Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Mükremin ÇEPNİ TEDAŞ'ın Yeni Genel Müdürü Oldu
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Mükremin ÇEPNİ TEDAŞ'ın Yeni Genel Müdürü Oldu

Mükremin ÇEPNİ TEDAŞ'ın Yeni Genel Müdürü Oldu
Mükremin ÇEPNİ TEDAŞ'ın yeni Genel Müdürü oldu.
23.08.2013 / 12:23

Enerjimagazin-TEDAŞ Genel Müdürü Haşim KEKLİK’in 14.08.2013 tarihi itibariyle emekliğe ayrılmasının ardından ilk olarak  www.enerjimagazin.com tarafından Keklik'in yerine atanacak isim olarak duyurulan Mükremin ÇEPNİ, TEDAŞ’ın yeni Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü oldu.


Hatırlanacağı üzere, TEDAŞ eski Genel Müdürü Haşim KEKLİK’in yıllık izne ayrılıp, ardından emeklilik dilekçesini vermesini üzerine yerine, İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş. (AYEDAŞ) Genel Müdürü Mükremin ÇEPNİ’nin getirileceğini Türkiye'ye ilk duyuran www.enerjimagazin.com olmuştu.


AYEDAŞ eski Genel Müdürü Mükremin ÇEPNİ, bugün TEDAŞ Genel Müdürlüğünde gerçekleştirilen törenin ardından resmen Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ) Genel Müdürlüğü görevine başladı. ÇEPNİ aynı zamanda TEDAŞ Yönetim Kurulu Başkanlığını görevini de yürütecek.
Mükremin ÇEPNİ Kimdir?


Çepni, 1963 yılında Kayseri’ de doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Kayseri’ de tamamladı. 1984 yılında Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Bölümünden mezun oldu. Mezuniyet sonrası Kayseri ve Antalya’ da bir yıl kadar serbest mühendislik ( proje mühendisliği ) yaptı. Aralık 1985 ile Mart 1987 tarihleri arasında önce Ankara Muhabere Okulu ardından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ nde vatani görevini yedek subay olarak tamamlayarak Nisan 1987’ de Yurda döndü.


18 Mayıs 1987’ de TEK Yozgat İl İşletme Müdürlüğü’ nde mühendis olarak göreve başladı. 20 Ekim 1987 tarihinde TEK Kayseri İl İşletme Müdürlüğü' ne tayin oldu. 1 Mart 1990 tarihinde TEK Kayseri İl İşletme Müdürlüğü’ nün Özelleştirilmesi ile Kayseri ve Civarı Elektrik T.A.Ş. (KACETAŞ) ‘ ye geçti. Çeşitli servislerde Mühendis, Baş Mühendis olarak çalıştıktan sonra 2002 yılında İlçe İşletmeler Müdürü oldu ve 16 İşletme Şefliğinin Müdürlüğünü yaptı. 2004 yılında İşletme Bakım Müdürlüğü’ ne atandı ve 2009 yılına kadar yürüttüğü bu görevinden Bilgi Teknolojileri Müdürlüğü’ ne atandı ve bu görevi 3 yıl yürüttü.


5 Mayıs 2012 tarihinde AYEDAŞ Genel Müdürlüğü’ ne atandı. Meslek hayatı boyunca yurt içi ve yurt dışı birçok kurs ve seminere katıldı. İki yıl süreyle TÖMER’ de İngilizce dil eğitimi aldı. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Kamu yararına çalışan 3 ayrı dernekten birisinde Yönetim Kurulu II. Başkanı olarak diğer iki dernekte ise Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.


Ocak 2006’ da Türkiye Kayak Federasyonu seçimlerine katıldı, Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi ve Başkan Vekili olarak görevlendirildi. 2010 yılında yenilenen seçimlerde tekrar yönetim kuruluna seçilerek Başkan vekilliği görevine tekrar getirildi. Çepni,evli ve üç çocuk babasıdır.


Enformasyon Medya Grubu olarak, Emekliğe ayrılan Haşim KEKLİK'e emeklilik hayatında mutluluklar dilerken, TEDAŞ’a Genel Müdür olarak atanan Mükremin ÇEPNİ’ye de yeni görevinde başarılar dileriz.


Bu haber toplam 12762 defa okundu
YORUMLAR
şaban oral fatih mah kubilay cad iç kumsal sakileri: 
"değerli yönetim kurulubaşkanım cebni bey teşekürederim"
istanbul kücükcekmece fatih mah kubilaycadesi içkumsal 6 gündür sokak aydılatmaları yanmıyor ilgili yerleri arıyoruz ne geleen var ne giden var sizin şikayetinizi aldık arkadaşlar gelecek diyolar telefonu yüzümüze kapatıyorlar lütfen sizler ilgileniseniz memnun oluruz cocullarımız sokağa cıkamıyorlar çünkü hırsızlar ve kapkacılardan saygılarımla
09.01.2016 / 00:32
ali şahin: 
"yapıladırma maduruyum"
sayın genel müdürüm mükreminbey ben nevşehirden ali şahin sayın genelmüdürüm tedeş borc yapılandırma ya girdim borcumu 2012 borcumu ödedim 2013 deki borcumu 7 gün gec kalmam nedeniyle yapılandırmam bozulmuş konya tedaştan ögrendim lütfen bana yardımcıolun ben borcumu ödemek istiyorum fakat ödeyemiyorum cok madurum geregini arzederim cep 0532 412 92 69
05.02.2014 / 22:10
davut teper: 
"sorumsuz müdür"
mahallemde bir cadde ve ona bağlı 15 sokak lambaları 3 gündür yanmıyor 4 kere aramama rağmen hala gelen olmadı bu ne sorumsuz müdürmüş daha önce böyle sorun olmazdı 1 veya iki saat içinde arıza giderilirdi. 30/08/2013
31.08.2013 / 12:12
davut kiraz: 
"neyin müdürü"
tedaş ve bağlı ortaklıkları satıldı ortada tedaş namına sadece ismi kaldı şimdi bu neyin müdürü olmuş
30.08.2013 / 20:00
enerjisa: 
"adalet"
Mükremin bey genel müdürlüğünüz hayırlı olsun. tüm ayedaş çalışanlarının ahını aldınız. keşke böyle gitmeseydiniz. madem o koltuğa oturdunuz yetki sizde ayedaş çalışanları ile helalleşmek için hepimize yapılan haksızlığa dur deyin. ne sizin gönlünüz rahat nede bizlerin. sizin de ayedaştan bu şekilde ayrılmaktan dolayı mutlu olduğunuzu düşünmüyorum. sizin adaleti sağlayacağınıza inanmak istiyoruz ve bekliyoruz. başarılar
18.08.2013 / 01:30
serkan kara: 
"tedaş"
hayırlı olsun
15.08.2013 / 22:17
Hayırlara Vesile Olsun: 
"Genel Müdürümüz"
Biz sizi çok sevdik ama bizden daha çok sevenler varmış. TEDAŞ ve enerji sektöründe sizin gibi büyük bir insanın ve başarılı birinin üstelik bizim genel müdürümüz olduktan sonra TEDAŞ Genel Müdürü olmanız bizleri gururlandırmıştır. Yeni görevinizde başarı ve sağlık diler hayırlara vesile olmasını yüce allahtan niyaz ederim.
15.08.2013 / 19:09


YAZARLAR