Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Hakka Yürüdüler
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Hakka Yürüdüler

Hakka Yürüdüler
Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu Üyeleri Hasan SAĞLAM veSoner RÜSTEM bugün öğlen saatlerinde Başkent Ankara’ya ulaştılar.
07.08.2013 / 00:45

Enerjimagazin-Emeklilik için gerekli prim gününü ve hizmet yılını doldurdukları halde 1999 - 2002 Yıllarında Yasalaşan “Kademeli Emeklilik Yasasından” dolayı emekli olabilmek için yaş şartına takılanlar seslerini ve yaşadıkları mağduriyetlerini duyurabilmek için  “Emeklilik Hakkım Neredesin Sana Geliyorum” sloganıyla 27.07.2013 tarihinde Başkent Ankara’ya doğru yürümeye başlamışlardı.


Gasp edilen haklarının geri verilmesini talep eden Emeklilikte Yaşa Takılanlar, “Emeklilik Hakkım Neredesin Sana Geliyorum” adını verdikleri, 12 gün sürmesi beklenen ve Ankara’da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önünde son bulacak yürüyüş beklenenden daha kısa sürede tamamlandı.
Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu Üyeleri Hasan SAĞLAM ve Soner RÜSTEM bugün öğlen saatlerinde Başkent Ankara’ya ulaştılar. Bugünkü yürüyüşlerini Başkent Anakara’da bulunan Demirlibahçe Postanesi önünde sonlandırdılar. Hasan Sağlam ile Soner Rüstem de Facebook’tan yaptığı açıklama ile Başkent Ankara’ya ulaştıklarını duyurdu.


Hasan Sağlam’ın Açıklaması


“Allahın izni ile Kayseri’den Ankara’ya yürüyüşümüzü başarı ile kazasız belasız tamamladık. Yarın sadece km lik şehir içi yürüyüşümüz kaldı. Ben elimden geleni yaptım sanırım. Sizlerde eğer elinizden geleni yaparsanız bu yürüyüş boşa gitmemiş olacak.  Devlet 11 gün boyunca bizlerle beraberdi. Haberdardı. Kayseri-Kırşehir ve Kırıkkale’de basın açıklamaları ve TV’lere röportajlar verdik. Yerel gazetelere haber olduk. En azından bu 3 ilde haber olmamıza vesile oldum. Lütfen, sizlerde davamıza sahip çıkarak yarın Ankara’da olmaya çalışın. Küskünlükleri boş verin En başta kendi hakkınız için katılımı sağlayın. YARIN GÖRÜŞMEK DİLEĞİYLE ALLAHA EMANET…”
Soner Rüstem’in Açıklaması


“Demirlibahçe postanesi önüne geldik. Yürüyüş eylemi bugünlük sonlandı. Yarın saat 09.00 sularında Demirlibahçe postanesinden Çalışma Bakanlığına istikametine doğru yol alacağız. Ergenekon olaylarından dolayı istikametimizde (Kızılay’da) olaylar varmış. Duruma göre gidiş istikametinde hafif sapmalar yapabiliriz. Saat :11:30 yada 12:00 gibi Milli kütüphane önünde olmayı planlıyoruz. Demirlibahçe postanesi ile Milli Kütüphane arası 9 km kadar. Bugünkü yürüyüşe katılarak bize eşlik eden sn Elif Topal ve sn Tayfun Kunar beye çok teşekkür ediyoruz.”


Hatırlanacağı üzere, Kayseri’den Emeklilikte Yaş Mağdurlarını temsilen iki kişi ile başlayan yürüme eylemini Hüseyin Akyol'un eşinin rahatsızlığı nedeniyle memleketine dönmek zorunda kalması üzerine, yürüyüşü tek başına sürdüren  Hasan Sağlam’a İstanbul’dan Kırıkkale’ye gelen Soner Rüstem’de katılmıştı. Yürüyüş boyunca, yürüyüş güzergahı üzerinde ki İllerde büyük ilgiyle karşılanan Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu Üyelerinin sağlık durumlarının oldukça iyi olduğu da öğrenildi.


Hasan Sağlam ve Soner Rüstem yarın, bugün yürüyüşe son verdikleri yer olan Demirlibahçe Postanesinin önünden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önüne doğru yürüyüşe geçecekler. Saat: 11.30 da Milli Kütüphanenin önünde bekleyen diğer Emeklilikte Yaş Mağdurları ile buluşarak yürüyüşü bakanlık önüne kadar birlikte gerçekleştirecekler.


Ankara Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekiplerinin Hasan Sağlam’ı arayarak 15 kişiden fazla kişinin yürüyüşüne izin verilmeyeceğini, bu sebeple eyleme katılacak diğer mağdurların Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önünde beklemelerini söyledikleri de öğrenildi.


Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu Üyelerinin eylemi yarın Saat:13.00 da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önünde siyah çelenk konulması ile son bulacak. 

Bu haber toplam 3136 defa okundu


YAZARLAR