Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Bizi Sokağa Dökme Bakanım
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Bizi Sokağa Dökme Bakanım

Bizi Sokağa Dökme Bakanım
Hasan SAĞLAM, “Emeklilik Hakkım Neredesin Sana Geliyorum” sloganı ile başladığı yürüyüş eyleminin beşinci gününde Kırşehir’e ulaştı.
30.07.2013 / 22:06

Bundan beş gün önce, Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu Üyesi Hasan SAĞLAM, seslerini ve içinde oldukları mağduriyetlerini duyurabilmek için “Emeklilik Hakkım Neredesin Sana Geliyorum” sloganıyla Başkent Ankara’ya doğru yürümeye başlamıştı.


Hasan SAĞLAM, “Emeklilik Hakkım Neredesin Sana Geliyorum” sloganı ile başladığı ve Ankara’da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önünde son bulacak yürüyüş eyleminin beşinci gününde  Kırşehir’e ulaştı. Kırşehir’de Kırşehirlilerin ve medya kuruluşlarının yoğun ilgisi ile karşılandı.


Kırşehir’de bir televizyon kanalına da konuk olan Sağlam, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’e seslenerek; “Sesimiz duyun sayın bakan, bizi sokağa dökmeyin” diye konuştu.


İşte Hasan SAĞLAM’ın Kırşehir’de Yaptığı Açıklama


“1999 yılında çıkartılmış olan yasanın mağdurlarıyız. Şuanda benimle aynı durumda olan insanlar için ve kendi hakkım için emeklilik hakkım sana geliyorum sloganıyla Cuma sabahı Kayseri’den yola çıktım. Ankara’da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ne kadar yürüyeceğim. Bakanlık önüne siyah çelenk koyarak eylemi sonlandıracağım. Şimdi mağduriyetimizi kısaca bahsedeyim size. 1999 yılında bir gecede çıkarılan yasayla geriye dönük 26 sene emeklilik haklarımız Bakan Faruk Çelik’in dediği gibi devlet tarafından gasp edildi.


Devletin bakanı hakkımızın gasp edildiğini söylüyorsa, hakkımızı iade etsinler. Hakkımızı istiyoruz. Herhangi bir marjinal grup değiliz. Tamamen orijinal bir gurubuz. İşçi grubuyuz. Devletim bana 25 yıl çalış 5150 gün prim öde seni emekli edeceğim dedi. Ben bu şartları yerine getirdim. Devlette verdiği sözü yerine getirsin istiyoruz.


Şu anda gerçekten çok zor durumda olan arkadaşlarımız var. Parklarda yatanlar, maddi durumdan dolayı eşinden ayrılanlar var. Üniversitede çocuklarımız var bunları okutuyoruz. Devlet daha gençsiniz diyor. İşverene gidiyoruz yaşlısın diyor. İş bulamıyoruz bulsak ta çok düşük maaşla çalıştırıyorlar. Diyorlar ki 25 yaşındaki varken seni niye çalıştırayım? İki arada bir derede kaldık. Devletimizin bizim sesimizi duymasını istiyoruz. Bu duruma acil bir çözüm bulsunlar. Eğer gerçekten çok genç olduğumuzu düşünüyorlarsa iş versinler o halde. Şu anda bir milletvekili, 29 yaşında emekli maaşı alıyorsa, ben neden alamıyorum. O, 29 yaşında ben 45 yaşındayım. O emekli maaşı alıyor ben alamıyorum. Biz de hükümete bunu  soruyoruz.


Faruk bey bizi çağırdı görüştük. Bizzat kendisi bizlerle görüştü. Kendisi tamam haklısınız diyor. Devlet hakkınızı gasp etmiş diyor. Devlet bütçesi bunu çözmeye müsait değil diyor. Her kesime müsait de neden bize gelince müsait değil? Bizim ödemiş olduğumuz primler var. Bu primleri ödediğimize göre bir yerde olması lazım. Bütçe nasıl uygun değil bunu anlayamıyorum. Şu an 5 milyon insan çoluğu çocuğu ile birlikte 13 milyon insan mağdur bir şekilde bekliyorlar. Daha önce İstanbul, Ankara, İzmir,  Antalya, Bursa’da eylemler yaptık. Hatta geçen ay içerisinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önünde eylem yaptık. Hükümet sesimizi duymuyor. Bu sefer yürüme eylemi yapıyoruz. Hükümet bunu da duymazsa 1 Eylülde Antalya’da saat 12 de, 7 Ekim de Bursa’da saat 14 te geniş katılımlı eylemler gerçekleştireceğiz. Bakan Faruk Çelik beye buradan sesleniyorum. Lütfen bizi sokağa dökme Bakanım. Hakkımızı iade et, bizi sokaklara dökme.


