Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Sanko Enerji CEO'luğu Görevine Hakan Yıldırım Atandı
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sanko Enerji CEO'luğu Görevine Hakan Yıldırım Atandı

Sanko Enerji CEO'luğu Görevine Hakan Yıldırım Atandı
Hakan Yıldırım, Sanko Enerji CEO'su olarak atandı.
04.03.2021 / 14:30

Enerjimagazin-Sanko Enerji’de Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Hakan Yıldırım, Sanko Enerji CEO'su olarak atandı.


Sanko Enerji’den konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Sanko Enerji Genel Müdür Yardımcısı Hakan Yıldırım, 01 Mart 2021 tarihinden geçerli olmak üzere Sanko Enerji CEO'su olarak atandı. Sanko Enerji bundan sonraki hedeflerine, sektörde uzun yıllara dayalı önemli tecrübeleri bulunan Hakan Yıldırım'ın liderliğinde ilerleyecek.” denildi.


Yıldırım, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünden mezun olduktan sonra, Boğaziçi Üniversitesi’nde işletme alanında yüksek lisansını tamamladı.


Yıldırım, iş hayatına 1998 yılında ASELSAN’da başladı. Ardından Gama Güç Sistemlerinde doğalgaz boru hatları, kombine çevrim santralleri, kömür santralleri projelerinde saha mühendisi olarak çalışan Yıldırım, 2005 yılında Siemens Türkiye’de proje yöneticisi olarak çalışmaya başladı. Siemens Gamesa Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su iken 2018 yılında Siemens’ten ayrılan Yıldırım, 2019 sonuna kadar Kalyon Enerji Yatırım AŞ’de CEO olarak görev yaptı.


www.enerjimagazin.com ailesi olarak, Sanko Enerji CEO'su olarak atanan Yıldırım’a yeni görevinde başarılar dileriz.


Bu haber toplam 1253 defa okundu


YAZARLAR