Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Yılmaz Tamer EPDK Başkan Yardımcılığı Görevine Atandı
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Yılmaz Tamer EPDK Başkan Yardımcılığı Görevine Atandı

Yılmaz Tamer EPDK Başkan Yardımcılığı Görevine Atandı
Yılmaz Tamer, EPDK Başkan Yardımcılığı görevine atandı.
20.02.2021 / 12:10

Enerjimagazin-Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Denetim Dairesi Başkanı Yılmaz Tamer, EPDK Başkan Yardımcılığı görevine atandı.


1971 yılında Gaziantep’te doğan Tamer; Ortaokul, Gaziantep Ticaret Lisesi, A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi ve Atılım Üniversitesi (MBA) İşletme Yüksek Lisansından, Okul-Lise-Fakülte ve MBA birincisi olarak mezun oldu.


Tamer, 2005 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavir, 2014 yılında da Bağımsız Denetçi unvanını aldı.


İşletme Değerleme Yöntemleri, Organizasyon Değişim Mühendisliği, Firmalarda İşgören Seçimi ve Oryantasyon, İthalat ve İhracatla Uğraşan İşletmelerin Kur Risklerinden Korunma Yöntemleri, Firmaların Hedefli Pazarlama Stratejileri, Türkiye’deki Enerji Sektörü ve Elektrik Enerjisi Sektöründeki Fiyat, Dış Ticaret ile Finansman ve Teşvikler konusunda akademik araştırma ve çalışmalar yapan Tamer, 2000-2001 döneminde Kredi Garanti Fonu İşletme ve Araştırma A.Ş. Garanti Onay Komisyon Üyesi, 2006-2007 döneminde de Türk-İtalya Hükümetleri Arasındaki İzleme Komitesi Üyesi olarak görev yaptı.


Çalışma hayatına 1994 yılında Halk Bankası A.Ş.’nde, Müfettiş Yardımcısı olarak başlayan Tamer, aynı Bankada Müfettiş, Fon Kredileri -Teşvik Uygulama-, KOBİ Pazarlama Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.


2002 yılında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nda Enerji Uzmanı olarak görev yaparken Memuriyetten ayrılarak 2004-2009 döneminde Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği’nde Genel Müdür ve Şekerbank Grubu’nda Pazarlama Müdürü olarak görev yapan Tamer, 2009 yılında tekrar Enerji Piyasası Düzenleme Kurumuna döndükten sonra, Enerji Uzmanı, Başkan Danışmanı olarak görev yaptı.


2016 yılında LPG Piyasası Dairesi Başkanı, 16 Mart 2017 tarihinden itibaren de Denetim Dairesi Başkanlığı görevlerini yürüten Tamer, 18 Şubat 2021 tarihinde Başkan Yardımcısı olarak atandı.


Tamer, Evli ve iki çocuk babasıdır.


www.enerjimagazin.com ailesi olarak, EPDK Başkan Yardımcılığı görevine atanan Sayın Tamer’e yeni görevinde başarılar dileriz.


Bu haber toplam 652 defa okundu


YAZARLAR