Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Türkiye'yi Karanlık Tabloya Atamayız
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Türkiye'yi Karanlık Tabloya Atamayız

Türkiye'yi Karanlık Tabloya Atamayız
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, katıldığı bir programda emeklilikte yaşa takılanların emeklilik beklentilerine dair soruları da cevapladı.
12.08.2013 / 11:02

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, katıldığı bir programda emeklilikte yaşa takılanların emeklilik beklentilerine dair soruları da cevapladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, konuya ilişkin sorulan soruya, prim gün sayısı dolup da yaşı bekleyenlerden gelen taleplere iyi niyetle yaklaştıklarını belirterek, 'Şu anda bu anlamda böyle bir çalışmanın olmadığını söyleyebilirim' dedi...


Bakan Çelik, "Hesaplanmadan sırf popülizm uğruna, seçim uğruna, geçici olarak insanları memnun etme uğruna Türkiye sosyal güvenlik sisteminin sıkıntılarla karşı karşıya kaldığını belirterek," 1999 yılında bunun görüldüğünü ve bir müdahale yapıldığını hatırlattı.


Çelik, ‘‘4447 sayılı yasa ile; ‘1 Ocak 2002’den sonra işe başlayacak olanlar 60 yaşında emekli olacaklar. Fakat onun öncesinde işe başlayanlara da kademeli demişler. Yani yaş kriterini bir anlamda tekrar geri getiriliyor. Şimdi bu arada kalan vatandaşlarımızın sıkıntıları var. Burada yanlış nedir, yeni bir uygulama getiriyorsanız, yeni işe başlayanlara şamil olması gerekir. Bu düşünülmemiş çünkü devletimiz çok zora girmiş. İster istemez mevcut çalışanlarda dahil edilmiş. Şimdi karşımızda ‘biz yaşa takıldık, yaş kriteri yoktu, şimdi yaş var. Bizde bizden öncekiler gibi yaş kriteri aramadan emekli olmak istiyoruz’ bu tabiî ki mümkün değil. Neden mümkün değil, bu yeniden 1991’e geri dönmek olur. Türkiye’yi yeniden karanlık bir tabloya atmaktır. Böyle bir şey söz konusu değil. Türkiye'yi karanlık tabloya atamayız.” şeklinde konuştu. 


 


türktime

Bu haber toplam 3106 defa okundu
YORUMLAR
Hüseyin Kaya: 
"EYT"
Sizin söylediklerinizin Başbakanının nezdinde hiçbir önemi yok.Eğer Başbakan birgün içinde bu işi halledin derse siz de kukla olduğunuz için hemencecik bir kaynak bulup bu işi hallederseniz ne hale düştüğünüzün farkına varacak mısınız?
13.08.2013 / 16:28
nedim efe: 
"eyt"
Sayin bakanim sizlere oy vermis kisi olarak elestirmekte once benim kakkim olduyunu dusunuyorum bu sigorta kurumunu bizmi batirdikta sadece biz bedel oduyoruz geriye donuk kazanilmis hakkimiz alindi elimizden ben sskya girerken kanun neyse onu istiyorum bunubenden gasbeden eski hukumet ve bunu devam ettiren sizlere hakkimi helal etmiyorum saygilar...
12.08.2013 / 22:13
BAHAR AKSOY: 
"EYT"
Sayın bakanım 2-3 ay evvel yaşatakılanlar için madursunuz dediniz ve bizi dikkate aldığınızı söylediniz,şimdilerde erken emeklilik yok diyerek tam tersi bir görüş bildiriyorsunuz bizim istediğimiz erken emeklilik değil biz kanunlar geriye işletilemez diyoruz hakkımızı istiyoruz en azından yaş bekleyenlere 3-5 yıl arasında iyileştirme yapmalıydınız bu kadar insan seçime kadar bir ışık görmezse AKP ye sandıkta kötü süpriz yapacakla rbu böyle biline!!!!
12.08.2013 / 15:02
sadedtin yılmaz: 
"yaş magduru"
sy bakan haklısınız deyipde hak kasbı yapan bakan olarak tarihe gecmeye az zamanın kaldı.oyüzden her hangi bir yaş magdurunun bet duasının kabulu olmadan tarihde yerini al.haklısınız ama hak gasbı yapıyorum deki daha makbul olsun.
12.08.2013 / 14:31
mehmet kandemir: 
"haketmeyene bol keseden dağıt hakedene verme işte adalet anlayışınız"
bakanım bizlerin oylarına ihtiyacı yok makarnacılar dullara verilen beleş paralra 100 bin sözleşmeli kadroya alınması 3 milyon yardım kartı verilmesi bunlardan gelecek oylar size yeter değilmi sayın bakan ama bilmelisinki bunlara verilen haklar helal değil hakedilmeden alınteri verilmeden verilen haklar emeklilikte yaşa takılanların ise kazanılmış haklarını bile vermiyorsunuz tabi bu ülkenin bir hamalı olması lazım ohamalda EYT bizim paramızla haklar veriliyor bilesinizki hiçbir zaman bu verilen haklar helal değil hakkım sizede verdiğiniz kişilerede helal değil
12.08.2013 / 11:33


YAZARLAR