Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Gasp Edilmiş Emeklilik Hakkımızı İstiyoruz
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Gasp Edilmiş Emeklilik Hakkımızı İstiyoruz

Gasp Edilmiş Emeklilik Hakkımızı İstiyoruz
Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu üyeleri, Cevahir Alışveriş Merkezinin önünde bildiri dağıttılar.
30.09.2013 / 11:10

08.09.1999 Tarihinde çıkarılan 4447 sayılı yasanın yürürlüğe girdikten sonra geriye doğru işletilmesi nedeni ile emeklilik hakları gasp edilen Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu üyeleri, bu gaspın sona erdirilmesi, yasanın geriye doğru işletilmesinin iptali için verdikleri mücadele kapsamında yaşadıkları mağduriyetlerini İstanbullular’a anlattılar ve mücadelelerine omuz vermeye davet ettiler.
Şişli’de bulunan Cevahir Alışveriş Merkezinin önünde buluşan Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu üyeleri mağduriyetlerini özetledikleri bildirileri İstanbullular’a dağıttılar.
Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu üyeleri, verdikleri mücadelenin bazı medya kuruluşlarının haberlerinde yanlış ifade edildiğini “Erken emeklilik değil, gasp edilmiş emeklilik haklarını istediklerini” ifade ettiler.


“Tek istediğimiz işe başladığımız zamandaki koşullarla emekli olmaktır. Maçın ortasında kural değiştirilmiş, ülkemizde ilk defa bir yasanın geriye işletilmesi nedeni ile emeklilik hakkımız gasp edilmiştir” dediler.
Hatırlanacağı üzere, Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu üyeleri 15 gün öncede İstiklal Caddesinde buluşarak binlerce bildiri dağıtmış ve mağduriyetlerini İstanbullularla paylaşmışlardı. Dün gerçekleşen etkinlikte de 10.000 kişiye bildiri dağıtımı yapıldı.


Bildiri dağıtma etkinliğinin her 15 günde bir düzenli olarak gerçekleştirileceği öğrenildi.
Bu haber toplam 5684 defa okundu
YORUMLAR
coşkun: 
"başarılar"
açılan davalar hakkında nasıl bilgi alabilirim,davaların seyri nedir
10.03.2014 / 22:26
Mahmut Cankaya: 
"Kendime isyan etmek istiyorum"
Evet arkadaşlar kendime isyan etmek ve dahada ilerisi küfür etmek istiyorum, çünkü ben bu hükümete her oy verişimde hep bir şeyleri düzeltir dedim. Ama tam tersi her şey aley de oldu. Tamam bir kere denedim olmadı belki ikinci kez deneyim düzelir dedim yine olmadı ama üç kez oy verdim daha kötüsü oldu. Eski alimlerden biri demiş ki; bir insan seni bir kere kandırıyor ise suç onun, ama aynı insan iki defa kandırıyor ise suç senin. Ama ben veya bizler üç defa tekrarladık. Ben bu hükümete küfür etmekten çok kendime küfür etmek istiyorum çünkü suçun büyüğünü ben yaptım.
02.10.2013 / 00:52
Güler Baraç: 
"#eyt"
Teşekkürler Enerjimagazin, her zaman sesimiz oldunuz. Emeklilikte yaşa takılanlar kazanılmış yasal hakkını tam istiyor. Erken Emeklilik değil ! ERTELENEN EMEKLİLİK hakkını tam istiyor.
01.10.2013 / 20:48
aydın şener: 
"yaşa takılma"
SİYASİLER KENDİLERİNİ İKİ YILDA EMEKLİ ETMEK İSTERKEN HALKA 65 YAŞINI UYGUN GÖRÜYOR VEKİLLER 17000LİRA ALIRKEN ASGARİ ÜCRET HALA 770LERDE ERBAKAN HOCA BİR SEFERDE ASGARİ ÜCRETE YÜZDE YÜZ ZAM YAPTI AK PARTİ İKTİDAERIDA ON BİR YILDA ÜST ÜSTE TOPLASAN YÜZDE YÜZE ULAŞAMADI HALKI KANDIRMAK ĞÜZEL AMA BUNUN BİRDE TOPRAĞIN ALTI VAR ?İNANANLARA TABİKİ ORDA TERAZİ ŞAŞMAZ BAKALIM AHİRETTE ALLAHIDA KANDIRABİLECEKLERMİ.
30.09.2013 / 22:01
mehmet kandemir: 
"yasalar geriye işlemez"
teşekkürler enerjimağazin emeklilikte yaşa takılanların sesi oluyorsunuz allah sizden razı olsun bildiri dağıtmaya giden başta kemal dede olmak üzere hepsinede ayrı ayrı teşekkürlerimi iletiyorum başbakanıma sesleniyorum dünyanın en zengin ülkesi olsan dahi işsizsen açsan dünyanın en huzursuz kişisi olursun intiharlar başlar ne güzel diyorsun insanı yaşatki devlet yaşasın biz yaşamıyoruz hepimiz yaşayan ölüleriz hakkı olmayan birçok kesime haklar verilirken bizlerin kazanılmış haklarına el koymak hangi adalete yakışır
30.09.2013 / 11:29


YAZARLAR