Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Ömer Sami Yapıcı TEDAŞ Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı Görevine Asaleten Atandı
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Ömer Sami Yapıcı TEDAŞ Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı Görevine Asaleten Atandı

Ömer Sami Yapıcı TEDAŞ Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı Görevine Asaleten Atandı
Ömer Sami Yapıcı, TEDAŞ Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine asaleten atandı.
24.03.2021 / 21:06

Enerjimagazin- Ömer Sami Yapıcı, Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ (TEDAŞ) Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine asaleten atandı. 


Yapıcı’nın atama kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı. Yapıcı, TEDAŞ Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini 19 Ocak’tan bu yana vekaleten sürdürüyordu.


1965 yılında Palu’da doğan Yapıcı, İlk, orta ve lise tahsilini Palu’da tamamladı. Yapıcı, 1986 yılında Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölümünden, 2012 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümünden mezun oldu. Yapıcı, 2014 yılında Bülent Ecevit Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünden İşletme Yüksek Lisans derecesini aldı. İş hayatına 1986 yılında Türkiye Elektrik Kurumu Genel Müdürlüğü, Dicle Elektrik Dağıtım Müessesesinde (Diyarbakır) mühendis olarak başlayan Yapıcı, 1991 yılına kadar burada değişik görevlerde bulunduktan sonra, 1991 ile 1994 yılları arasında, Türkiye Elektrik Kurumu Genel Müdürlüğü, Fırat Elektrik Dağıtım Müessesesinde (Elâzığ) görev yaptı. Yapıcı, 1994 ile 1997 yılları arasında, Tokat, Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak görev yaptı. 1997 ile 2017 yılları arasında TEDAŞ Genel Müdürlüğünde; Şube Müdürlüğü, Daire Başkanlığı, Genel Müdür Yardımcılığı, Genel Müdürlük görevlerinde bulunan Yapıcı, Meram EDAŞ, UEDAŞ, Fırat EDAŞ, Gediz EDAŞ ve Osmangazi EPSAŞ ile TEİAŞ yönetim kurulu başkanlık ve üyelikleri görevinde bulundu. 13 Aralık 2017 tarihinde Bakanlık Strateji Geliştirme Başkanlığı görevine atanan Yapıcı, TEDAŞ Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine asaleten atandı. Yapıcı, evli ve 2 çocuk babasıdır. 


www.enerjimagazin.com ailesi olarak TEDAŞ Genel Müdürlüğü görevine atanan Ömer Sami Yapıcı'ya görevinde başarılar dileriz.Bu haber toplam 3493 defa okundu


YAZARLAR