Beş gündür yollarda yürüyorum. Bir kişiden bile olumsuz bir tepki görmedim. Herkes sizin arkanızdayız diyor.  Tekrar söylüyorum biz marjinal bir gurup değiliz.”


Yürüyüş eylemi sırasında Enformasyon Medya Grubunu da unutmadılar.

Açtıkları pankart ve giydikleri tişörtlerine medya grubumuzun adını da yazdılar. Başta Hasan SAĞLAM olmak üzere tüm Emeklilikte Yaş Mağdurlarına bu jestlerinden dolayı teşekkürü borç biliriz. 

Bu haber toplam 5787 defa okundu
YORUMLAR
SANVER KOCA: 
"YAŞ, YAŞ, YAAAAAAŞŞŞŞŞ"
7 YAŞIMDAN BERİ ÇALIŞIYORUM AMA 18 YAŞ ALTI ÇALIŞMALARIM SAYILMAZ MIŞ.. BENDEN DAHA GEÇ İŞE BAŞLAYANLAR EMEKLİ OLDU BEN OLAMIYORUM. İŞTEN AYRILSAM 18 YAŞ SONRAKİ 29 YILLIK BİRİKİNTİMİ ALAMIYORUM. 15 YIL BOYUNCA 42 NCİ YAŞIMDA EMEKLİ OLACAĞIM HESABIYLA CANIMI DİŞİME TAKIP ÇALIŞMIŞKEEEN "OLMAAAAAZ 49 UNCU YAŞINDA EMEKLİ OLACAKSIN" VE ŞU GÜN OLMUŞ BUNU DÜZELTEBİLMEK VATANA İHANETMİŞ.. ÜÇ KURUŞLUK EMEKLİ İKRAMİYEM-MAAŞIM 42 NCİ YAŞIMDAN BERİ GASP EDİLMİŞ, KÖLE GİBİ HADİ ÇALIŞ DA KURTAR BAKALIM DENİLİYOR. ÇÜNKÜ NE DE OLSA BU KANUNU YAPANLAR VE DÜZELTMEYENLER BENİ YARATMIŞLAR YA ÖMRÜMÜ DE ALTI YEDİ YIL UZATACAKLAR...
02.10.2013 / 22:12
Gürcan Öztürk: 
"emeklilik"
İnsanların hakedilmiş hakları bütçe uygun değil deyip ertelenemez . Ortada hakedilmiş bir hak var.Bakanlık olarak çalışma yapıp düzeltmeleri gerekir. Bu kadar duyarsızlık olur mu.insanların alacakları hep ötelene ötelene nereye kadar gider bu iş.Devletin gelir getiren kurumları hep satıldı.tabi ki döner sermayesi olan sistem yok edilmiş oldu.
18.08.2013 / 14:13
mehmet kandemir: 
"emeklilikte yaşa takılanlar yollarda"
enerjimağazin ailesi sizlere sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz inşallah sizlerin sayesinde büyük medya kuruluşlarıda bizleri kayseri ankara yolunda haber yapacaklardır
31.07.2013 / 11:57
Erkan Gemici: 
"EYT lilerin emeklilikleri..."
İyiki varsınız sizden başka halimizden anlayan yok bu ülkede..Aylin Kotil kadar olamadık ya ben ona üzülüyorum..Size minnettarız...Teşekkürler...Desteğiniz daim olması umudu ile...
31.07.2013 / 11:56
tekin bilgin: 
"emeklilikte yaşa takılanlar size teşekkür eder"
bizleri yalnız bırakmıyan sürekli sesimiz olan enerji magazine teşekkür ediyoruz allah yolunuzu açık etsin inşallah sektörünüzde büyük başarılara imza atmanızı temenni ediyorum saygılar
31.07.2013 / 11:08
EYT Haydar Ali Yonar: 
"EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR"
Gasp edilen emeklilik hakkımızın iadesi için vermiş olduğunuz deteğe sonsuz teşekkürler....
31.07.2013 / 10:58
fatma: 
"emeklilikte yaşa takılanlar"
Bize bu haklı mücadelemizde destek olduğunuz için yanımızda yürüdüğünüz için sesimizi duyurduğunuz için medyadaki çığlığımız olduğunuz için binlerce kez teşekkürler.
31.07.2013 / 09:53
ercan sa: 
"..."
bu haklı davamızda bizi görmeyen hükümeti biz de seçim zamanı görmeyeceğiz. bunları sandığa eyt gömecek haberleri yok.
31.07.2013 / 09:50
Mehmet Şahin: 
"Teşekkürler"
Bizlere desteklerinden dolayı enerji magazine ve Tüm yetkililerine sonsuz teşekkürler.
31.07.2013 / 09:39

""
Sesimizi duyurmaya çalıştığınız için teşekkürler
30.07.2013 / 22:55

""
Sesimizi duyurmaya çalıştığınız için teşekkürler
30.07.2013 / 22:55


YAZARLAR