Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - EÜAŞ'tan Yerli Türbin Üretim Atağı
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

EÜAŞ'tan Yerli Türbin Üretim Atağı

EÜAŞ'tan Yerli Türbin Üretim Atağı
Hirfanlı HES Rehabilitasyon projesinin gerçekleştirilmesi için TEMSAN ile EÜAŞ arasında sözleşme imzalandı.
05.01.2021 / 17:40

Enerjimagazin-Hirfanlı HES Rehabilitasyon projesinin gerçekleştirilmesi için Türkiye’deki hidrolik santrallerin kurulumunda öncü kuruluşu olan TEMSAN ile EÜAŞ arasında sözleşme imzalandı.


EÜAŞ’tan konuya ilişkin yapılan açıklama şu şekilde: “Hirfanlı HES Rehabilitasyon Projesi ile EÜAŞ ve TEMSAN AŞ çalışanları düşey tip Francis türbini, hız regülatörü, şalt bara elektriksel koruma sistemleri, Vibrasyon Ölçüm ve koruma izleme sistemleri ve Debi ve verim ölçüm sistemleri ile tüm diğer yardımcı bileşenlerin yerli imkânlar kullanılarak tasarlanıp, imal edilerek devreye alınmasında işbirliği yapacaktır. 


Bununla birlikte Hirfanlı HES Rehabilitasyonu projesi kapsamında ki Türbin ve yardımcı bleşenlerinde yapılacak yenileme çalışmaları kuruluşumuz imkânları ile gerçekleştirilecektir. 


Böylelikle yerli üreticilerle hayata geçirilen bu projelerdeki yerlilik oranının artmasıyla birlikte gelecekte yapılması planlanan hidroelektrik santral elektromekanik ekipman yatırımının yurt içinde kalması sağlanacaktır. Ayrıca yerli firmaların kazanacağı bu bilgi birikimi ve tecrübe sayesinde yerli firmalarımız dış pazarlara açılabilecektir.”


Bu haber toplam 3076 defa okundu


YAZARLAR