Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - ENSİA'nın Yeni Başkanı Alper Kalaycı Oldu
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ENSİA'nın Yeni Başkanı Alper Kalaycı Oldu

ENSİA'nın Yeni Başkanı Alper Kalaycı Oldu
ENSİA, 3’üncü Olağan Genel Kurulu’nu İzmir Tepekule’de gerçekleştirdi.
03.04.2021 / 19:56

Enerjimagazin-Türkiye’nin farklı kentlerinden enerji ekipmanı üreticilerini çatısı altında toplayan Enerji Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (ENSİA), 3’üncü Olağan Genel Kurulu’nu İzmir Tepekule’de gerçekleştirdi. Pandemi kurallarına uygun olarak toplanan Genel Kurul’da, derneğin yeni Yönetim, Denetim ve Danışma Kurulu üyeleri seçildi.


Kurulduğu 2016 yılından bugüne ENSİA’nın Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı sürdüren Hüseyin Vatansever, görevini Başkan Yardımcısı Alper Kalaycı’ya devretti. Türkiye’nin ilk rüzgâr enerji türbini kanadı fabrikasını 2001 yılında Ege Serbest Bölgesi’nde kuran Aero Rüzgâr Endüstrisi A.Ş’nin Genel Müdürü olan Alper Kalaycı, sektörde 25 yıla yaklaşan deneyime sahip.


 “Gönül Huzuru İle Devrediyorum”


Genel Kurul’da bir konuşma yapan 2016-2021 dönemi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Vatansever, bir “proje derneği” olan ENSİA’nın, geçen beş yılda çok önemli işlere imza attığını, Türkiye’nin dört bir yanından 43 kurumsal üyeyi çatısı altında bulundurmasının bunun kanıtı olduğunu söyledi.


Yönetim Kurulu’nda Başkan Yardımcısı görevini sürdüren Alper Kalaycı’ya görevini gönül huzuru ile teslim ettiğini kaydeden Vatansever, “Alper bey derneğimizin kurumsallaşmasında çok önemli roller üstlenen, sektöründe çok iyi tanınan, uluslararası birikime ve deneyime sahip, yetkinliği tartışılmaz bir arkadaşımız. Bu bayrak yarışında derneği çok daha iyi noktalara taşıyacağına yürekten inanıyorum. Kendisine ve yeni yönetimimize başarılar diliyorum.” dedi.


“ENSİA İnisiyatif Alan Duruşunu Sürdürecek”


Genel Kurul’da üyelerin tamamının oyunu alarak Yönetim Kurulu Başkanı olan Alper Kalaycı da, ENSİA’nın beş yılda kat ettiği mesafenin tüm yenilenebilir enerji sektöründe ve kamu otoriteleri nezninde takdir görmesinden büyük gurur duyduklarını söyledi.


Hüseyin Vatansever’in beş yıldır özveri ile sürdürdüğü başkanlık görevini, tüm üyelerin katılımı ve ortak akılla sürdürmeye devam edeceğini vurgulayan Kalaycı, yeni Yönetim Kurulu’nda Türkiye’nin alanlarında en güçlü firmalarının temsilcilerin yer almasının önemine dikkat çekti.


ENSİA Yönetim Kurulu Başkanı Alper Kalaycı, şu değerlendirmeyi yaptı:


“Derneğimiz bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da her paydaşına eşit uzaklıkta ve yakınlıkta, kamu otoritelerine saygılı, yapıcı öneri ve fikirlerini muhataplarına iletmekten çekinmeyen, ülkemizde yatırım yapan her firmayı ‘yerli’ olarak gören, yerli enerjinin yerli ekipmanla desteklenmesi gerektiğini düşünen, sektörümüze yeni ana ve yan sanayi yatırımlarının çekilmesi noktasında inisiyatif alan duruşunu sürdürecektir. Sektörümüzde yeni teknolojilerin çok hızlı geliştiğine ve uygulama alanı bulduğuna tanık oluyoruz. Denizüstü (offshore) rüzgâr santralleri, hibrid santraller, yeşil hidrojen v.b gibi konuların yakın gelecekte ülkemizin gündeminde daha fazla yer alacağını biliyoruz. Bu konulardardaki düşüncelerimizi de kamuoyumuz ve kamu otoritelerinin gündemine taşımak istiyoruz. ENSİA ailesine katılan tüm kurumsal üyelerimizin Ur-Ge ve Best For Energy gibi ulusal ve uluslararası projelerde daha aktif katılımlarını çok önemsiyoruz.”


ENSİA Yönetim Kurulu Başkanı Alper Kalaycı, Genel Kurul’da Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Vatansever ve 2018-2021 döneminde görev yapan Yönetim Kurulu Üyelerine plaket takdim etti.


18 Kişilik Yeni Yönetim Kurulu’nda Kimler Var?


Genel Kurul sonrasında toplanan ilk Yönetim Kurulu, süratle görev dağılımı yaparak çalışmalarına başladı. Buna göre 18 kişilik ENSİA Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:


Yönetim Kurulu Başkanı Alper Kalaycı


Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Sayman Üye Murat Güler


Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tibet Arbak  


Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Girgin (Gimas Makina)


Yönetim Kurulu Üyesi Ali Çamurdan (Şişecam Elyaf A.Ş)


Yönetim Kurulu Üyesi Ender Demirbaş (Mimsan Grubu)


Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Soysal (TPI Composites)


Yönetim Kurulu Üyesi Şerafettin Emre Kahya (LM Wind Power)


Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Murat Özdemir (Kontek Enerji)


Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Şemsi Aysalar (Berdan Cıvata)


Yönetim Kurulu Üyesi Ergenç İneler (Metyx)


Yönetim Kurulu Üyesi Osman Hisarcıklıoğlu (Bureau Veritas)


Yönetim Kurulu Üyesi Samet Güldoğan (Ateş Çelik)


Yönetim Kurulu Üyesi Serkan Çolakkaya (Sertek Enerji)


Yönetim Kurulu Üyesi Murat Çekirdek (XGEN Enerji)


Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Oğuzer (Genba Enerji)


Yönetim Kurulu Üyesi Erman Kaya (Vega Enerji)


Yönetim Kurulu Üyesi Onur Günduru (Onur Enerji)


Bu haber toplam 1373 defa okundu


YAZARLAR