Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Emeklilikte Yaşa Takılanlar Başkent'te Buluşacaklar
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Başkent'te Buluşacaklar

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Başkent'te Buluşacaklar
Emeklilikte Yaşa Takılanlar yarın Başkent Ankara'da "İnsan Zinciri" eylemi yapacaklar.
09.09.2013 / 10:10

Bugüne kadar mağduriyetlerinin giderilmesi için pek çok kez eylem yapan Emeklilikte Yaşa Takılanlar, bu kez kendilerini mağdur eden yasanın yürürlüğe girişinin yıl dönümünde sürprizlerle dolu bir eylem yaparak seslerini duyurmaya çalışacaklar.


08.9.1999 tarihinde yürürlüğe giren, 4447 sayılı yasanın, geriye dönük işletilmesi nedeni ile mağdur olan Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu üyeleri, yasanın yürürlüğe girişinin 14’üncü yılında Başkent Ankara’da Ankara'nın en kalabalık insan ve araç trafiğinin olduğu bölgede insan zinciri oluşturacaklar.


Yurdun dört bir yanından Başkent Ankara’ya gelecek olan Platform üyeleri yarın Saat 11.30’da Sıhhiye Abdi İpekçi Parkında buluşacaklar.


Saat 12.00’de Kızılay’a doğru sessiz bir şekilde yürüyüşe geçecek olan platform üyeleri, Kızılay’dan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önüne kadar insan zinciri oluşturarak mağduriyetlerini haykıracaklar.


Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu üyeleri eylemlerini saat 14.00’de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önünde yapılacak Basın açıklaması ve Bakanlığın önüne Siyah Çelenk bırakılmasının ardından sonlandıracaklar. Eyleme bazı siyasi parti, sendika ve sivil toplum kuruluşlarının da destek vermeleri bekleniyor.


Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu üyeleri gerçekleştirecekleri eylemin sürprizlerle dolu olacağını ve tüm Emeklilikte Yaş mağdurlarını gasp edilen haklarının geri alınması mücadelesinde Başkent Ankara’ya beklediklerini ifade ediyorlar.


Bu haber toplam 4779 defa okundu


YAZARLAR