Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Haşim KEKLİK Görevinden Ayrıldı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Haşim KEKLİK Görevinden Ayrıldı

Haşim KEKLİK Görevinden Ayrıldı
TEDAŞ Genel Müdürü Haşim KEKLİK 10 yılı aşkın süredir sürdürdüğü görevine veda etti.
22.07.2013 / 20:01

TEDAŞ Genel Müdürü Haşim KEKLİK 10 yılı aşkın süredir sürdürdüğü görevine veda etti. Haşim KEKLİK’in emekliliğe ayrıldığı öğrenildi. Emeklilik dilekçesini veren Keklik bir aylık yıllık izine ayrıldı ve izininin bitiş tarihi ile resmen emekli olacak.


Emekli olmasının nedenlerini anlatan Keklik, şöyle konuştu:


"Sayın Bakan ile Sayın Müsteşarla görüştüm. Maliye Bakanı ile görüşeceğim. Bütün ilgili taraflarla tek tek görüşüp helalleşip gideceğim. Aniden verdiğim bir karar değil. Özelleştirme süreci bitti, şirketler özelleştirildi. Dolayısıyla yapmak istediğimiz işlemler tamamlanmış oldu. O bakımdan benim burada olmamın pek bir gereği kalmadı. İnşallah, yıllardır içerisinde bulunduğum sektör olması hasebiyle başka bir yerde de olsa bu sektörde çalışmaya devam edeceğim. Ama şimdiden bir sözleşme veya planlama yapmadım. Sektörüm bu olduğu için bu sektör içerisinde bulunacağım."


Enerji kulislerinde, emekliliğe ayrılan Haşim KEKLİK’in yerine İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Mükremin ÇEPNİ’nin getirileceği iddia ediliyor.


Haşim KEKLİK Kimdir?


12.02.1951 tarihinde Tunceli, Pertek`de doğdu. 1971-1974 İstanbul Bakırköy Ortaokulu ve Bakırköy Lisesi, 1974-1979 İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği eğitimini aldı.1982-1983 ODTÜ Hazırlık Okulu (ingilizce)nu takiben, 1983-1985 ODTÜ Elektrik Mühendisliği Yüksek Lisans Eğitimi yaptı.

1980-1989 tarihleri arasında G.Ü. Teknik Eğitim ve Mühendislik Fakültesinde Öğretim Görevlisi olarak görev aldı. Savunma Sanayi Müsteşarlığında Uzman ve Proje Koordinatörü olarak sırasıyla; 1989-1992 eğitim uçak ihalesi sözleşmesinin yapılması, ilk 6 uçağın İtalya`dan alınması, diğerlerinin teknoloji transferi ile Türkiye TAI tesislerinde üretilmesinde proje koordinatörlüğü, 1990-1993 İspanyol CASA Firması ile hafif nakliye uçağı ortak üretimi elektrik ve elektronik sistemler koordinatörlüğü, 1993-1994 Amerikan Sikorsky firması ile genel maksat helikopteri alım sözleşmesi, bu konuda proje uzmanlığı ve alt sistemler proje koordinatörlüğü, 1994-1995 Fransız-Alman EUROCOPTER firmasından helikopter alımında proje koordinatörlüğü,1995-1996 aynı firma ile Türkiye`de TAI ve ASELSAN tesislerinde teknoloji transferi ile lisans altında ve ortak üretim anlaşmasının proje koordinatörlüğü,1995-1996 Sikorsky firmasından füze ve elektronik harp donanımlı helikopter alım ihalesi ve bunların üretim aşamasının koordinatörlüğü, 1996-1997 enerji, savunma ve otomotiv sektörünün ihracata yönelik olarak yapılandırılmasına yönelik master plan çalışmasında Başbakan danışmanlığı ve koordinatörlüğü, 1997-2003 Leopard tank modernizasyonu projesinde tankların elektronik sistemlerinin yenileştirilmesinde proje koordinatörlüğü görevlerini yürüttü.21.02.2003 tarihinde TEDAŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğüne atandı, Haşim KEKLİK; ingilizce bilmekte olup,evli ve 4 çocuk babasıdır.


Haşim KEKLİK'e emeklilik yaşamında mutluluklar dileriz.


Bu haber toplam 10184 defa okundu
YORUMLAR
ilhami Güneş: 
"Hakkimi Haram olsun."
2012 yilinda kpss puani ile özelleşen ve özelleştirme kapsaminda olan Tedaş temsilciliklerinde veya kurulacak olan yerlerde göreve başladim ama özelleştirme esnasinda. Personel daire başkanliğina sunulan isim listemiz sümen alti yapilip yerimize 4/C ye gitmesi gerekenler alindi. Onlarin yerine biz gittik. Dönemin personel daire başkani ve yönetim kurulunun kanunsuz usülsüzlüğüdür. Birçogumuz dava açtik .iki kisi hala dava ile uğraşiriyoruz. 4 yil oldu sonuçlanmadi. Diger dava açanlar geriye işe döndü. Benim davam sonuçlaninca buna sebeb olanlara mezara girseler de dava açacagim. İnşallah maddi ve maneviyatlari, aile huzurlari bozulur. HAKKIMI HELAL ETMIYORUM...
11.12.2016 / 23:45
Uğur Battal: 
"HELALLİK Mİ İSTİYORSUN???"
Sizin gibi kendisini padişah zanneden insanların helalleşmesi ancak üst tabakadaki 3-5 kişi ile olur. Zatı muhterem Bakanlardan alacağı helallik ile kurtulacağını zannediyor herhalde. Ya altınızda çalışan ve kendi keyfi kararlarınız ile mağdur ettiğiniz binlerce Tedaş çalışanın hakları ne olacak.Onlardan biri olarak Ben ve ailemde kesinlikle haklarımızı helal etmiyoruz. (Bu zaat için ne kadar önemli bizim haklarımız oda tartışılır.)
04.08.2013 / 19:49
MUSTAFA ERYAVUZ: 
"Helalleşmek"
TEDAŞ Bünyesinde kapsamdışı personelleri ile de helalleşmeyi düşünüyorlar mı acaba zatı muhterem? mağdur ettiği 1198 Üniversite Mezunu Yönetiçilik yapmış kapsamdışı personeli şimdi Mahkeme kapılarında sürünmekte unutmasınki bu dünyanın birde öteki tarafı var ben hakkımı helal etmiyorum ve arkadaşlarımında iki eli ahirette yakanda olacak haşim bey.
31.07.2013 / 12:08
abdullah ademoğlu: 
"helalleşmek..."
tedaşın kapsamdışı personelleri ile de helalleşmeyi düşünüyorlar mı acaba zatı muhterem? mağdur ettiği binden fazla kapsamdışı personelin iki eli ahirette yakanda olacak haşim bey.
26.07.2013 / 15:55


YAZARLAR