Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Bakan Dönmez Elektrik Kesintilerinin Yaşandığı Kastamonu'ya Gitti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Bakan Dönmez Elektrik Kesintilerinin Yaşandığı Kastamonu'ya Gitti

Bakan Dönmez Elektrik Kesintilerinin Yaşandığı Kastamonu'ya Gitti
Bakan Dönmez, beraberindeki bir heyetle olumsuz hava koşulları nedeniyle elektrik kesintilerinin yaşandığı Kastamonu'ya gitti.
21.02.2021 / 09:59

Enerjimagazin-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kastamonu’nun İnebolu ilçesinde ve Evrenye Köyü'nde elektrik arızalarını gideren ekiplerin çalışmalarını yerinde inceledi. Bakan Dönmez, elektrik kesintileri ile mücadele eden çalışanları da ziyaret ederek çalışanlara baklava ikram etti.


Edinilen bilgiye göre, fırtına ve yoğun kar nedeniyle Kastamonu’nun Cide ilçesinde 26 yüksek gerilim ile 30 alçak gerilim direği tahrip oldu, İnebolu, Abana, Bozkurt ve Çatalzeytin ilçelerinde ise 9 yüksek gerilim ve 4 alçak gerilim direği kullanılamaz hale geldi.


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yoğun kar yağışı ve fırtına sebebiyle elektrik kesintilerinin yaşandığı Kastamonu’ya gitti. Dönmez’e ziyareti sırasında Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş (TEDAŞ) Genel Müdürü Ömer Sami Yapıcı ve bazı bakanlık bürokratları da eşlik ediyor.


Çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Dönmez, “En kısa süre içerisinde yaşanan sorunların hepsinin çözüleceğini” belirtti.
Dönmez, "İnşallah çok kısa süre içerisinde özellikle kırsal alandan başlamak suretiyle bu sorunları hiç yaşamamak ya da etkilerini en aza indirmek için gerekli yatırım ve bakım çalışmalarına başlıyoruz. Bu yıldan itibaren 5 yıllık bir yeni yatırım dönemimiz var elektrik dağıtım sektörü için. Bunun anlamı şu, aşağı yukarı şirketlerin ihtiyaç duyduğu yatırım bütçelerini biz kendilerine sağlamış olduk. Süratle yatırımlarına başlamak suretiyle bizim kırsal alanda yaşadığımız bu soruları en kısa sürede çözme imkanına kavuşmuş olacağız." dedi.


Resim


Bakan Dönmez, çok zor koşullarda kamuda ve özel sektörde çalışan enerji çalışanlarına da teşekkür ederek şunları söyledi:


"Elektrik üretim, iletim, dağıtımda yaklaşık 98 bin personelimiz çalışıyor. Bunların emeğiyle aslında biz karanlıktan aydınlığa kavuşmuş oluyoruz. Bunlar bir yerde gizli kahramanlar. Yeri geliyor eksi 10-20 derecede, yoğun kar yağışı altında onlarca metre yükseklikte direğin tepesinde iş yapmaya çalışıyorlar. Bizim yürüyemediğimiz yerlerde arkadaşlar iş yapıyor. Gizli kahramanlarımızı da özellikle kutlamak istiyorum. Vatandaşlarımıza da göstermiş oldukları sabır ve anlayıştan dolayı teşekkür ediyoruz. Merak etmesinler, en kısa süre içerisinde bu sorunlarının hepsini çözeceğiz ve elektriğe kavuşturmuş olacağız."


Bu haber toplam 1040 defa okundu


YAZARLAR