Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Cem Aşık Yeniden EÜD Başkanı Seçildi
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Cem Aşık Yeniden EÜD Başkanı Seçildi

Cem Aşık Yeniden EÜD Başkanı Seçildi
Enerjisa Üretim CEO Danışmanı Cem Aşık, yeniden EÜD Başkanı olarak seçildi.
03.04.2021 / 19:56

Enerjimagazin-Elektrik Üreticileri Derneği’nin pandemi nedeniyle ertelenen 14. Olağan Genel Kurulu 25.03.2021 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi. Üyelerin çoğunluğunun katıldığı Genel Kurul’da yapılan oylamada yeni Yönetim Kurulu ve diğer kurullar oybirliğiyle seçildi.


Genel Kurul’un hemen ardından yapılan ilk Yönetim Kurulu toplantısında ise Enerjisa Üretim CEO Danışmanı Cem Aşık oybirliğiyle EÜD’ün Başkanı olarak yeniden seçildi.


EÜD Yönetim Kurulu’na giren şirketler ise şu şekilde oluştu:


Yönetim Kurulu Asil Liste (alfabetik)


Akenerji


Aksa Enerji


Doğan Enerji


Enerjisa Üretim


Entek Elektrik


Eren Enerji


Gama Enerji


IC İçtaş


İskenderun Enerji


Limak Enerji


Soyak Enerji


Ayrıca EÜD’ün Danışma Kurulu da şu isimlerden oluştu:


Danışma Kurulu Asil Liste (alfabetik)


R. Önder Karaduman


Acwa


Bilgin Enerji


Borusan ENBW


Ken Kipaş


Palmet


Sanko Enerji


Yıldızlar Enerji


Zorlu Enerji


EÜD Başkanı Cem Aşık’tan Teşekkür


Genel Kurul sonrası yaptığı açıklamada Derneği sektörün en önde gelen kurumu haline getiren eski yönetimlerin tümüne teşekkür ederek; “Derneğimiz bu Genel Kuruldan, yeni Yönetim ve Danışma Kurullarımızla temsil açısından daha da güçlenerek çıkmıştır. Sektörün en önde gelen derneklerinden olan EÜD, kuruluşundan bu yana enerji politikalarına yönelik değerli katkılar sağlamaktadır. Bundan sonraki süreçte de enerji piyasasının tüm katılımcıları, ulusal ve uluslararası kuruluşlar ve ilgili tüm Devlet Kurumları ile çalışmalar yürütmeye devam edeceğiz. Sektörün sorunlarına çözüm üretmenin yanında, büyük bir dönüşüm içinde olan enerji sektörünün önünde yeni alanlar açılmasına ve yeni iş modelleri geliştirilmesine odaklanacağız.” dedi.


Elektrik Üreticileri Derneği


Türkiye Enerji sektöründe Elektrik Üreticilerini tek bir çatı altında toplayan Elektrik Üreticileri Derneği (EÜD), 60 üyesiyle yaklaşık 35.000 MW’lık bir kurulu gücü temsil etmektedir.


2002 yılında kurulan EÜD, rekabetçi ve şeffaf bir Enerji Piyasasının oluşturulmasına katkı sağlamak, Serbest Elektrik Üretim Şirketleri adına ortak sorunlara çözümler üretmek ve üyeler arasında bilgi paylaşımını ve iş birliğini geliştirmek üzere faaliyetlerini yürütmektedir.


Bu haber toplam 1489 defa okundu


YAZARLAR