Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Hakka Yürüyüş Sona Erdi
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Hakka Yürüyüş Sona Erdi

Hakka Yürüyüş Sona Erdi
“Emeklilik Hakkım Neredesin Sana Geliyorum” yürüyüş eylemi, bugün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önüne siyah çelenk bırakılarak sonlandırıldı.
06.08.2013 / 16:45

Enerjimagazin-Emeklilik için gerekli prim gününü ve hizmet yılını doldurdukları halde 1999 - 2002 Yıllarında Yasalaşan “Kademeli Emeklilik Yasasından” dolayı emekli olabilmek için yaş şartına takılanlar seslerini ve yaşadıkları mağduriyetlerini duyurabilmek için  “Emeklilik Hakkım Neredesin Sana Geliyorum” sloganıyla 27.07.2013 tarihinde Başkent Ankara’ya doğru yürümeye başlamışlardı.
Kayseri’den Emeklilikte Yaş Mağdurlarını temsilen iki kişi ile başlayan yürüme eylemini Hüseyin Akyol’'un eşinin rahatsızlığı nedeniyle memleketine dönmek zorunda kalması üzerine, yürüyüşü tek başına sürdüren Hasan Sağlam’a, Soner Rüstem de katılmıştı.


Gasp edilen haklarının geri verilmesini talep eden Emeklilikte Yaşa Takılanları temsilen Hasan Sağlam tarafından başlatılan, “Emeklilik Hakkım Neredesin Sana Geliyorum” yürüyüş eylemi bugün Hasan Sağlam, Soner RÜSTEM ve arkadaşları tarafından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önüne siyah çelenk bırakılarak sonlandırıldı.
Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu Üyeleri Hasan SAĞLAM ve Soner RÜSTEM bugün sabah saatlerinde Demirlibahçe Postanesinin önünden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına doğru yürümeye başladılar. Milli Kütüphane’nin önünde kendilerini bekleyen Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu üyeleri ile buluşarak, buradan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önüne kadar birlikte yürüdüler. İlk olarak Cebeci Askeri Şehitliği'ni ziyaret ederek tüm şehitlerimiz için dua ettiler.Bu arada Cebeci Askeri Şehitliği'ni ziyaret ederek tüm şehitlerimiz için dua ettiler.


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önünde bekleyen Emeklilikte Yaş Mağdurları, Hasan Sağlam ve Soner Rüstem’i alkışlarla karşıladılar. Bakanlığın önüne siyah çelengin konulmasının ardından basın açıklaması yapıldı.
Basın açıklamasını yapan Hasan Sağlam, “ 1999 - 2002 Yıllarında Yasalaşan “Kademeli Emeklilik Yasasından” dolayı mağdur olduk. O gün bu yasanın çıkmaması için Mecliste red oyu veren Bugünkü Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül, Başbakan Yardımcımız Bülent Arınç, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Faruk Çelik başta olmak üzere pek çok Ak Parti Milletvekili bugün bu yasayı neden sahipleniyorlar? Anlamak ta güçlük çekiyoruz. Biz yasanın geriye doğru işletilmesi nedeniyle mağduruz. Gasp edilen emeklilik hakkımızı alıncaya kadar eylemlerimiz ve mücadelemiz devam edecek.” Dedi.


Bu haber toplam 5009 defa okundu
YORUMLAR
tekin bilgin: 
"emeklilikte yaşa takılanlar enerjimagazine teşekkürler"
emeklilikte yaşa takılanların sesi oldunuz çok teşekkür ediyoruz yayın hayatınızda üstün başarılarınız için size dua ediyoruz saygılar.
07.08.2013 / 01:51
Güler Baraç: 
"#eyt"
#emeklilikteyaşatakılanlar erken emeklilik değil ertelenen emeklilik haklarını istiyor. İşe giriş tarihindeki yasayla emeklilik haklarını tam istiyorlar. Teşekkürler enerjimagazin.... iyi yayınlar
06.08.2013 / 20:01
mehmet kandemir: 
"bitsin artık bu çile"
neredeyse her ay eylem yaptık bizler varlıklı kişiler değiliz dolmuşa otobüse bile binecek paramız çoğu zaman olmuyor EYT li birçok arkadaş parasızlık yüzünden pc sini iptal ettirdi hala bakanımız ve başbakanımız bizleri görmüyor bizler örgütcü değiliz partizanlık yapmıyoruz hakları ellerinden haksızca ellerinden alınmış halk olarak rica ediyoruz bu ızdırabı bitirin artık 1 eylül antalya basın açıklamamız var bu insanlar evinin rızkını keserek yollara düşüyor artık bitsin bu çile haklarımız iade edilsin
06.08.2013 / 17:25


YAZARLAR