Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Toroslar EDAŞ'a Son İki Yılda 26 Milyon Lira Ceza Kesildi
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Toroslar EDAŞ'a Son İki Yılda 26 Milyon Lira Ceza Kesildi

Toroslar EDAŞ'a Son İki Yılda 26 Milyon Lira Ceza Kesildi
Tancan, Toroslar EDAŞ'a son iki yıl içerisinde 26 Milyon TL idari para cezası kesildiğini söyledi.
16.02.2021 / 13:57

Enerjimagazin-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, Enerjisa bünyesinde faaliyet gösteren Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş’ne (Toroslar EDAŞ) son iki yıl içerisinde 26 Milyon TL idari para cezası kesildiğini söyledi.


Gaziantep’te son günlerde yaşanan elektrik kesintileri ve enerji sıkıntıları dolayısıyla Gaziantep Valiliği’nde düzenlenen toplantıda konuşan Tancan, Enerjisa’nın iletişim ve hizmet vermede ciddi aksaklıklar yaşattığı yönünde çok sayıda şikayet aldıklarını belirterek, “Planlı kesinti ile ilgili SMS ile bilgilendirme yapmanız gerek ama yapamıyorsunuz. Bunu bir an önce hayata geçirin. Vatandaşa en kaliteli hizmetin sunulması gerekir. Kabul edilebilir kesinti sayısı ve süresinin üzerinde kesintiye sebep olan şirketlere gerekli cezai yaptırımları uyguluyoruz. Son 2 yılda Enerjisa’ya bu nedenle 26 milyon TL ceza kesildi” dedi.


Tancan şöyle devam etti: “Enerji Dağıtım şirketlerine ülke genelinde yapılacak kesintiler için sayı ve süre belirtiyoruz. Tüm bu verileri takip eden alt yapı kuruldu. Şu anda biz, hangi abonenin ne kadar süre ve sayıda kesintiye maruz kaldığını takip ediyoruz. En son yaşanan kesinti de dahil bunlar kayıt altında. Yılsonunda elektrik dağıtım şirketleri tüm bu kesinti ve süreleri ilan etmek zorunda. Belirtilen süre ve kesinti sayısının aşılması halinde tüm şirketler, abonelere ve devlete tazminat ödemek zorunda. Son iki yılda elektrik dağıtım şirketi Gaziantep’te 26 milyon TL tazminat ödedi.”


Bu haber toplam 2787 defa okundu


YAZARLAR