Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - EPDK'dan Elektrik Kesintisi Kararı
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

EPDK'dan Elektrik Kesintisi Kararı

EPDK'dan Elektrik Kesintisi Kararı
65 yaş üstü vatandaşlar, engelliler ve şehit ailelerinin elektriğin de 3 ay boyunca kesilmeyecek
29.12.2020 / 19:28

Enerjimagazin-Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'ndan (EPDK) yapılan açıklamaya göre, cuma günleri, resmi ve dini bayramlarda ve bayram arifesinde elektrik kesintisi yapılmayacak. EPDK ayrıca, 65 yaş üstü vatandaşlar, engelliler ve şehit ailelerinin elektriğin de 3 ay boyunca kesilmeyeceğini söyledi.


Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, "65 yaş üstü tüketiciler, engelli tüketiciler ve şehit aileleri ve muharip/malul gazilerin elektriği, borcundan ötürü 3 ay boyunca kesilemeyecek" açıklamasında bulundu. 


Bunun yanında cuma günleri, resmi ve dini bayramlar ve arifelerinde de kesinti yapılmayacağını açıklayarak şunları söyledi:


"65 yaş üstü tüketiciler, engelli tüketiciler ve şehit aileleri ve muharip/malul gazilerin elektriği, borcundan ötürü 3 ay boyunca kesilemeyecek. Mağduriyet oluşmaması için cuma günleri, resmi ve dini bayramlarda ve bu bayramların bir önceki gününde yani arifesinde- elektrik kesme işlemi yapılamayacak. Bir inşaat bittiğinde, elektrik altyapısını hazır hale getirmeyen dağıtım şirketine ceza verilecek. Kesinti sayı ve sürelerinde iyileştirme yapamayan elektrik dağıtım şirketlerine ceza verilecek."

Bu haber toplam 4048 defa okundu


YAZARLAR