Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Hakka Yürüyüş Başladı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Hakka Yürüyüş Başladı

Hakka Yürüyüş Başladı
Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu Üyeleri seslerini ve içinde oldukları mağduriyetlerini duyurabilmek için bu kez “Emeklilik Hakkım Neredesin Sana Geliyorum” sloganıyla Başkent Ankara’ya doğru yürümeye başladılar.
27.07.2013 / 23:48

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu Üyeleri seslerini ve içinde oldukları mağduriyetlerini duyurabilmek için bu kez “Emeklilik Hakkım Neredesin Sana Geliyorum” sloganıyla Başkent Ankara’ya doğru yürümeye başladılar.


“Emeklilik Hakkım Neredesin Sana Geliyorum” adını verdikleri ve Ankara’da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önünde son bulacak yürüyüş, Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu Kayseri Sorumlusu Hasan Sağlam’ın Kayseri Ak Parti İl Başkanlığı önünde yaptığı basın açıklamasının ardından başladı.
Eyleme katılmak için Ankara’dan Kayseri’ye gelen Hüseyin Akyol ile Hasan Sağlam Kayseri Ak Parti İl Binası önünde yaptıkları basın açıklamasının ardından Başkent Ankara’ya doğru yürüyüşe geçtiler.Yürüyüşün 12 gün sürmesi bekleniyor.Kayseri eski terminal kavşağına kadar ilerleyen Hüseyin Akyol ile Hasan Sağlam’ı burada bekleyen polis ekipleri Hasan Sağlam ve Hüseyin Akyol’a Kayseri çıkışına kadar araçla bırakmayı teklif ettiler. Fakat bu teklif Hasan Sağlam ve Hüseyin Akyol tarafından kabul edilmedi.
“Emeklilik Hakkım Neredesin Sana Geliyorum” Yürüyüşüne başlayan  Hüseyin Akyol ile Hasan Sağlam’ın, yürüyüş boyunca bütün ihtiyaçları, bu eyleme maddi destek verecek olan Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu Üyeleri tarafından karşılanacak.


Emeklilikte Yaşa Takılanlar Basın Açıklaması;


Değerli Basın Mensupları

Bizler emeklilikte yaşa takılanlar olarak 1999 yılında bir gecede emeklilik hakları elinden alınan,kademeli olarak ta emeklilik hakları ötelenmiş ve 1999 öncesi çalışma hayatına başlayan işçi memur ve esnaf olan kişileriz.


Hiçbir siyasi yada etnik gruba bağlı değiliz. Emeklilikte Yaşa Takılanlar Facebook Grubuyuz. Şimdiye kadar İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Kayseride eylemler yaparak, hatta Ankara Abdi İpekçi Parkında açlık grevi yaparak hükümete ve meclisimize sesimizi duyurmaya çalıştık. Her ne hikmetse hükümet bizi duymazlıktan gelmekte, verilen önergeleri bir bir reddetmekte, Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik yaş ve prim

şartlarından birini kaldırmak vatana ihanet olur diye tv’lerde acıklamalar yapıyor. Bizde kendisine buradan Kayseri’den soruyoruz, sayın Çelik sizlerin yaş ve prim günleri ne kadardır?
Devlet biz işe girerken 25 yıl ve 5150 gün prim şartlarıyla emekli edecekti dünyanın neresinde kanun cıkarılıp ta geriye doğru işletilmiştir. Dünyanın neresinde sizin gibi 2 yıl vekilliği yapanlar emekli oluyor.


Devlete yakışan 20 yıl kadınlar 25 yıl erkeklerin çalıştığında emekli olur sözünü tutmasını bekliyoruz. Gelecekteki çocuklarımızın hakkını yemek doğru değil diyen bakan bey bizim çocuklarımızın günahı nedir? Bunların hakkı ne olacak?


Size bir kez daha evet bir kez daha sesleniyoruz!


Emeklilikte yaşa takıp beklettiğiniz 5 milyon insan ve 13 milyon ailemiz ilk seçimlerde size gereken cevabı vereceğimizden hiç şüpheniz olmasın, bugün (Emeklilik Hakkım Nerdesin Sana Geliyorum) Sloganıyla Kayseri’den Ankara’ya 12 gün sürecek protestomuza başlıyoruz.
Arefe günü öğlen çalışma bakanlığı önünde siyah çelenk koyarak bu eylemimizi sonlandıracağız. 18.08. 2013 tarihinde Pendik/İstanbul Mehmet Akif Ersoy Kültür Mrk.önü basın açıklaması imza kampanyası, 01 Eylülde Antalya’da saat 12 de geniş katılımlı bir eylem, 27 Ekimde de Bursa’da yine geniş katılımlı ikinci eylemimizi yapacağız. Eğer halen hükümetten olumlu cevap gelmezse 2014 mart yerel seçimlerinde hükümete sandıkta en güzel cevabı bizler verecegiz.


Buraya kadar gelerek verdiğiniz destek içinde siz basın mensuplarına sonsuz teşekkürlerimizi sunarım.


Bu haber toplam 9850 defa okundu
YORUMLAR
RECEP ÖZDEMİR: 
"HAK ARAMAK"
Hepimiz emeklilikte yaşa takıldık ve bu ugurda hak arayışı içine girdik mademki yollara duştuk. Sayın Başbakan,ın dediği gibi BİR OLALIM ,İRİ OLALIM ,DİRİ OLALIM ve hakımızı almak için mucaleden vaz geçmeyelim ALLAH yar ve yardımcımız olsun
30.07.2013 / 19:32
selma aydoğdu: 
""EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR""
Yanımızda olduğunuz ve desteğiniz için tüm EYT grubu adına Teşekkürler.
27.07.2013 / 09:23
celil özturk: 
"bizim hakkımızı verin."
evet kardeşim hakkımızı istiyoruz...........................
27.07.2013 / 02:07
mehmet kandemir: 
"EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR"
Teşekkürler enerjimağazin her zaman yanımızda oldunuz allah sizden razı olsun sizin verdiğiniz desdeği büyük medya kuruluşlarından ne yazıkki göremiyoruz mağdurun yanındasınız haksızlıkla çıkartılmış türkiyede yasaların ilkkez geriye doğru işletildiği vatandaşlarız suçumuz alt kesimmi olmak haklarımızı dahi arayacak maddi gücümüzün olmamasımı buradan bizleri yıllarca sömüren sendikalarımıza sesleniyoruz nerelerdesiniz neden bizlerin haklarını savunmuyorsunuz sizleri biz emeklilikte yaşa takılanlara desdek olmadığınız için KINIYORUZ
26.07.2013 / 11:30


YAZARLAR