeti veren Aras Elektrik, son zamanlarda Ağrı ili ve ilçelerinde pano kilitlerinin kırılması ve çalınması nedeniyle sıkıntı yaşıyor.

Sorumluluk bölgesinde, müşterilerine kaliteli ve güvenli hizmet sunma adına özverili bir şekilde çalışan Aras Elektrik, son birkaç ay içerisinde artan pano kilitlerinin kırılması ve çalınması ile ilgili sorun yaşıyor. Elektrik panoları, elektriğin bina ortamına dağıtımını/iletimini sağlayan ve elektrik malzemeleri, kablolar gibi elemanların bulunduğu kabinlerdir. Bu kabinler bina dışında bulunduğundan ve tehlike arz ettiğinden kilitli olmaları gerekmektedir. Pano kilitleri, dışarıdan gelecek olası müdahalelerin (Vatandaşların ve özellikle çocukların panoların içini açarak zarar görmesi gibi) önlenmesi, pano içerisindeki malzemelerin korunması, kesintisiz enerji sağlanması ve her türlü tehlikeli duruma karşı güvenliğin sağlanması amacıyla bulunmaktadır. Ayrıca panoların zarar görmesi bölgede uzun süreli kesintilerin yaşanmasına neden olacağından bu da doğrudan müşterinin etkilenmesi anlamını taşımaktadır.

Ekipler Kilitleri Yeniliyor

Ağrı İl Koordinatörü Halil İbrahim Gök: “Faaliyet alanımızdaki elektrik dağıtım hizmetinin güvenli bir şekilde müşteriye ulaşması önceliklerimiz arasında yer alıyor. Her şeyden önce buna dikkat ediyoruz. Ancak son zamanlarda Doğubayazıt ilçesinde elektrik panosunda kullanılan kilitlerin çalınması ve/veya kırılması olayındaki artış bizi oldukça tedirgin ediyor çünkü elektrik panolarındaki kilitlerin olmaması o bölgedeki müşterilerimizin can ve mal güvenliğinin tehlike altında olduğu anlamına geliyor. Bu nedenle herhangi bir kaybın meydana gelmemesi için elektrik panolarının kilitli kalması gerekmektedir. Ekiplerimiz zarar gören veya çalınan her kilidi yeniliyor fakat tespiti yapılamamış ve bundan dolayı müdahale edilememiş bölgelerde bulunan müşterilerimizin olası risk ve kazalarla karşı karşıya kalması bizi huzursuz ediyor.” ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili konuşan bazı müşteriler son zamanlarda artan hırsızlık olaylarından dolayı tedirgin olduklarını söyleyerek, pano kilitlerinin olmaması nedeniyle panolara müdahale edildiğini belirttiler. Bu müdahalelerin bölge halkı için tehdit oluşturduğunu da vurguladılar.

Müşterilerine güvenli bir ortamda hizmet verme misyonu ile hareket ettiklerini dile getiren Gök: “Ekiplerimiz, kilidi kırık ve olmayan, kapısı açık kalan elektrik panolarını tespit edip anında müdahale ediyor. Halkımızdan isteğimiz can güvenliğini tehdit eden bu tür pano veya trafolara müdahale etmemeleri ve vakit kaybetmeden Aras Elektrik Dağıtım AŞ’ye bildirmeleri. 444 7 850 numaralı Çözüm Merkezi’ni arayarak ya da diğer iletişim kanallarımız üzerinden bizi bilgilendirebilirler.” dedi.

Kaynak: (Enerjimagazin) - Enerjimagazin Editör: Mert Ciğerli
Etiketler: aras edaş, elektrik, enerji, ağrı
Yorumlar
Haber Yazılımı